Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékkal játszik a...

Milyen játékkal játszik a 9-10 hónapos gyereketek (fiú)?

Figyelt kérdés
Nálunk a menő az, ami nem játék: távirányító, magazin, elemlámpa, papucs, fényképezőgép tokja, telefon, úszószemüveg, műanyag üvegek...
2010. szept. 2. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nálunk is megy,meg anya szemüvege,a függöny,a hosszabbító,a számítógép,az összes újság.épp ma mondtam anyunak,hogy a játékai már nem érdeklik.
2010. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Távirányító, mobiltelefon, számítógép billentyűzetét üti ezerrel (gép nincs bekapcsolva természetesen), újságokat tépked, szóval minden, ami nem neki való. De azért a játékokkal is jól elvan, a kedvence egy csiptethetős, zörgős lovacska és az unokatesótól örökölt gurulós, zörgős őzike.
2010. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de jó! Azt hittem, hogy csak az én 9 hónapos kisfiam ilyen "rosszcsont"! Nálunk a sláger a függöny, az ajtók nyitogatása, szekrényekből pakolás persze a konyhai szekrényekből, minden ami nem játék! Na meg persze a konnektor lenne ha hagynám! Igaz be van dugózva, de még így is tabu!!! Mindenhol áll fel és amit elér, rombol!! Mikor rászólok, hogy "Bence nem", csak rám néz és mosolyog! Imádnivalók nem? Kis energiagombóc!!!
2010. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy más korunkbeli fiúk is hasonlóan a nem játék nevű dolgokkal játszanak.
2010. szept. 2. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Detto :o) Plusz még a Dracena virágföldje, ami tiltott, de érdekes a konektoron kívül, apa borosállványa a konyhában, anya könyvei az alsó polcon, stb. Amit lehet: ajtók nyit-csukogatása, püfölése, a szöszök kapargálása, padló feltörlése az előszobában, függöny nézegetése (nem rángatja még), etetőszék, asztal alá bebújás, szőnyeg sarkának elemzése, éjjeliszekrény tetejének felfedezése, ruhaszárító toszigálása, amíg egyszer rá nem dől, fiókok huzogatása amíg oda nem csípi az ujját egyszer, stb. Most kezd felállni mindenhol ahol meg tud kapaszkodni....
2010. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nálunk alig van fiók, úgyhogy az kimarad, az egyetlen, ami van és el is éri, azt lezártuk... Az ajtókat kibiztosítottuk, de ha nincs és lehet vele játszani, akkor természetesen jön a ki-be csukogatás. Ezek mellett apa perfect pushup-jának a doboza, fel-e mászik rajta. A minap vásárlásból hazaérve letettem a pelusos csomagot (jó nagy volt) a földre és hirtelen abból is játék lett. Számítógép már be van tiltva, mert az én klaviatúrámból már kiszedett billentyűket. Popsikenőcs, popsitörlő, de a csúcs a popsitörlő ragasztós zárókája, amivel akár 15 percig is elbabrál...

Szóval, kreatív, kis felfedezőink vannak. A fiunkat néha csak buldózernek nevezzük... de végülis jobb, mintha tejbetökként ülne egy helyben :-)

2010. szept. 3. 08:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk mindennel, ami a bátyjáé. Kisautók, játékszerszámok, építőkockák, orvosi készlet stb. Meg persze a szokásos: függönyök, ajtók, szekrények, vezetékek, szatyrok, műanyag flakon, újságok, telefon, távirányító stb... :)

Na jó, azért néha játszik mással is: pl. karikatorony, egymásba rakható poharak, tanuló kutyus, keljfeljancsi... :)

2010. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 éves. Telefon, távirányító, ásványvizes flakon, cipeli a cipőket, kihúzza és kipakolja a fiókokat, üvegasztal ütögetése éppen ami a kézében van azzal, az utcán felszedi és eszi a kavicsot a csikket, a homokot és még tudnám sorolni. Egyszóval minden ami nem játék...

Ja, és kedvence az ajtó püffölése...Na persze mindezeket azért anya nem hagyja és akkor jön a hiszti és a földre lefekvés. Ti ilyenkor mit csináltok, amikor hisztizik?

2010. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, mi még abban a korban vagyunk, hogy elterelhető a figyelme, de annak nagyon tutinak kell lenni, amivel elédesgetem a nem kívánt dolgoktól! Már kezd egy kicsit nehézkes lenni ugyan, mert ha a fejébe vesz valamit, akkor törtet, visít, szóval megvan a maga rendíthetetlen akarata... de hát, csak én vagyok a szülő és az van, amit én akarok :-)
2010. szept. 3. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!