Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben váltsam ki...

Milyen sorrendben váltsam ki a kajcsikat?

Figyelt kérdés

Így eszik jelenleg 6 hósom:

9-kor 210 ml táp

12-kor gyümi

15-kor 210 ml táp

18-kor táp

21-kor táp


Melyiket hagyjam el először? Mi maradjon a legtovább?


2010. aug. 29. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam, hogy az uzsonnát váltottam ki főzelékkel, mert úgy tanultam, hogy ajánlatos két szilárd etetés között egy-egy tápszerest is meghagyni. Mikor újabb étkezést akartam kiváltani, akkor a főzit fokozatosan (kb. 3-4 nap alatt) megcseréltem a déli tápival, így ebédre volt főzelék, uzsira tápi. Utána az uzsit akartam kiváltani, de végül úgy döntöttem, hogy a vacsira koncentrálok, így az esti tápi előtt beiktattam rizspépet is, így mostmár tápszert és tápszerrel kikevert riszpépet (vagy valami egyéb szilárdból fél adagot, hogy még a tápszert is meg tudja inni) vacsorázik. Most 7 hónapos, pár napja nem nagyon fogadja el a délutáni tápit, így néha adok neki joghurtot uzsira, de nem kiváltás jelleggel. Tegnap joghurtot evett, ma például megitta a tápszert, tehát azt adom, amit elfogad, nem akarom módszeresen kiváltani az uzsonnát. 4 hónapos kora óta hozzátáplált.

Jelenlegi állás:

- reggeli tápi - nem is akarom még kiváltani, mert elég korán kel még, nem is lenne türelme kanalazgatni félálomban

- tízórai gyümölcs

- ebéd főzelék

- uzsonna tápszer vagy joghurt, később még be lehet iktatni tápszeres puliszkát, jó éjt papit, túrót gyümölccsel stb, tehát valami tejtermékes ételt

- vacsi rizspép (jó éjt papi, tejpép stb.) és tápszer üvegből.

2010. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én először a tízórait váltottam ki, ahogy te is (vagyis nálad a 2. étkezés). Aztán az ebédet váltottam ki. Ez elég nehézkesen ment-megy, így 2 hónap küszködés után most kezdem az uzsit kiváltani, egyelőre tejpépet kapott (amit imád, 1 perc alatt behabzsolja). Általában azért szokták ilyen sorrendben kiváltani, hogy ha valamelyik étel gondot okoz, akkor az ne este vagy az éjjeli alvásnál okozzon gondot, hanem inkább napközben.

1 éves korig reggel-este még tejet/tápszert kell kapnia a babának.

2010. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!