Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogy telt az első éve a...

Kinek hogy telt az első éve a babával? Mikor volt könnyebb és mikor nehezebb.

Figyelt kérdés
2021. dec. 19. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
14 honaposan lett konnyebb, most másfél éves már várandós vagyok a kistesóval. 😊🥰 Szülés után az elso 3 hónapban fajt a hasa, de akkor még tudtam pihenni, sok sorozatot neztem, mikor ő aludt, utana csak nehezebb lesz. Most az a nehézség, hogy egész álló nap pakol, ugyhogy én is.
2021. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy igazából sosem volt nehéz.

Nem volt hasfájós, nem volt hisztis. Barmit tudtam mellette csinálni, bármikor.


Mostmár 2 éves, na most azt mondom már nehéz. Davkorszak. Mindenen ordít, semmit nem akar.


A kicsi 3 hónapos, eddig rá sincs egy szavam se.

2021. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Az első fél év maga volt a pokol, depresszió, magány, akkor jött be a covid is... D-Mer szindrómám volt szoptatás alatt, ami nagyon megnehezítette a szoptatást is, de kihatott az éjszakákra is. Ezen kívül a kimerültség kegyetlen volt, sokszor a legrosszabbat hozta ki belőlem. Sosem szeretném újraélni. A második félév már jobb volt. Most 21 hónapos és ez az év már viszonylag gyorsan eltelt, sokkal kevesebb nehézséget éreztem és végre normálisan kimozdulni is tudtunk. (Nem a covid miatt nem mentünk sokfelé, hanem mert annyira nehézkes volt a kislányommal, aki 16-17 hónapos koráig egyáltalán nem volt el a kocsiban. Azóta hál istennek ez megszűnt.)
2021. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csodálatos volt, 5 hónapos korában meg is fogant a második. 😊 Vele is szuper volt az első év. Sőt, a harmadikkal is. Most 5, 4 és 2,5 évesek, dackorszak kellős közepén mindhárman… most nem csodálatos. 🤣
2021. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első 3-4 hónap maga volt az álom :) Jól aludt, napközben csak nézelődött, cuki volt, bármit tudtam mellette/vele csinálni, egy hangja nem volt, sosem sírt, szerintem a szomszédok nem is tudták, hogy babánk van.

Aztán elkezdett jönni a foga, beindulni a mozgásfejlődése, szeparációsan is szorongott, az alvása éjszakára teljesen megborult, szóval volt egy olyan jó fél év, amíg én sem aludtam és a világomat sem tudtam, csak a túlélésre játszottam. Aztán 10 hónaposan megindult, és miután a 8. foga is előbújt olyan 11 hónapos korában, utána szelídült egy kicsit a helyzet. Most 17 hónapos, most ugyan sok szempontból nehezebb, mint egy évvel ezelőtt (mindenhová megy, mindenhová felmászik, mindent leszed, piszkál, széttép, stb, folyton ott kell lenni mellette, szeparációsan szorong - már megint - , közben dackorszakba kezd belecsúszni lassanként), más szempontból meg sokkal könnyebb, mert már azért sokkal inkább "jelen van", lehet vele dolgokat csinálni, játszani, programokat szervezni, közben ő meg kommunikál, megért egy csomó mindent, és az éjszakai alvása is kezd élhetőbb lenni (már csak 1-2x ébred, ha nincs semmi nyűgje).

2021. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Elso honap remalom, leallt a legzese egyhetesen, tobbszor beriasztott a legzesfigyelo, mento, kivizsgalas,eredmeny: egeszseges, vegul kiderult h refluxos es a sav rantja ossze a torkat amitol nem vesz levegot...egy ideig. Remeltem h kinovi, lementem zerodietaba, ezen 6hos koraban lazitottam, leszamitva h a mai napig refluxparnan alszik, kinotte teljesen. 9hos koraig maradhattam itthon vele (kulfold), utana vissza dolgozni, most apja van vele tovabbi 6honapig. A reflux miatt a mozgasfejlodese picit megkesett, nem mertem hason altatni, egyszer megtettem es beszippantotta a sajat bukasat, kesobb erosodott meg a hata, picit mindent kesobb csinal, 1-2honappal, ezeket leszamitva egy szuper ugyes okos kisbaba, vidam, kiegyensulyozott, beragyogja az eletunket, a tobbit meg elengedtuk:)
2021. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most 13 hónapos a lányom. Az első 3 hónap volt a legkönnyebb vele. Nem volt hasfájós, eszik-alszik baba volt. A fogzás volt eddig a legnehezebb, jelenleg is jön neki foga. Többször felsír a foga miatt éjjszaka, nappal nyügösebb. Mozgásfejlődésben volt egy egyhe lemaradás, de szerencsére a Dévény torna segített.
2021. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!