Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő - vendéglátás....

Keresztelő - vendéglátás. Hogy csináljam ha csak délután keresztel a pap?

Figyelt kérdés
A pap csak délután kereszteli meg a kicsinket, tehát a rokonság és a vendégek hozzánk érkeznek, innen megyünk a templomba (15 km-re), majd vissza. Kb. 18-18.30 óra lesz, mire hazaérünk. Szerintetek előtte vendégeljük meg a meghívottakat, vagy tartsunk vacsorát? Ekkor viszont csak 1,5 óra van fürdetésig és altatásig. Van olyan rokon, aki messzebbről jönne (kb. 1,5 óra autóút). Tanácsot kérnék, hogy ne legyen sértődés a családban. Ti hogy szerveznétek le a vendéglátást?
2010. aug. 27. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én hidegtálat csináltam,az nem fő étkezés de mégis van kaja.Volt torta meg egy pohár pezsgő
2010. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha csak délután keresztelne a pap, a mi családunkban úgy csinálnák, hogy aki messzebbről jön, az hozzánk érkezne, és vele együtt mennénk a templomba, előtte őt megetetnénk. A többi helybéli vendéget nem hívnám magunkhoz, hanem ott a templomnál találkoznánk. A keresztelő után mindenkit meghívnék egy vacsorára, vagy hidegtálra, ahogy az első írta. Ha van elég szobátok, udvarotok, símán meg lehet fürdetni és le lehet fektetni a babát közben is, addig a párod szépen foglalkozik a vendégekkel.
2010. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én legutóbb hasonló keresztelőn voltam. Ők vendéglőbe vittek. Mikor a pici elaludt, anyu hazament vele, később a nagymama, majd dédi vigyázott rá, a szülők meg a vendégekkel voltak.

Ha nem akarsz vendéglőt, akkor otthon a kertben(ha van), hanem a nappaliban lehet vacsorát szervezni. Biztosan átvállalja valaki a picit, mig Te a vendégekkel foglalkozol, nem? :)

Sok boldogságot

2010. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában a keresztelő után illik a bulit tartani mert nagyon kínos lenne a szertartás után hazaküldeni mindenkit, így én azt mondom hogy utána legyen valami, de a templomban találkozzatok mindenkivel hogy ne 2x kelljen körülugrálni mindenkit ( ha ez megoldható) . Maximum aki messzebbről jön az más tészta. Másfél óra alatt viszont nem fog a vendégség eltűnni, úgyhogy vagy azt csináld hogy majd te elvonulsz fürcsi altatás stb és vissza a vendégekhez, addig apa tartja a frontot, vagy akkor a végső eset tényleg az hogy akkor jó korán reggel kezdődjön a buli, délután keresztelő és mindenkinek sicc haza. :)
2010. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hívj meg mindenkit hozzátok, valami meleg étellt felszolgálsz mint gulyás, süti, elmentek a templomba, majd ha vissza értetek hidegtál, délelőtt el tudod készíteni este csak ki kell rakni, francia saláta kaszino tojás sonkatekercs, fasirt sült csirkecomb valami göngyölt hús. Torta.

Nem lesz semmi gondd ha aznap nem fürdeted meg a gyereket, vagy ha kicsit később rakod le, ha előtte jönnek a vendégek mindenkinek lesz idelye megnézni megfogni a babát, nem lesz sértdődés hogy hamar elvitted aludni nem látta xy. Szerintem mama is el tudja aznap altatni hogy a vendégekkel lehess! Nálunk most vasárnap volt a keresztelő, párom altatta el a gyereket, én elmosogattam anyukámnál majd anyukám feküdt lányom mellé, férjem meg lejött és iszogattunk beszélgettünk a családdal hajnalig 25-en voltunk de 1 hetes volt a keresztelő, mindenki vidékről ill. Külföldről jött, nálunk nyaraltak előtte utánna, de ne idegeskedj minden jó lesz!:)

2010. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Valószínűleg hidegtál lesz és süti utána, előtte pedig majd meglátjuk, köszi a tanácsot, készülök gulyáslevessel is, hátha éhesen jönnek.

Azért még várok ötleteket, tanácsokat. Az eddigiek hasznosak voltak, köszi!

2010. aug. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!