Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok második gyereket,...

Vállalnátok második gyereket, ha nem tudtok nekik spórolni az életkezdésre?

Figyelt kérdés

A férjemmel mindketten családi hátszél nélkül indultunk, érettségi óta dolgozunk tanulás mellett, kis albérletben kezdtük az életünket - innen jutottunk el 30 éves korukban oda, hogy van egy viszonylag felújítandó házunk némi hitellel és egy kisbabánk. Meg közepes keresetű munkánk.



Szeretnénk második gyereket is, de nem tudom, mi lenne a helyes... Én utáltam, hogy mindenért gürizni kell, stresszelni, tudom-e fizetni az albérletet, lesz-e valaha lakásunk, ahova gyereket vállaljunk, totál kimerítő volt évekig heti 6-7 napot dolgozni meg tanulni, rengetegszer kiidegeltük magunkat a férjemmel, depressziósak voltunk, féltünk a jövőtől. És persze még most sem tartunk sehol azokhoz az ismerőseinkhez képest, akiknek segítettek a szülök.


Megfogadtam anno, hogy én már születésüktől kezdve gyűjteni fogok a gyerekeimnek, vagy nem is lesznek, mert nem akarok ugyanilyen küzdelmes életet nekik. De nem sikerül, hiszen hitelünk van, még gyűjteni kellene a hàz felújítására és a férjem szeretne élni is kicsit, nyaralni.


Szóval, most azt érzem, még ennek az egy gyereknek is nehézkesen tudnánk gyűjteni, de talán tudnánk - nem konkrétan lakást venni, mielőtt ezzel jöttök - , de legalább egy öneröhöz hozzásegíteni később. Kettőnek tuti nem fogunk félretenni egy fityinget sem.


De közben nagyon vágyom második gyerekre is, csak lelkiismeretfurdalásom van, ha arra gondolok, hogy egy szál semmivel kell majd elindulniuk az életben.


Nem tudom, mi lenne a jó döntés...



2021. szept. 28. 17:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
Vállalnék második gyereket mire felnőnek sok minden változik. Talán később több bevételetek lesz és jutna a másodiknak is belőle.
2021. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

En is igy nottem fel mint te es semminek nem ereztem hianyat, sosem okozott gondot h mas lakast kapott, en meg nem. Merhetetlen halat erzek a szuleim irant h a diplomaig segitettek. Diakmunkat vallaltam egyetem alatt h minel kevesebb gondot okozzak felnottkent nekik.

Alberletbe szultem kettot, egyaltalan nem ereztuk hatranyat. Harmadik viszont 3szintes csaladi hazba erkezett, kulfoldon, tehat ennyit valtozott pozitiv iranyba az anyagi helyzetunk 10ev alatt, ezt nem lattuk elore de remeltuk.

Szerintem a legjobb dolog ha a gyerek eljut egy versenykepes szakma megszerzeseeig. Azzal mar elboldogul ahogy mi is a ferjemmel. Nem tervezunk lakast venni a gyerekeknek, a fentiben viszont maximalisan tamogatni fogjuk oket. Egyaltalan nem foglalkoztat hogy mi lesz 15ev mulva, plane nem ennek fuggvenyeben hataroztuk meg a csalad meretet.

2021. szept. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Én pont ilyen családból származok, ahol engem pucér s---gel raktak ki az életbe. Hát nem kívánom senkinek. Igen, van piacképes szakmám, egyetemet is végeztem kínomban, nem is akármilyet, és ezzel együtt is csak egy mókuskerék az egész életem. Más úgy dolgozni, hogy csak a költségeidre kell keresned, de legalább a lakhatás már biztosított, mint albérletre is költeni, meg ráadásul félretenni egy sajátra. De nem is ez a fő gond, hanem hogy nem tudtam párkeresés terén válogatni a pasik között a 20-as éveim elején, mert egy csóró csaj nem kell olyanoknak, akiket meg segítenek otthonról. És hiába szedem össze magam később a piacképes szakmámmal, az elején csóró vagyok, ezen semmi sem segít.
2021. szept. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem vállaltam. Semmilyen segítséget nem kaptam otthonról, a szüleim apám esztergályos melójára vállaltak 4 gyereket...

Oltári szívás volt 0-ra is kijönni, a belem kidolgoztam suli mellett, és egy elég rossz állapotú házat sikerült csak venni pest mellett. A gyerekemnek jobbat akarok, hogy lehessenek egyetemi élményei, ne a filléreket számolja, hogy telik e párizsira a zsemle mellé, és tudjon aludni is, ne egyetemről melóba, majd onnan egyetemre ritmusban éljen.

Születésétől megy a családi a babakötvényére, meg fizetek be külön is, ahogy tudok. A sulija, meg egy önerő remélem összejön, neki könnyebb legyen mint nekünk volt. Plusz a testvér nem minden, nekem 3 is van, ebből 2 külföldön. Van amelyiket 2 éve nem is láttam...

2021. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!