Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glycerinum boraxatum KÜLSŐLEG?...

Glycerinum boraxatum KÜLSŐLEG?! Lehet ezt a nyelvére kenni?

Figyelt kérdés

Szájpenész gyanús volt a kisfiam. Elvittem orvoshoz, aki azt mondta, nem egyértelmű, hogy szájpenész lenne, valamilyen gombás fertőzés, de kenjem nyugodtan bóraxos glicerinnel, nem ártok neki.

El is mentem a patikába, adtak egy helyben kikevert valamit, de csak itthon néztem, hogy az van ráírva külsőleg.

Mivel a nyelvére kell kennem, óhatatlan, hogy ne kerüljön be a szervezetébe. Most kicsit tanácstalan vagyok. Ilyenkor mi van? Kenhetem a nyelvére?


2010. aug. 24. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Kenheted nyugodtan !

Mi is azt használtuk.

2010. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kenni kell vele,hanem ezzel ledörzsölni a kis gombatelepeket.Azért van rajta,h külsőleg,mert nem meginni kell.Ne aggódj,az orvos valószínűleg ért a szakmájához,és nem akarja megmérgezni a kisfiadat.Egyébként évtizedek óta ezt használják a szájpenész ellen.
2010. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Steril gézt tekerj az ujjadra, arra cseppentsél a boraxból, így dörzsöld át jó alaposan a nyelvét, mivel a gomba makacsul tud ragaszkodni. Nem fog róla folyni, így nem nyelhet belőle, de ha igen, az olyan kis mennyiség, hogy semmi baja nem lesz. Mi is ezt használtuk. Egyébként teljesen ízetlen, én megkóstoltam.
2010. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem a doki szakmai félküszéltsége felől kételkedem, gondoltam, hogy ezt fogja javasolni, mivel itt is olvasgattam erről, de azért elvittem az orvoshoz.

Csak az zavart meg, hogy az van ráírva az üvegcsére: külsőleg...


De akkor kenem neki, ahogy írtátok!


Köszi mégegyszer a válaszaitokat!

2010. aug. 24. 09:41
 5/5 A kérdező kommentje:

* felkészültsége...


:)))

2010. aug. 24. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!