Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek el futni a...

Mikor kezdenek el futni a gyerekek?

Figyelt kérdés
14 honapos a lanyom kb 2 honapja megy, mindent labakon intez felallva stb. nem kapaszkodik.Viszont meg futni nem lattam. Meg nem annyira stabil, de kiserletet se lattam nala erre. Illetve pl nem akar felmaszni a szekre vagy ilyesmi a kanapera maszik egyedul. Baratnom fia mindenre probal felmaszni es mar futni is tud. Ezek problemak lehetnek? Ertem ezalatt hogy olyanok ezek mint a kuszas maszas stb. hogy nem szabad kihagyni ilyen mozgastipusokat? Vagy van ideje ezekre? Gondolom a futassal van ideje de a maszas valamifele oszton kene hogy legyen (?). Bocs ha hulye kerdes elso gyerek.
2021. nov. 5. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerekfüggő. Nekem is 14 hónapos a lányom, 2,5 hónapja jár, ő nagyon stabil. Szalad is és mindenre felmászik (ebédlő székre, majd onnan az asztalra, a frász tör ki tőle). Nem gondolom, hogy baj lenne, szerintem a te lânyod csak óvatosabb fajta.
2021. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányom 14 hónaposan indult el. Kanapéra és ágyra már előtte mászott, de székre pl csak 18 hónaposan kezdett. Futni is kb akkor, de még mindig kacsázva szalad, 20 hónapos. Nagyon nincs elkésve semmivel, nyugi.
2021. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb 2-3 hónap stabil járás után szoktak..


Nem életkor függő


A lányom épp csak járt 14 hónaposan (13 hónaposan napra pontosan tette meg az első önálló lépéseit)

Úgyh nagyon nem futott még..


A fiam pedig mindenre is felmászott, futott 14 hónaposan, ő 10 hó 4 naposan indult el…

2021. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, csak a kellő motiváció hiányzik, az én lányom is csak akkor szalad, amikor valami rosszaságot csinál és menekül előlem :D 15 hónapos egyébként, 10 hónaposan kezdett járni, olyan 12-13 hónapos kora körül kezdett futni, de szerintem nem lenne lemaradva, ha nem futna még mindig. Én biztosan nem bánnám. Székekre, asztalra felmászni csak most kezdett az utóbbi egy-két hétben. Ezt se bánnám, ha kihagyná, mint fejlődési mérföldkövet :D


Nyugi, minden gyerek más tempóban fejlődik, semmi baja nem lesz attól még, mert 14 hónaposan nem csinál ilyeneket. Még csak most kezdett járni, hagyd, hogy megerősödjön és megunja, majd elkezd ő is mindenfelé felmászni és futni, ne aggódj ezen.

2021. nov. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 18 hónapos volt, mikor elindult. Egy hónapon belül már szaladt. De ő abban az egy hónapban gyakorlatilag behozta a "lemaradást", szépen sétált, nem dölöngélt, nem esett el szinte egyszer sem. Akik korábban indulnak el, velük sokkal döcögősebb általában a dolog, és futni és később kezdenek el. Nincs evvel semmi probléma, még bőven ráér, nem kell siettettni. Még nem erősödtek meg azok az izmok és még lehet, az egyensúlyérzéknek is fejlődnie kell. És ahogy írták, nem egyformán fejlődnek a gyerekek. A barátnőm kisfia már 15-16 hónaposan szaladt, míg a lányom, ahogy írtam csak bútorok mellett sétált.
2021. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18 hónaposan indult el a fiam,23 hónapos.Még nem fut.Vagyis..mit nevezünk annak? Tud gyorsan menni,ha akar,de ez még futásnak nem igazán nevezhető. :D
2021. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mikor leparkolok a csokisfurgonnal
2021. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!