Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik a fogzás?

Hogyan zajlik a fogzás?

Figyelt kérdés
Ma volt az első tapasztalatom ezzel kapcsolatban, és elég ijesztő volt. Kisbabám ma 4 hónapos, és a délutánt éles hangú sírással töltötte, csak úgy vörösödött a kis arca. 2 óra után eljutottunk oda, hogy kézben nyugodt volt, de letenni nem lehetett. Apja hozott kenőcsöt, amivel bekentük, azóta jól van. Nálatok hogyan zajlott a fogzás, sok ilyen időszak van, amikor csak sír és nem lehet megnyugtatni, csak gyógyszerrel? Mennyi idő, amíg kibújik egy fog?
2010. aug. 24. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor elsőként jött az alsó két foga, az 1-2 hétig tartott, míg az ínyét áttörte. De nálunk ilyen jelenség nem volt, amit írtál. Onnan tudtam, hogy jön a foga, hogy éjszaka 1-2x hirtelen felsírt (mint egy feljajdulás), aztán aludt tovább. Napközben semmi jele nem volt fájdalomnak. Most egyszerre több foga jön (alul és felül is), ez tart már lassan 3-4 hete, de már majdnem áttörte az ínyét. Én most sem tapasztaltam napközben nála semmi furát, sírást vagy bármit, csak éjszaka sír fel. Amúgy az első két fognál Dentinox-al kentem, akkor elég volt annyi. Most pár napja használom a Chamomilla golyókat, így az éjszakák is jól telnek.
2010. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hosszú idő is lehet, amíg az ínyt áttöri a fog, nézd meg, hogy mennyire van megduzzadva az ínye, illetve látszik-e egy, vagy akár több kis fehér pontocska, mert akkor már elég közel van ahhoz, hogy kibújjon. Nem akarlak elkeseríteni, de nem csak akkor kezdődik a fogzás, amikor már bújik ki a fog, hanem akár hónapokkal előtte is mocorgnak a kis fogcsírák, fszülhet az íny...stb. De az is lehet, hogy pár nap alatt áttöri az ínyt, ez gyerekenként eltérő.

Nem tudom, hogy milyen kenőcsöt vitt a férjed, én a Dologélt ajánlom, mert gyógynövényes, csökkenti a gyulladást is, én néha azzal kenem az ínyét. A lányunk egyébként 7 hónapos múlt, 2 foga van alul, de eszméletlenül rágcsál, néha-néha ő is felsír éjszaka, gondolom neki is az ínye feszül, mert azonnal alszik tovább.

Nappal nincs sírás, a 2. foga úgy jött ki, hogy észre sem vettük, csak amikor ráharapott az ujjamra:-) Bár nappal van a nyakában borostyán bébinyaklánc....na erről megoszlanak a vélemények, és mivel a babák nem tudják megmondani, hogy segít-e nekik a fájdalomcsillapításban vagy sem, továbbra is csak találgathatunk, hogy tényleg hasznos-e.

2010. aug. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor ti elég szerencsések vagytok. Több felől inkább azt hallottam, hogy a fogzás sok szenvedéssel jár a babáknak. Én babám is szokott időnként felsírni alvás közben, de az éjszakáira inkább az jellemző, hogy nagyon felületesen, nyugtalanul alszik.

A chamomillát (CH15) hogyan kell használni, beadni egy 4 hónaposnak?

2010. aug. 25. 07:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem nincs korhoz kötve a homeós golyó. Én a ch15-öt úgy adom neki, hogy reggel is 5 golyó, este is 5 golyó nagyon pici vízben feloldva. Ja és figyelek arra, hogy előtte utána ne egyen fél órával. Amúgy úgy tudom, hogy ezt többször is lehet adni egy nap. Ha rákeresel a neten, biztos találsz több infót.
2010. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!