Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4honapos kisfiamon a fule...

4honapos kisfiamon a fule elott arcocskajan, piros hamlo foltok jelentek meg, a kis testen is nehol nagyon szaraz, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
nekem seborea-rozecae szokott kijonni neha.... lehet neki is az ami nekem? kinovi,vagy orokolte mar? ja mosdokremet hasznalok kezdettol fogva,semmi gabi,johnsons meg ilyesmi
2010. aug. 22. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokminden lehet. A babafürdető illatanyaga is okozhatja, de ha még szpoik, az anyatej allergia sem zárható ki...
2010. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ekcéma?


off: anyatej allergia? az meg mi? max. valamire allergiás, amit megeszel (pl. tejtermékek, tojás), de nem az anyatejre.....

2010. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mosdokrémbe nincs illatanyag, az nem lehet.

babaolajjal kend be, ha elmulik nincs nagy gond. bár ha foltok akkor nem is tudom, inkább nézesd meg dokival. az én lányomnak a térde olyan száraz, babaolajtól elmúlt.szintén 4 hós.

2010. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

09:53 vagyok. Nem fogalmaztam elég pontosan, mi így jártunk:



" Anyatej közvetítette tehéntejallergia


Anyatejes táplálás ajánlott 4-6 hónapos korig, lehetőség szerint. Célszerű a nagy allergén aktivitású fehérjék ( tej, tojás, tengeri hal, földimogyoró, mogyoró) korlátozása az anya étrendjében.


A szoptató anya megfelelő étkezése mellett is tapasztalhatja csecsemőjén a tehéntejallergiának megfelelő tüneteket. Az anyatejes csecsemők 0,5%-ban fejlődhetnek ki ezek a tünetek, főként hasi görcsök, véres-nyálkás széklet,ekcéma formájában. Azoknál a babáknál, ahol az anyuka is allergiás alkatú nagyobb az esély az anyatej közvetítette tehéntejallergia kialakulására.


Vizsgálatok igazolták azt, hogy a tehéntejből származó fehérjecsoportok már a huszadik terhességi héttől a méhlepényen keresztül eljutnak a magzatba. A terhesség alatt bevezetett tejmentes diéta azonban nem előzte meg a születendő gyermek későbbi tehéntejallergiáját. Az állapotos anya étrendjéből a tejet elhagyni nem szabad, napi 2 dl-ben érdemes korlátozni. Tojásból hasonló megfontolások alapján heti 2darab elegendő, feltételezve természetesen a terhes anya megfelelően összeválogatott étrendjét, egyéb fehérjeforrásait. "

2010. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne anyatej-allergia!

Szinte szopis babának kijön, hogyhogy nem hallottál róla?

Ez már alap, hogy tudni kell! Bocsika

2010. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsónak: bocsika, hogy ilyen tudatlan vagyok, hogy alap dolgokat sem tudok...
2010. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!