Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok a gyes változásáról?

Mit tudtok a gyes változásáról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 14:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Még semmit nem lehet biztosan tudni. Egyelőre úgy néz ki, hogy visszahozzák, viszont nem vagy legfeljebb 4 órában lehet majd mellette dolgozni. Egy két hét, és kiderül:)
2010. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A rádióba azt hallottam, hogy meg akarják emelni jan. 1-től 50-60.000 közötti összegre. Már a neten is olvastam, de most nem találok semmit róla.
2010. szept. 13. 14:19
 3/25 anonim ***** válasza:
Úristen de jó lenne! El sem fogom hinni! Ilyen jó hírt már régen hallottam! :)
2010. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
bárcsak így lenne!!! nagyon felvillanyoztál! jaj de jó lenne!! :)))
2010. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg jo lenne. de honnan teremtenék elő a lovét rá????? kiváncsi leszek. de persze én is nagyon örülnék neki. mert a mostani gyes összege semmire nem elég, nem hogy arra h legalább a gyerek dolgait fussa :S
2010. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem hallottam semmit, de ha tényleg megemelnék nagyon jó lenne. Akkor nem kellene bölcsibe dugnom a kisfiamat. Ha viszont nem emelik meg és tényleg csak 4 órában lehet mellette dolgozni, akkor cumi, mert a cég, ahol dolgozom ezt nem venné be......Reménykedjünk.! :)
2010. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Érdekes:) Valóban nagyon jó lenne, de azért szerintem ne éljük bele magunkat, így is nagy kaka a költségvetés, én pl. kizártnak tartom, hogy beleférne a gyes duplázás:(
2010. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg beszéltek óla pár hete a Kossuth Rádióban... Sajnos, most én se találom a műsort, hogy hol, de majd még keresgélek.
2010. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem rajta, amikor először olvastam a neten, ott euróba volt megadva az új összeg. Akkor utána számoltam és nem tudtam elhinni, mert én is "soknak" tartom ezt az emelést. (Persze nem nekünk sok, hanem az államnak) De aztán a rádióba is erről volt szó és ott már forintba mondták az összeget. De szerintem se éljük bele magunkat, csak kiváncsi voltam, hogy más is hallott-e róla.
2010. szept. 14. 14:34
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy megemelik szinte duplájára a GYES összegét. Honnan lesz meg az anyagi háttér rá? S aki soha nem dolgozott, az is alanyi jogon jogosult lesz erre az összegre? Mert ahhoz már nagy összeg, hogy valaki ezt "csak úgy" kapja! Gondoljatok azokra a nőkre, akik soha nem dolgoztak, s szülnek 4-5 gyerekeket! Az mekkora összeg az államnak?!

Ha csak 4 órában lehet a GYES mellett dolgozni, akkor nagyon sok anyuka rossz helyzetben lesz. Ugyanis én csak 8 órában tudok visszamenni dolgozni, a mi munkánk minimum 8 órás. Akkor nem mehetek vissza a gyermekem 2 éves korába dolgozni, ezzel kényszerítve rám a GYES összegét? Az államnak nem az a célja, hogy inkább dolgozzak (fizessek adó, járulékokat), mint hogy otthon legyek GYES-en? Vagy már megint a munkanélküliségi mutatót kívánják ezzel csökkenteni?

2010. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!