Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bébi cipőt vegyek a...

Milyen bébi cipőt vegyek a kislányomnak? Sokak szerint a drágább a jobb.1 éves de még nem akar menni, csak segítséggel.

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Puhatalpút.


Miért a puhatalpú gyerekcipő a lehető legjobb választás?


A gyerekek 98%-a egészséges lábakkal jön a világra, de a felnőttek 60%-ának valamilyen láb-deformációja van. Ezek a deformációk már gyerekkorban kialakulnak és okozóik a nem megfelelő lábbelik.

Abban szinte minden szakértő egyetért, hogy a legegészségesebb a mezítláb járás, ami nem meglepő, hiszen az emberiség igen sokáig járt mezítláb (és sok helyen jár ma is), így ehhez alkalmazkodtak csontjai, ízületei, és inai.


A puhatalpú bőr gyerekcipők állnak legközelebb a mezítlábas viselethez. Ebben a cipőben úgy tanul meg járni a gyermek, hogy használja a lábujjait, és a talp izmait, amit egy merev talpas cipőben nem tud. Ez sokban hozzájárul az egyensúly és koordináció kifejlődéséhez és erősíti a láb ízületeit, izmait és inait. Egy ilyen cipő nem nyomja össze a lábat, a puha bőr arra engedi növekedni a kis lábat, amerre az fejlődni szeretne.


A talpon lévő reflexzónákat - szemben egy merev talpú cipővel -, járás közben inger éri, ami az egész testre nézve pozitív hatással van.


Puhatalpú gyerekcipő viseletével megelőzhető tehát számos felnőttkori ortopéd lábbetegség, és fejleszthető a gyermek mozgás koordinációja!



Úgy tudom, hogy az a jó gyerekcipő, ami tartja a gyermek bokáját. Nem így van?

Egy merev talpú cipőben még mindig jobb, ha a cipő tartja a bokát, mintha nem. A puha talpú cipőkben azonban a láb minden porcikája részt vesz a járásban, így nincs szükség arra - sőt kifejezetten káros - ha szelektíven terhet veszünk le a bokáról. Pont ez a koncepció lényege: a láb akkor lesz egészséges, ha megedződik.



Alátámasztja mindezt szakirodalom?

Természetesen! Amerikában és Nyugat-európában mára széles körben elterjedt a puha talpú viselet a kisgyermekek körében, és jelentős számú orvos, szakértő állt a koncepció mellé. Az oldal végén találsz - jelenleg még angol nyelven elérhető - szakirodalmi hivatkozásokat.



Csúszás biztos a cipő talpa?

Igen! Az erős hasított bőr talp kiváló csúszásgátló, ami egy állandóan izgő-mozgó gyermek esetében igen fontos szempont



Jól szellőzik ez a cipő?

Igen! A puha bőr kiválóan lélegzik, így a gyermek lába nem izzad, nem gombásodik.



Mennyi ideig használható egy puha talpú cipő?

Hosszabb ideig használható, mint merevtalpú társaik, mivel egy puhatalpú cipő-méret két hagyományos cipő méretet ölel fel. Egy puhatalpú kiscipő esetében az se nagy baj ha vásárláskor kicsit nagyobb a cipő (max. 1 cetivel).

2010. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Humanicban, Deichmannban, Decathlonban vannak nem horror árban normális kiscipők.
2010. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Cipő kérdést szépen kifejtette első.


Az, hogy még csak segítséggel megy a baba 1 éves korában, nem gond. Nem szabad erőltetni! Amikor már biztonságban érzi magát, akkor elindul.

2010. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és télen meg az őszi esőben is puhatalpú cipőt adsz rá? csak kérdem...
2010. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mi eddig a salust, supyt, pedipedet és liliputi cipőt próbáltuk ki, mindegyiket szerette a babám. Én azt vettem észre, hogy a pedipedben megy a legszebben, ezt esőben is rá tudod adni, téli változata is van. A salus/supy pedig biztosan tökéletes télen. Nyáron szerintem ha csak teheted mezítláb járasd a játszótéren, kertben stb.

Nekünk az ortopéd orvos és a gyógytornász is a salust és a supyt ajánlotta egyébként,a szupinált sarok miatt.

2010. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Puhatalpúban is van esőálló, pl a Robeez.

[link]

2010. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a lehető leghajlékonyabb kemény talpú cipő, magas kéreggel, ami tartja a bokáját. Igenis fontos a bokát tartani, mert még óhatatlanul a boka bedöntésével egyensúlyoznak, hiába egészségesek.

A mi ortopéd főorvosunk azt mondta, hogy semmi ne legyen a cipőben (supinált sarok, betét, stb), max. egy kis hosszanti emelés (vagy ilyesmi - én harántemelőnek hittem).

A Falcon pl ilyen.

2010. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom van itt mindenféle vélemény, nehéz is ezt eldönteni. De akkor én mondok még egy véleményt. Szerintem amíg nem jár magától, addig ne adj rá cipőt, télre inkább vastagabb zoknit,és ha feláll és lépeget a bútorok mellett, akkor legyen csúszásgátlós a talpa. Gondolom kintre nem kell neki még cipő, ha nem megy, legfeljebb "kocsicipő" az meg mindegy milyen, hisz nem áll rá. Amikor elindult, én akkor vennék neki cipőt, mivel ez még lehet lesz 1-2 hónap is (reméljük nem, de nem tudni) és addig még nőhet a lába bőven. Aztán ha már odáig jutottatok, akkor lehet gondolkodni rajta, melyik a jobb. Puhatalpút amúgy is csak benntre tudsz venni, az meg szerintem felesleges, akkor jobb a zokni (vagy inkább olcsóbb, mert amúgy meg ugyanaz szinte).
2010. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!