Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magas rüsztjű babának milyen...

Magas rüsztjű babának milyen első cipőt vettetek őszre kintre?

Figyelt kérdés

Hétvégén puhatalpú Liliputi cipőt vettünk bentre a kislányomnak, de a zárt fajtába nem fért bele a lába, olyan magas a lábfeje, így maradt a nyitott. Ez mondjuk nem baj, itthonra bőven elég a szandál. Kintre viszont nem tudom mibe fog beleférni a lába. Már próbáltam egy pár fajtát ráadni, de fél óra amíg belegyömöszölöm a lábát, aztán alig bírom pl betépőzározni, bekötni. Minden elindulás előtt meg nem akarom ezt a tortúrát, ráadásul így neki sem kényelmes.

Valakinek volt hasonló problémája?


2010. szept. 1. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Huhh, ez jó kérdés! Elnézést hogy nem válaszolok érdemben, de mi is hasonló problémával küzdünk :) 15 hónapos kisfiamnak nagyon magas a rüsztje nem fér bele a méretének megfelelő cipőbe, csak szandálba. Én is nagyon várom az ötleteket! :)
2010. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a múlt héten vettünk az 1 éves lányomnak cipőt. D.D. Step márka, leginkább olyannak mondanám, ami átmenet a puhatalpú és a normál cipők között. Felül jó kis puha bőr, alul meg a vékony bőr talpban van egy kicsi műanyag betét szerűség., recék, amik kiálnak a talpból. Nem magasszárű, nem bokatartós, mivel elég puha még a talpa. A babám és én is imádjuk!!!Tépőzáras, nagyon jól ki lehet nyitni, szinte csak belelép a babám, utána viszont tök jól rá lehet tépőzárazni, nem esik le a lábáról! Onnan tudom, hogy kényelmes a gyereknek, mert mindent ugyanúgy csinál benne, mint mikor mezítláb van, pipiskedik, lábujjhegyre áll, stb. Szinte észre sem veszi, hogy rajta van. Viszont ebben nyugodt szívvel le merem rakni szabadban a földre is, a gumibetét miatt kevésbé koszolódik, hűvösebb időben is véd, nem szúrja át véletlenül egy drót, vagy üvegszilánk, stb.

Kenguru Gold boltban vettük (Konkrétan Óbudán a Stop Shopban), 5000 Ft volt. Nagyon megtetszett ez a márka, szerintem ilyet fogok venni téli cipőt is.


A másik, amit tudok ajánlani, a Deichmanos Bobby Shoes márka. A nagyobbik lányom is magas rüsztű, de a Deichmanos cipőkkel sose volt problémánk, simán ráment a lábára. (Ellentétében a méregdrága Siesta és hasonló cipőkkel)

Olyan fazont nézzetek, ami elég hosszan nyitott, tehát legalább a lábfej közepéig, de még jobb, ha kb. a lábujjak kezdetéig (remélem érthető, mire gondoltam) nyelve van a cipőnek, és fűzős vagy tépőzáras.

2010. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat.
2010. szept. 1. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés. Mi olyan puhatalpút vettünk, ami gumipántos volt, de az elszorította a lábfejét, így kivágtuk a gumit és egyszerű bőrszalagot fűztünk bele, így mi kötjük meg.

Nálunk nemcsak a lábfej magas, hanem irtó széles is, foggalmam sincs, hogy milyen cipőbe fog beleférni a lába, mert a szandival is nagy gondban voltunk...

A Clarks állítólag jó, de újonnan Bp.-ről (esetleg) vagy Angliából lehet beszerezni elég borsos áron (10.000 ft körül).

2010. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Fiamnak 10 éves és a lányomnak idén februárban is Siestát.

Lányomra sok cipő közül ez volt jó, amikor fiam kicsi volt, akkor meg még teljesen jónak tartották a Siestát (csak mostanság nem az, állítólag, nem értem az egészet)

Mind a kettőjüknek magas a rüsztje.

2010. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk :O))

A Barenschuhe és Elefanten W-széles méret vált be. Ahogy már írták, a tépőzáras a legpraktikusabb, vagy ha türelmesebb a kislányod, akkor még a fűzős cipő, ami hosszan van kialakítva.

2010. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első választ mintha én írtam volna:)

Nekem is 15 hónapos a kisfiam, és magas a rüsztje - mint ahogy ez ma kiderült:) Nem fért bele szinte semmelyik cipőbe a lába.

2010. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!