Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet enni, amiben nincs...

Mit lehet enni, amiben nincs tej, tojás és tartósítószer?

Figyelt kérdés
"Diétára" fogtak minket, már kifogytam az ötletekből. Segítsetek!!
2010. aug. 31. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Huh, 'csak' tejtermékeket nem ehetek a fiam ekcémája miatt, de már nagyon szenvedek. Próbálj meg sok zöldséget, gyümölcsöt enni, szójatermékeket, rizstejet. Én pl. most szilvás gombócot eszem. Húsféléket, rizst, krumplit, ezeket szoktam, lekvárt kenyérrel esetleg. Kitartás!
2010. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én most vettem egy könyvet ami Tej, tojás és szója mentes diétára tartalmaz recepteket Szőke Krisztina írta, nagyon jó, mert süteményekre is van benne alternatíva, még túrósra is, bár sajnos nekünk a mogyoró, dióféle a nagy gond, és csak mellesleg a tej. De ajánlom, mert nagyon sok recept van benne és nagyon gyakorlatias könyv, konkrét márkákat is tartalmaz, amit már nem kell böngészned, mert nincs tej benne, viszonlag nem is volt drága, néztem múltkor egy másikat az majdnem 5000 forint volt, és a mogyódiéta miatt akartam volna megvenni, de minden második recept diós volt... no mindegy azt nem vettem meg.
2010. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lecsó rizzsel, levesek gazdagon hússal burgonyával répával, vagy borsóval vagy karfiollal!

Rakott kelkáposzta, rakott karfiol, rakott cukkini!

Cseréptál! Töltött paprika, fasirt! Sült máj. Grízes mákos diós tészta. Pizza! Lehet kapni tejmentes növényi zsírból készült sajtot. Spagetti. Desszertnek gesztenyepüré növényi tejszínnel pl. Hulala.linzer ishler.

Töltött rakott padlizsán. Natúr csirkemell zöldség salátával! Gomba pörkölt! Brassoi hasábburgonyával. Francia saláta sült csirkecombbal. Grill csirke petrezselymes burgonyával! Rengeteg minden van, hirtelen ezek jutottak eszembe:)

2010. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, sütit innen szoktunk venni [link]
2010. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok!

Jöhet még, ha tudtok, akár könyv is, nagy segítség lenne:-)

2010. aug. 31. 17:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, a szójáról is le lettünk tiltva...
2010. aug. 31. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!