Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptató anyukák, akik hozzátá...

Szoptató anyukák, akik hozzátáplálnak?

Figyelt kérdés

7 hós a kislányom, és 5 hósan kezdtem a hozzátáplálást.

Eddig szopi után kapott napi egyszer.

Eddig evett: alma, őszi, répa, burgonya, stök, rizs - ezek kombinációja.

Most gondoltam a szopi előtt bevezetni a husikát, banánt, körtét, szőlőt....


Jól csinálom? 8 hósan gondoltam a napi kétszeri étkezést, én még mindig inkább a szopit helyezném előtérbe, de mindennap kap mást is. Ti hogy csináljátok? Nem fog így sokáig szopizni majd?


2010. aug. 21. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 7 hónapos a kisebbik lányom. Kb. így csinálom mint Te, csak én a szopi előtt etetem. Tudom hogy mostanság nem ez a divat, de amikor a nagyobb lányom pici volt így csináltuk és ez bevált. Fura módon husikát 10-11 hónapos koráig nem adtam (mi se eszünk sokat) semmi hátránya nem származott belőle, most szereti a husit. (14 hónapos koráig szopizott amig újra terhes nem lettem) Szóval nem hiszem hogy a Te babád hamarabb abbahagyja majd. A pici most naponta 2x eszik, tízóraira gyümölcsöt általában rizspéppel (mert nagyon meghajtja a gyümölcs) vacsira meg zöldséget sinlaccal, mert így finomabb. A többi szopi. úgy 5-6x meg amikor gondolja. Már kóztoltattam baracot, banánt, almát, körtét, sárgabarackot, zöldbordót, sárgarépát, sütőtököt, burgonyát, paradicsomot, cukkinit. Mostanában tervezem a céklát, k betüsöket (csak óvatosan) brokkolit .

Szerintem jól csinálod, minden jót!

2010. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

LÁnyom 3 napja volt 7 hónapos, anyatejes és így csinálom:

reggel 7 vagy 8 óra csak szopi

9-10 óra körül gyümölcs

12 óra főzelék,utána pedig szopi

16 óra csak szopi

18 óra vagy mradék főzelék, vagy tejpép, vagy gabona,vagy gyümölcs

20 óra csak szopi

éjjel, hajnalban csak szopi

Napközben vízzel is kínálom. MOstanában gondolkodom azon, h "leszoktatom" az éjjeli ciciről, mert tuti nem kell neki, csak megszokás...

2010. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. aug. 22. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!