Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a kisfiam, úgy...

4 hónapos múlt a kisfiam, úgy néz ki, estére kevés az anyatej! Mit adjak pótlásnak?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejet kapott, semmi mást! Milyen tápszert vegyek? És akkor kezdjem is el a gyümölcsöket a héten?? Ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdezek, kérlek segítsetek!!
2010. aug. 25. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olyat amit az orvos kiír.Nekem a BEBA HA 1 tápot írta ki de lehet recept nélkül is venni.Szerintem kezdheted a kóstolgatást.
2010. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én esténként Sinlac-ot adtam neki ennyi idősen, mert neki is kevés volt a tejem. Ez nem allergizál, nem tejalapú. Laktató, nem lesz éhes éjszaka.

A gyümölcsöket nem muszáj, de elkezdheted. Én 4,5 hósan adtam neki először almát, aztán répát, őszit, krumplit. Először csak az alma kifacsart levét add pár kiskanállal.

2010. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a tápszer mellett döntsz, azt orvossal írasd fel.
2010. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha tápszert szeretnél neki adni (tehát ami tejalapú), érdemes az orvossal íratni, h.ha allergiás lenne rá (reméljük nem lesz), tudjon róla, és tudjon más összetételűt javasolni. Ha a Sinlac mellett döntesz, azt is írasd fel, mert úgy jóval olcsóbb (majdnem féláron kapod meg).
2010. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!!:) Kicsit pánikhangulatom van, legszívesebben azonnal rohannék venni valamit! A Sinlac kapható pl. dm-ben?
2010. aug. 25. 16:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, DM-ben nincs 4 hónaposoknak való tápszer, Sinlac, csak a gyógyszertárban. De ugye tudod, hogy az esti tej azért kevesebb, mert más az összetétele, sokkal zsírosabb. Ha elkezded tápszerezni, akár csak este, akkor rövid távon mondhatsz búcsút a szoptatásnak. Inkább fejj, szaporítsd a tejet, ha úgy érzed, kevés, este felé tedd mellre 2 óránként a babád és éjjel is szopizzon. Sokkal többet használsz vele, mint hogy megtömöd tápszerrel és a tejednek is annyi.
2010. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenném, hogy általánosságban igaza van, de az én gyerekem pl nem akkor szopizott, amikor rátettem, hanem mikor éhes volt. Tehát nálunk nem működött az a technika, hogy 2 óránként mellre teszem a babát. Nem mindegyik baba cicifüggő, és nem mindegyik hajlandó szopizi, csak mert az anyja azt akarja. De ettől függetlenül, szerintem is próbáld meg szaporítani valahogy a tejed, nekem sajnos nem sikerült :(
2010. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és ha úgy döntesz, hogy pótlásként elkezded a hozzátáplálást, akkor semmiképpen ne este adj neki gyümölcsöt, hanem délelőtt. Ha sehogy sem lesz több tejed, akkor egy délelőtti szopi helyett adhatsz neki gyümit, Te meg fejd le a tejed, és este add oda neki szopi után.
2010. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

17:00 (nekem üzentél) Igen, nagyon is igazad van! Az én fiam most 5 hónapos és ő sem szopizik 5 percnél tovább, ez meg édeskevés lenne a szaporításhoz. Nekem a fejés jött be, 20 perc szopi után, viszont akinél van másik, nagyobb gyerek, ott sem igazán kivitelezhető.


De mindenesetre inkább szaporíás, mint tápszer.

2010. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Reggel mindenkinek több teje van, és délután-este van a legkevesebb.


Én azt tenném a helyedben, hogy kifejném a reggeli felesleget, illetve a gyerek lefektetése után éjjel is fejnék, az éjjeli szopi helyett, és azt adnám pótlásnak, nem a tápszert.

2010. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!