Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves kor fölött szoptató...

Egyéves kor fölött szoptató anyukák, hogy álltok a tehéntejjel?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 12 hónapos, szerettem volna bevezetni a sima tehéntejet (nem babatejet), de a doki szerint amíg szoptatom, teljesen felesleges. Azt mondta, főzelékbe keverve mehet, de egy darabig eszembe ne jusson pl. kakaót adni neki.

Nálatok hogy volt? Mikor adtatok tehéntejet simán és kakaót? Főleg olyanok válaszát várom, akiknél nem állt fenn az allergia veszélye.

Köszi szépen!


2011. ápr. 12. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
2 éves,még cicizik mostnában kezd kapni élesban (ha elfogy itthon babatej, már nem fogok venni) kajákba már régóta rakok
2011. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16 hós, elalvás előtt és éjszaka szopik. Kb. 13 hós kora után adtam neki tehéntejet, azóta többször is próbálkoztam vele, de 2-3 kortynál nem ivott többet. Valamikor 14 hós kora után főztem neki kakaót, de nem volt elájulva attól sem :). Szóval az van, hogy időnként teszek egy próbát, hátha szívesen megissza valamelyiket. eddig nem jártam túl nagy sikerrel.
2011. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ja, főzelékbe és egyéb ételbe megeszik és más tejterméket is szereti, főleg a tejfölt.
2011. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, esténként még szopizik. Feleslegesnek lehet, hogy felesleges a tehéntej ha szopizik, de én pl 1 éves kora után fokozatosan kezdtem neki adni néha, hogy hozzászokjon a szervezete - pl vacsorára a kakaóba aprított kiflit nagyon szerette
2011. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és a másik ok, amiért bevezettem, mert pl a főzelékeket tejjel szoktam főzni, és így nem kellett külön főzőcskézni a babának, azt ette, amit mi
2011. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy évesen reggel-este szopizott még a lányom. Ekkor szépen lassan elkezdtem neki adni nagyon hígitva a tehéntejet. Először negyedes, aztán feles tejet és szép lassan eljutottunk a 1,5%-os, majd a 3%-os tejig. Úgy emlékszem, reggelihez adtam először (a reggeli szopi után).


Bő 13 hónaposan nem tudtam magamtól kigyógyulni egy fülgyulladásból. Az antibiotikum mellett azt tanácsolta az orvosom, hogy lehetőleg max 1x szoptassak. Így elhagytuk a reggeli szopit és maradt reggelre csak a tehéntej (pohárból).

Így viszont estére nagyon kevés tejem maradt. A nyári kánikulában éreztem, hogy szomjas maradt a kislányom. Ezért 14 hónaposan az esti szopit is lecseréltük tejre (ölemben kulacsból).

Szerencsére semmi gondot nem okozott neki sem testileg, sem lelkileg a tehéntej és a szopi elhagyása sem.


Kakaót, tejeskávét, karamellás tejet kb. 2 éves koráig, míg külön nem kérte, nem adtam neki. Szerintem felesleges külön édesíteni a tejet míg nem kéri. Lassan 3 éves a lányom és most már úgyis szinte csak kakaóként issza a tejet minden reggel.

2011. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem amíg cicizett meg sem itta a tehéntejet(21 hónapig),igaz ételbe már én is beleraktam kb 1,5 éves korától.Szerintem is felesleges a kakaó addig amíg szopizik!
2011. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19 hónapig szoptattam,csak ezután kapott tejet. Akkor már nem hígítottam neki,vagy ilyesmi.Semmilyen problémája nem volt tőle.
2011. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11hósan adtam neki tehén tejet raktam bele neki kakaót a védőnő mondta,hogy probáljam ki hát nem nagyon izlett neki és mivel még szerencsére sok tejem van így nem adok neki.
2011. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!