Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vashiányra mit adtak babátokna...

Vashiányra mit adtak babátoknak? Mennyire vashiányos vérszegény?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

a mi 10 hónapos kisfiunknak felírtak: Maltofer cseppet (napi 5 csepp), Folsav tablettát (napi fél vízben feloldva) és ahány kilogramm annyi Cebion csepp.

Kicsit vérszegény, de viszont nagyon vashiányos. Az értéke kevesebb, mint 4 volt. és 7-től jó felfelé....

Nálatok mit írtak?

2010. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia.Köszi a válaszodat.Egyenlőre még nem láttam az eredményeket,mivel még csak részben vannak meg,a többi 2hét múlva lesz meg.Ezt onnan tudom,hogy a háziorvos felhívta a labort és megkérdezte az eddigi eredményeket.Azért ilyen sok idő,mert allergiatesztet csinálnak nála és amellett kértek általános vérvételt.....Igy egyenlőre még nem írtak fel gyógyszert,amíg nincs meg az összes eredmény:( De nem értem miért vérszegény,meg vashiányos mivel tömöm mindennap zöldséggel-gyümölccsel és hússal is:(
2010. szept. 9. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok, bocsi, h nem a kérdésre válaszolok, de nagyon érdekelne, hpgy milyen tünetek miatt gyanakodtatok ezekre a problémákra?
2010. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is vérszegény volt. A legutolsó labornál (1 hete) kiderült, hogy minden ok. Maltofer (2x7 csepp) + cebion (2x5 csepp) + folsav tablettát (2xfél) kellett adni Neki.

A fiamtól rendszeresen vesznek vért, ugyanis lisztérzékeny programban vesz részt. Egyébként étvágytalanság, karikás szemek, fehér bőr jellemző a vérszegényekre. Na, a fiamnál ebből egyik sem állt fent, mégis az. Egyébként azért, mert csak anyatjes volt, és én is nagyon vashiányos vagyok, abből adódóan lett Ő is vérszegény. A c seppek és a hozzátáplálás meghozta az eredméynét.

2010. szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kis fiam vas hiányos, Maltofer cseppet írtak neki napi 7 csepp.Próbálok olyan ételeket is adni neki amiben van vas.

1 hónapos korában vettek tőle vért,mert a gyerek doki kérte,mivel a zárón amivel hazajöttünk szülés után azon rossz volt a máj funkció eredménye, kezelték neki csak nem volt a papíron hogy javult-e.Így derült ki hogy vas hiányos.Most 14 hónapos,és e hónap végén viszem újabb vérvételre,jó lenne ha már nem kellene többször.

2010. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is vashiányos sé vérszegény volt! Sajna sárgasággal kezdődött, így emiatt sokszor vettek tőle vért! Így derült ki mi is Folsavat és Maltofer cseppeket kaptunk rá, meg Cebion cseppeket! Sajna nekem nem bírta a fiam a vascseppeket, mindig kibüfizte, akkor még csak anyatejes volt! Ezért eléggé elhúzódott ez a dolog nála! Most 10 hónapos és jók az eredményei, bár karikás a szeme körül, de hála nem ettől! Bár az igazat megvallva én kipróbáltam a Ferrokid szirupot is! 6 hétre elegendő egy üveg, ezt valamivel jobban bírta mint a Maltofert!

Sajnos az értkére nem emlékszem, de még Pestre (vidékiek vagyunk) is felküldött a doktornő a vérszegénysége és a vashiánya miatt! Végre jók az eredményei! :)

2010. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!