Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányom már csak alkalma...

1 éves lányom már csak alkalmanként 1,5 dl tápszert iszik vagy még annyit sem. Már nem igényli?

Figyelt kérdés
Reggel, este fél cumisüveg. Éjszaka ha felkel, akkor meg 1-2 korty tea vagy tápi. Bár tudom, hogy ha esetleg felkel, akkor már megszokásból, nem azért, mert éhes. Szóval most hogyan tovább? Adjak neki fél cumisüveggel, vagy akár el is hagyhatjuk?
2010. aug. 21. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Siman elhagyhato egy ev betoltese utan a tapszer...de mint mindenhol itt is kell egy kis "atmenet". Szoval egy kiscsi ha gondolod aztan meg vege...probaljatok a tejet, kecsketej, rizstej vagy szojatej..
2010. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem. Nekem a védőnő és az orvos is azt mondta, hogy 1 éves koráig kell a tápszer. El kell kezdeni leszoktatni a cumiról, és egyre változatosabb étrendet igényel. De azért, hogy meglegyen a kellő vitamin és ásványi anyag bevitel reggelire és vacsira készíts neki tejpépet. Minden nagyobb élelmiszerboltban és patikában is beszerezhető különféle ízesítéssel. Olyasmi állagra mint a tejbegríz, beltartalomra mint a tápszer
2010. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
:) az én 11 hónaposom 7 hónapos korától alig eszik -- azaz iszik -- tápszert, azt is csak éjjel félálomban és max 170 ml, de akkor farkaséhes. Ez kb kéthétben egyszer fordul elő. Reggel a grízpépet tápszerből készítem (így lesz tejpép), este pedig sinlacot kanalazok neki. Szerintem a tiéd is le akar állni a szopizásról, nem kell erőltetni. De azt h tépszerre (ill a benne levő vitaminokra) meddig van szüksége, nem tudom sajna.
2010. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálok neki tápszerből tejbegrízt csinálni. Az a gond, hogy alig eszzik rendes kaját, iszonyat válogatós, csak a joghurt kell neki. Viszont amióta hagyja el a tápszert, egyre inkább elfogadja a husit, paradicsomot, rizst, stb. Meg vettem neki multivitamint, amit 3 hónapos kortól lehet adni és azt kapja minden nap. Tejpépet 5 hónapos koráig ette (akkor az volt a No.1), aztán soha többet, nem kell neki. Még a tejbegírz, amit én csinálok, úgy-ahogy lecsúszik. :)
2010. aug. 21. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!