Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél-2 éves kisfiadnak...

Másfél-2 éves kisfiadnak meddig tudod hátrahúzni a bőrt a fütyijén?

Figyelt kérdés

Már megőrülök ettől, de közben meg idegesít is, mert nem akarom hogy később probléma legyen belőle. Tudom hogy a fele ezt mondja a fele meg azt. A gyerekorvos azt mondja hogy kell, az urológus azt hogy nem. ÁÁÁÁÁ...

Csak kíváncsi vagyok hogy más babájának meddig lehet húzni. Mondjuk az én kisfiam nem is nagyon engedi, mindig eltolja a kezem, ha macerázom.


2010. szept. 6. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Ha eltolja a kezed, akkor valószínűleg fáj neki. Az én kicsim is így tett, aztán megnézte gyerekorvos, és kiderült, hogy fitymaszűkületes. Aztán addig-addig halasztottam a kis beavatkozást, hogy a végén teljesen körül kellett metélni :S Szóval mutasd meg még most orvosnak, mert ha az elején elkapják a dolgot, akkor állítólag van, hogy nincs is szükség metszésre sem.
2010. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 éves.ha hátrahúzom kb 3mm átmérőjű a lyuk.

A gyerekorvos azt mondta hogy 2éves kortól huzkodjuk és ha nem tágul akkor hamarosan lefejti.

A gyerek sebészeten Győrben pedig azt mondták ne bántsuk 3 éves koráig,majd akkor visszamegyünk és ha nem "jó" ők majd megoldják.

(gondolom lerántják)REMÉLEM NEM KELL!

2010. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Én 1 évesen kezdtem el neki húzogatni, minden nap lazítottuk. 3 hónap alatt teljesen hátra jött neki, nem repedt be egyszer sem, nem fájt soha, nem kapkodott oda.

Azóta minden nap megmossuk a kukacot, nem tapadt vissza.

2010. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi pár hetes kora óta húzogatjuk (nekünk a dokink ezt mondta) és mégis alig van 1-2 mm-es lyuk. Azt mondták nekünk, hogy amíg pelust használunk és nem okoz gondot, tehát rendesen tud pisilni, addig nincs értelme hozzányúlni. Folytatni kell a húzogatást nem erősen, nehogy berepedjen és van valamilyen lazító krém, amivel lehet segíteni. Ha gondolod utána nézek neked mi a neve, mert most így hirtelen nem tudom.
2010. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 18 hónapos a fiam. Én semmiképpen nem engedném még, hogy bármit csináljanak vele!
2010. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dokink azt mondta, majd ő szól, ne csesztessük. 2 éves. Nem bírálom felül. Tele van a váró így elcseszett kis kukik képeivel. )-: Nyugodj meg!
2010. szept. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lassan 2 éves és semennyire sem ment hátra. Pedig 1 éves kora óta húzogattam neki. Gyerekrovos sebészetre küldött. ott kiderült letapadás, és enyhe szűkület is van. Letapadást elválasztották a szükületre pedig kaptunk krémet egyenlőre. Én nem várnék 3 éves korig, jobb előbb túl lenni rajta és a kicsinek is jobb mert könnyebben elfelejti még 3 éves kora előtt. Egyébként pedig szerintem ha picikét sem jön fel 2 éves korára, akkor az már később sem fog, sőt csak rosszabb lesz, szűkület stb. A tapasztalat ezt mutatja. Hiába irnak mindenhol mindent. Szeretnék egy olyat hallani hogy sosem huzogatták és 3-5 éves korára magától megoldódott minden. De sajnos ilyet eddig még nem hallottam.
2010. szept. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a gond. A fiam 15 hónapos, és ha probálom húzogatni nem tetszik neki, eltolja a kezem. A doki szerint, próbáljam amennyire engedi, és ha nem lesz pelusa, akkor valószínűleg gyereksebészeten felrántják. Elég szörnyen hangzik, és nem szeretném ilyennek kitenni, de akkor mit tegyek?
2010. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Újszülött korától húzogatom neki minden fürdésnél,természetesen csak annyira amennyire engedi a bőr tehát nem rángatom neki!Soha nem kapott még oda,soha nem sírt még,hogy fájna neki!Eleve a popsikrém is bemegy sokszor alá,azt ki kell mosni!Most 4 hós természetesen nincs még teljesen feljöve neki de nagyon remélem,hogy soha nem jutunk oda,hogy fel kelljen neki rántani vagy műtét vagy bármi ami ilyen drasztikus!
2010. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!