Feladnátok egy ilyen elektromos pelenkát a babátokra, ha tömeggyártani kezdik? Mit gondoltok róla?
Régebben hallottam, hogy valami amerikai vállalkozó tervezi ilyen "okospelenkák" prototípusát, és ha beválik, akkor tömeggyártani fogják a piacra.
Az a lényege, hogy van egy ilyen szenzor a pelenkában, és ha bepisil vagy bekakil a baba, akkor egyből küldi az üzenetet a szülő okostelójára, valamint orvosilag is elemzi a pisi, kaki összetételét, és ha valami abnormalitást érzékel azt kilistázza.
Egy ultrahangos érzékelő is van a pelusban, ami jelez, ha a baba hólyagja megtelik, ezzel pl. kisebb babáknál megakadályozható a pelenkázás közbeni lepisilés, nagyobbaknál meg a szobatisztaságra szoktatásnál segít, hogy tudja a szülő mikor kell lekapni a pelust és a bilire ültetni a gyereket.
Ennek a gyakorlati oldala érdekelne. Például hogyan működik a csere/tisztítás? Ugye egyben mosható nem lesz, mert az elektronikát nem lehet mosni. Remélhetőleg eldobható sem, mert az aztán fantasztikus lesz az óceánoknak ha nem csak szaros pelusokat eregetünk bele hanem még szenzorokat is. Aztán mitől működik egy ilyen szenzor? Elemet kell benne cserélni? Vagy éjszaka majd a laptop, telefon, ceruza, óra, könyv, fülhallgató, autó mellé a pelenkát is be kell dugni tölteni? És ezeket figyelembe véve lesz ugyanannyira hatékony mint a klasszikus analóg pelenka, lehet ugyanolyan gyorsan cserélni, ugyanúgy utazni vele?
Aztán kérdés hogy ez mennyire hasznos. A kaki/pisi elemzés el tudom képzelni hogy értelmes lehet egyes betegségeknél, de az átlag egészséges csecsemőnek tényleg szüksége van erre? Vagy csak a paramamiknak ad még egy okot a pánikrohamra mert kicsit valamilyenebb a gyerek vizelete mint múlt héten? A szobatisztaságnál pláne nem értem - ott nem az lenne a cél hogy a gyerek magától észlelje a vizelési ingert és jelezze hogy vécézni akar? Nem vagyok ugyan szakember de logikusan ezt nem hátráltatja ha anya mindig beelőz és bilire rakja a gyereket mielőtt az eljutna gondolatban odáig hogy pisilni kell, akkor bilire kell ülni?
Nem zárkózom el feltétlen a dolog elől mert elvből igyekszem nyitott lenni az újdonságokra. De egyelőre nagyon nem vagyok meggyőzve se arról hogy ki tudja váltani a buta pelenkákat, se arra hogy akkora haszna lenne amiért megérné ezt kifejleszteni és elviselni a vele járó bonyodalmakat.
#3 Ha jól emlékszem, eldobható lesz, az áramköri lapok grafénből, szénláncokból lesznek a hagyományosabb szilíciumos félvezetők helyett, a töltést a működéshez pedig kémiai akkumulátor helyett kondenzátor fogja tárolni, amihez nem kell annyi potenciálisan szennyező anyag, mint a lítium-ion akksikhoz.
A pelus annyival lesz több szemét a maiaktól, hogy lesz benne pár extra gramm szén és fém, illetve egy szemcseppentőnyi ecetsavas oldat a kondenzátorhoz.
Teljesen megvagyok elégedve a hagyományos eldobható pelussal.
Textil pelenkát nem használnék amit anno' nagymamáink, de szerintem egy pici babának nem kell ilyen elektromos áramkör alulra (is).
Elég baj,ha már ahhoz is okostelefon fog kelleni,hogy észre vegye valaki,hogy a gyereke széklete nem normális.Vagy hogy mondjuk ideje lenne pelust cserélni.
Őseinktől kezdve a mai szülőkig mindenki teljes mértékben meg tudta oldani a tisztaságra nevelést (valakinek a gyereke már 1,5-2 évesen szoba tiszta..) anélkül,hogy okostelefonon nézegette volna a babája vizelet összetételét.Sőt,a pelus csere sem okoz gondot szerintem.Ha dudorodik a csomag az bizony tele van elektromos jelzések nélkül is fel fog tűnni (főleg ha zavarja a babát és jelez).
Tuti nem pazarolnék rá egy fillért sem.Jó a hagyományos eldobható is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!