Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 honapos a kislanyom es meg...

15 honapos a kislanyom es meg nem beszel. Gond ez? Tanacs? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
Beszel ossze vissza baba nyelven,mutogat.Megerti amit mondok es megis csinalja.Amiket mond ha kedve van:tata-kaka ,aga-anya,apa ,nyam nyam az edesseg,minden fele allat-kaf kaf,minden ami zug brum brum(auto,porszivo,hajszarito),tanc-ta.Pedig egesz nap beszelek hozza de nem probal ismetelni.En mar 1.5 koromra szepen beszeltem mondatokban.Tudom minden gyerek mas.Csak szeretnem ha szepen fejlodne nem csak gagyaraszna es mutogatna.
2010. aug. 26. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem gond, a tanács pedig az, hogy várd ki, nem tudod siettetni..
2010. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért aggódsz? Nem kell aggódni, 3 éves korági kell megtanulnia beszélni.

Az én nagyobbam 4 éves, a kicsi 20 hónapos és nem beszél. Pedig ott a bátyja, akitől megtanulhatna.

2010. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggód!Szerintem ez is éppen elég amit mond,hiszen kifejezi magát.

A lányomnak pl a kutya gügü és hogy mért passz.Soha nem mondtam hogy a kutya gügü.

várj még,ügyes a lánykád.Főleg ha ért mindent akkor nincs gond csak idő kell neki.Én akkor aggódnék ha látnám hogy nem érti a beszédet.

2010. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, és alap szavakat is csak ritkán mondja.

Apa az megy meg a saját neve is de csak pöszécskén Mati-Matyi; ana-anya meg a brümmögés.

Én előbb beszéltem mint jártam, a férjem is másfél éves volt mikor elkezdett beszélni.

Az meg semmit sem tesz, hogy sokat beszélsz hozzá, mert ha akarja ismételi, ha nem akkor meggebedhetsz sem fogja :) Én is beszélek hozzá és mégsem ismétli.

Ellenben akármire megkérem csinálja. (kidobja a szemetet, egyedül mos fogat, elpakolja a játékait stb....). Szóval mindent megért amit mondunk neki, beszélni akkor sem akar :)

2010. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 16 hónapos és nem beszél. Megért mindent, mutogat hogy mit szeretne. amit mond az a hinta, kot-kot(tyúkra), meg hogy mama. Mást nem. Én is aggódtam emiatt, de a doki megnyugtatott.

Majd eljön annak is az ideje.

Nyugi!

2010. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért hiszi azt egy csomó anyuka,h az egy-másfél éves gyerekeknek már beszélni kell.Nem kell!A legtöbben 2 éves korukban kezdenek értelmes szavakat mondani,és hónapok múlva rakják össze az első mondatot.Nem az van lemaradva aki nem beszél 15 hónaposan,hanem az van jóval előrébb,aki igen.Ne kezd már most stresszelni a gyereked:"szeretnem ha szepen fejlodne nem csak gagyaraszna es mutogatna"-ez a dolga!Hogy tanulja a kommunikációt!Ha folyton ilyen túlzott elvárásaid lesznek,és nem fogod tudni értékelni amit tud,nagyon szomorú életetek lesz.Lassíts le,nem verseny.3 éves korukra semmi különbség nem közöttük.
2010. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értelmezed jól, ez bizony beszéd. Amikor nem beszél egy gyerek, mint pl. az én kisfiam az azt jelenti, hogy nem beszél egyáltalán még csak nem is gagyog. Amit a Te babád csinált az bizony beszéd és örülj neki lesz még sokkal ügyesebb is:-)
2010. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nikcsi ***** válasza:
Oktoberben lesz ket eves a fiam es meg o sem beszel. Mondja neha hogy anya, ketszer kimondta hogy auto, most jott nemreg az add-add-add-add, ha ker vmit. Egyebkent tok jol kommunikalunk, megmutat mindent amit szeretne. Egy hete csinalja hogy mutogat targyakra es nekem meg kell neveznem mi az. Ugyhogy szerintem mar nem kell sokaig varnunk. Egyebkent en is es a parom is 3 eves korunk korul kezdtunk el beszelni, ugyhogy nem aggodom. :)
2010. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20 hónapos fiam ennyit se mond, mint a kislánykád, úgyhogy nem kell aggódni.

Ő is mindent megért, nincs gond a hallásával, halandzsázik, de eddig egy szót sikerült kimondania: átó(autó) és ennyi. Mi is fossuk a szót, ráadásul a nagyszülők is velünk vannak, és ők is folyamatosan beszélnek hozzá.


Kezdetben én is aggódtam, (meg még a hüly.dokinő is azt mondta, hogy jaj-jaj ez így nincs rendben h nem beszél)

DE TUDOM, hogy minden oké, csak még nem érett meg a beszédre.

Türelem!

2010. aug. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!