Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kisfiam arcocskáján...

1 hónapos kisfiam arcocskáján piros foltok meg pöttyök jelennek meg. A homlokán még több. A testén nincs. Ez normális ilyen kisbabáknál? Kell valamivel kenegetni, vagy csak várjuk meg, hogy elmúljon magától?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetes ez ilyenkor, ne aggódj. Tejpöttyök, dolgozi a kis szervezete a tej lebontásával, emiatt vannak. De ez szinte minden babánál így van, normális! jönnek-mennek ezek a pöttyök, hol halványabbak (alváskor), hol eősebbek (pl. síráskor), de el fognak múlni heteken belül.
2008. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámon is voltak ilyen pöttyök 5 hetes korában, csak az arcán, majd a hajas fejbőrén is. Nekünk is csak figyelni kellett, nem szabad kenegetni semmivel. Sajni nekünk egy-két pötty felülfertőződött, így dokibácsink írt fel Fenistil cseppet.

Figyeld, nem lesz-e sokkal több pötty, ha igen, mutasd meg dokinak, de ne aggódj, általában maguktól elmúlnak!

:-)

2008. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak az álla lett tele olyan pöttyökkel, melyek úgy néztek ki mint az apró pattanások. Nem szabad őket nyomkodni! Én mindennap kamillával kentem őket, és sokat vagyunk friss levegőn. El is múltak neki.
2008. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az arcocskáján valóban jönnek-mennek, de a homlokán nem nagyon akar eltűnni. Vagyis ha régiek eltűnnek újabbak kerülnek. Milyen az mikor elfertőződik, mikor tudom, hogy már baj van?
2008. máj. 13. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:
szia nekem ugyanígy volt a kisfiam, csak még + hascsikarása volt.nekünk kiderült, hogy tejallergiás, azért mutasd meg gyerekorvosnak!
2008. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!