Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok a gyes változásáról?

Mit tudtok a gyes változásáról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 14:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
80%

Nekem munkajogász mondta, hogy a GYES egy joghézag. Eredetileg nem lehetett mellette dolgozni, de mivel kb. 30 éve ugyanannyi, ahelyett, hogy megemelték volna, behoztak egy ilyet, hogy mehetsz mellette dolgozni, akkor is jár. De milyen alapon? Így próbálták elhallgattatni az éhenhalás szélén álló kisgyerekes családokat.

Ugyanakkor a GYES mellett nem rúghatnak ki, akár azt is megteheted, hogy nem mész be dolgozni, akkor sem mondhatnak fel neked. Ez maradt a régi rendszerből, amikor még otthon voltak az anyukák a gyerekkel. Mi most a munkavállaló oldalát nézzük, de azért a munkaadónak ez nem éppen egy ideális állapot.

Szerintem jogos lenne, hogy nem lehetne mellette dolgozni, mint ahogy a GYED mellett sem. De akkor adjanak egy normális összeget. Én azt is bevezetném, hogy nyugdíj mellett se lehessen dolgozni. Az is csak nálunk van így, máshol elveszik, ha visszamegy dolgozni. Nonszensz pl. hogy a köztisztviselők elmennek 40 évesen nyugdíjba, mellette meg visszamennek dolgozni. Bocs az offért.

2010. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Szerintem most ígérnek fűt-vát-vadvirágot, mindenkinek. Majd az önkormányzati változás után meglátjuk!
2010. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
áá, tuti kamu... szerintem is ez inkább egy trükk, hogy minél többen rájuk szavazzanak megint.
2010. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Úgy értem választás, nem változás. A nyugdíjasoknak is ígérgetnek, azt miből? 3 millió embert érint.
2010. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is varjuk meg az onkormanyzati valasztasok veget. Azutan meglatjuk mi marad meg az igeretekbol. Sajnos ez van a politikusok igy "jatszanak".
2010. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!