Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korától tudja...

Hány hónapos korától tudja lekötni a gyerek figyelmét egy mesefilm/mesesorozaT?

Figyelt kérdés
Az alább lévő kérdésről jutott ez eszembe. Az én gyerekem is 15 hónapos, de el sem tudom képzelni, hogy a tv előtt üljön 10 mp-nél tovább. Max. 1 reklám erejéig terjed ki a figyelme. Vagy más gyerekek ilyen korban már "tudnak" rövidebb-hosszabb meséket nézni?
2010. szept. 1. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Arra a kérdésre én is válaszoltam, de az én kislányom sem néz végig egyet sem, kivéve, a reggeli tejcsije alatt kb. 5-10 percig nézi, de tovább nem.
2010. szept. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányaim még nem voltak egy évesek,amikor az Aladdin-t simán végig nézték,teljesen oda voltak érte. A védőnő is azt mondta,ilyet még nem is látott,hogy ilyen idős babák figyelmét ennyire lekösse egy mese.
2010. szept. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Csak dugd el a távírányítót,nehogy az RTL klub-ra kapcsoljon!
2010. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Elárulnád, miért kellene egy ekkora gyereket a TV elé ültetni?!...


Inkább mesélj neki, nézegessetek képeskönyveket, mondj neki mondókákat, kerekecske-gombocska...

Énekelj neki, mondj rövid versikéket!


Az ilyen kicsiket leginkább a képernyőn villódzó képek, színek kötik le, a számukra túl gyors cselekményt még képtelenek felfogni!


Mesélni is másképp kell ebben a korban, mint egy 10 évesnek... (Rövidebb, egyszerűbb történeteket ért meg.)


Inkább tedd a járókájába a játékaival, hogy megtanuljon egyedül is játszani!

2010. szept. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Előző válaszolónak: a járókába "be lehet zárni", de a tévére ne is vessen egy pillantást sem?! Hogy vagy ez?!


ON: Az enyém 17 hónapos és 1 dolgot néz végig a tévében, a Kinder Pingui reklámot. :) Semmi más sem érdekli, ami persze nem is baj.

2010. szept. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan meglátta a mickey egér játszótere című mesét, annyira megtetszett neki elsőre végignézte, fél órás mese. Disney tv-n megy.

Reggel megitta a tápszert, utánna nézte a mesét míg én elpakoltam beágyaztam felöltöztettem. Semmi más mese nem érdekelte csak az! Szépen végigülte. 14 hónaposan beszereztem neki a thomast, az is megtetszett neki, 16 hónaposan pedig a toy story, lett a kedvenc, végig nézi.

Nekem ez csak jó, mert míg reggel elvégzem a dolgom oda rakom a kaját stb. Elvan szépen nem követ higy vegyem ölbe.

Emellett azért rengeteget olvasok neki mert a másik kedvenc elfoglaltsága az olvasás, leül mellém egy mesekönyvet végighallgat hozza mindig a könyvet melyiket olvassam neki! Délelőtt délután kimegyünk játszani. Nem egész nap ül a tv előtt napi 1-2 mese szerintem belefér! Na meg ha esős nap van megváltás mert 9 kor már áll az ajtóban a cipőjével hogy menjünk ki, ha csak szitál az eső kiviszem, de ha szakad nem és olvasás formabedobozás főzőcskèzés utàn jó ha valami leköti ésxnem az ajtóban sír hogy menjünk ki!

2010. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam négy hónapos korától hajlandó bámulni a Tele Tubbi-t, amíg lezuhanyzok (7-8 perc). Nem tudom, hogy tovább is nézné-e, ha nem kapcsolnám ki és nem vonnám el a figyelmét. Akkor szokott rá, amikor már tudott hasra fordulni, de vissza még nem, és nyekergett hason. A rajzfilmnézés volt az egyetlen dolog, ami erre a 7-8 percre elfeledtette vele a hasrafordulást, így nyugodtan tudtam zuhanyozni.
2010. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
05.18-assal értek egyet, az én kislányomnak is ez a reklám a kedvence, ha meghallja odafordul, mosolyogva végignézi, majd játszik tovább. 6 hós múlt.
2010. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:51


Édesem, elárulom a titkot: egy 10 mp-es reklámnál az én gyermekem még nem nézett többet a tévében. Azt meg hol írtam, hogy én mesét akarok vele "nézetni"? Értelmezd már a szöveget, ha képes vagy rá...

A többieknek nagyon köszönöm a válaszokat! :)

2010. szept. 1. 12:27
 10/10 A kérdező kommentje:
rtl-esnek meg üzenem, hogy nincs távirányítónk, de azért vicces volt :)
2010. szept. 1. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!