Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?
Bútorok, babaszoba:
-pelenkázó komód, arra matrac és huzat
-kiságy és matrac + matracvédő
-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)
-4 db gumis lepedő
-2 db ágynemű szett
-elfordulás gátló párna
-rácsvédő
-baldachin
-körforgó
-babafészek
-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele
-Adamo hinta
-éjjeli fény
Séták, utazások:
-babakocsi (mózeskosár + sportrész)
-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)
-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)
-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)
-pelenkázó táska
Etetés:
-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe
-Elektromos sterilizáló gép
-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő
-Digitális mérleg
-Cumisüveg és bébiétel melegítő
-Tápszer és babavíz
-Tápszeradagoló
Fürdetés, pelenkázás:
-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)
-Kádtámasz
-Kozmetikumok
-Vízhőmérő
-Popsitörlő, popsitörlő tartó
-2 csomag pelenka
-Pelenka kuka
-Körömvágó olló
-Baba hajkefe
Textilek:
-2 db ágyneműszett
-2 db babatakaró
-4 db gumis lepedő
-1 db pólya (angol)
-25 db textilpelenka
-10 db előke
-2 db hálózsák
-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)
Ruhák:
-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)
-15 db pizsama + alájuk bodyk
-10 pár zokni
-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)
-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek
-3 db kabát
-2 db polár kezeslábas
-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)
Egyebek:
-Játszószőnyeg
-3 db játszócumi
-Nosiboo készülék
-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)
Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.
Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
Csak egy tudományos kiegészítés: azért gondolják ma jobbnak az anyatejet a tápszernél (pl. WHO, várandóskönyv stb.), mert felfedezték, hogy az anya szervezete valamilyen ultraerős szenzorral bír, ami jelzi, hogy éppen mire van szüksége a gyereknek. Ezért az anyatej minősége folyamatosan változik, a gyerek fejlődési szakaszainak megfelelően, de még napszakon és egy szoptatáson belül is.
Az anyatejes táplálás előnyeit már tízezerféle szempont alapján igazolták és erről tanulmányok milliói szólnak, még magyar nyelven is. Még olyan hajmeresztő szempontok is tanulmányok tárgyát képezték, hogy "az anyamellből való szopás az arc speciális izomtevékenységének köszönhetően elősegíti az arc megfelelő fejlődését és csökkenti a fognövekedési rendellenességek és a kiejtési problémák előfordulását". Vagy hogy az igény szerinti etetés (ami tápszernél jóval macerásabb), hogyan hat a felnőttkori önbizalomra, magabiztosságra.
De az is sok kutatás tárgya, hogy az anyánál milyen előnyökkel jár, hogy szoptat. (Túl az időmegtakarításon.) Például kimutatták, hogy csökkenti az ízületi gyulladások, a csontritkulás és a különféle női szervekben kialakuló daganatok vagy akár a szülés utáni depresszió kockázatát.
Nyilván ezek a tudományos eredmények nagyon szűrve vagy sehogy sem jutnak el a nagyközönséghez. Hozzánk Dívány, WMN, kismamaoldalak cikkjei jutnak el, amik sokszor külföldi cikkek fordításai, így még távolabb kerülnek tőlünk maguk a tudományos bizonyítékok. Így általában azok az emberek, akik akár a szoptatás, akár a tápszerezés pártján állnak, jobbára csak a saját elképzeléseikre és egy-két ilyen többszörösen szűrt információra és a saját megfigyeléseikre hagyatkozhatnak, nem a valós tudományos bázisra.
A saját megfigyeléssel meg ott a probléma, hogy gyakorlatilag a fogantatástól kezdve minden hat és kölcsönhat az ember életében egymásra/egymással, így pl. attól, hogy valaki egészségesnek tűnik 5 évesen, 19 évesen stb., egy évtizedek alatt kialakuló krónikus elváltozásban is lehet ugyanúgy százalékos szerepe egy csecsemőkori hatásnak. A lelki, életvezetési problémák gyerekkori gyökereiről nem is beszélve.
Ezért jogos a felháborodás, ha ezek az emberek próbálják átnyomni a szubjektív véleményüket az ellentáborra.
DE!
Ha az állam szempontjait nézzük az egészségügyi intézményrendszer fenntartásában, szakértők álláspontjaira támaszkodva a "hatalomnak" már inkább lehet abba beleszólása, hogy az állampolgárok jobb egészségi állapottal rendelkezzenek. Ha ehhez van egy ingyenesen elérhető eszköz, akkor azt joga van propagálni. Ha az lenne bizonyított, hogy a drága tápszerekkel javítható a felnövő generáció egészségi állapota, annak propagálása már aggályos lenne.
DE!
Mi van akkor, ha valaki nem nem akar, hanem NEM TUD szoptatni? Nem "jobb" ilyenkor inkább nem is tudni, hogy ennek milyen hosszútávú vagy összeadódó hatásai lehetnek a gyermekre, akár élete végéig? Minek kell kognitív disszonanciát ébreszteni ezekben az anyákban, az orruk alá dörgölve, hogy önhibájukon kívül egyenesen "ártanak" a gyereküknek?
Ha egy édesanya "alkalmatlannak" érzi magát, azzal jóval többet árt a gyerekének, mint ha valamit akár véletlenül, akár szándékosan "rosszul" csinál. Az idézőjel csak azért, mert a csecsemőgondozás is egy olyan terep, ahol az elmúlt fél évszázadban milliószor megfordult a tudományos álláspont is, hogy jó-e valami vagy nem. Például van az a 2. világháború korabeli diktatúrákból származó nevelési elképzelés, hogy nem szabad felvenni a síró csecsemőt, mert elkapatják, mára könyvek (s)írnak arról, hogy milyen generációs problémákat okozott ez a társadalmakban (és milyen jól megélnek most belőle pszichológusok).
De nem a tudomámyos oldalát kell nézni a szoptatásnak, mert ha az anya beleőrül abba, hogy folyamatosan a szoptatást szajkózzák neki, depressziós lesz és kiugrik az ablakon, akkor a WHO nem fogja azt a gyereket felnevelni. Egészséges, normális anya kell a gyerek mellé. Ha ez azzal jár, hogy nem szoptat, akkor nem szoptat.
A húgom a gyerekét 3 éves koráig szoptatta. Nézzük csak milyen előnyei vannak az ő gyerekének:
- anyja kikészült, már egy szimpla "Hány óra van?" kérdéstől is ingerült lesz.
- akárhányszor odabújik hozzá a gyerek, elkezd sóhajtozni es kiabálni, hogy "A k.a Isten b.on meg, hogy mindég' csecsen akarsz lenni".
- kialvatlan, ingerült, fáradt
- öngyilkossági gondolatai vannak.
Elnézést nem sorolom fel, hogy mi a felesleges!! Ha valamit nem fogsz használni és tesó sem lesz, akkor legfeljebb eladod!
Én gyógyszerszedés miatt nem szoptathattam. Ezért mondom én is, hogy több cumisüveg kell és nem csak 150 ml.-is. Nekem a mikrós sterilizáló nagyon bevált. Hat cumisüveget és cumikat lehetett benne sterilizálni!
Sok mindent a Tesz Vesz-en vettem. Pl. írtad a baldachint.
Egy másik anyukától vettem,gyönyörű szép volt, otthon varrott! Ezért javaslom, hogy nézz szét ilyen oldalakon is, mert szinte nem is használt dolgokat tudsz beszerezni!Ezt azért írom, mert már meg is vádoltak itt, hogy újgazdag anyuka leszel!De ha mindenből újat szeretnél, az a te magánügyed.
Csak tényleg zárójelben jegyzem meg, hogy megszületik a pici és az anyai ösztöneid beindulnak, lehet, hogy mégis a szoptatás mellett döntesz!
De lehet, hogy esetleg fejni fogsz és akkor is jól jönnek a cumisüvegek.
Ha meg tápszernek kell, akkor sem dől össze a világ!
Boldog babavárást, könnyű szülést!
Ui.: Nagyon elkeserítő, hogy ennyi irígy ember van!!
Azt írom le ami szerintem felesleges illetve nekem hasznis volt, de nem látom a listán.
Bölcső és elfordulás gátló párna szerintem felesleges,de ugye a te döntésed. Ha a hátán fog aludni akkor forgatni kell a fejét, hogy ne laposodjon el az egyik oldal (ezt mondhatták volna nekem is szülés után)
Babakocsihoz lábzsák, minden részéhez külön, ősszel, télen nagyon hasznos.
Bundazsák, 1-2overál, 2-3sapka, pléd, eldobható pelenkázó alátét. A teteje ilyen nedvszívó pamutos, az alja nejlon. Mindig van nálam mióta a lányom lepisilte a védőnőnél a babamérleget.
Babamérleg szintén felesleges, mivel tápszeres így mindig tudod mennyit evett, és havonta kell menni a védőnőhöz is súlymérésre,de ha mindeképpen szeretnél lehet bérelni is.
Sterilizáló, a te döntésed én minden este kifőzöm őket egy fazékban és teljesen elégedett vagyok ezzel a megoldással. Tápszermelegítő...én mikróban megmelegítem az előzőleg felforralt vizet (ezért lehet megköveznek) A lányom elég türelmetlen volt az első pár hétben, így kb 2 percem volt elkészíteni a kaját.
Babavíz.. Ízlés kérdése, nekünk nem jött be.
Kozmetikumok: nekünk a kórházban írtak ki popsikrémet és fürdetőt, illetve a dokink testápolót. Én ezeket használtam az első időkben illetve a popsikrémen kívül még ma is. Esetleg babaolajat vehetsz, én ezzel kentem a fejét koszmó ellen.
Előke fölösleges kb 4-5 hónapos koráig, nyálkendőt viszont vehetsz 1-2db-ot.
Nekünk kókuszpólya volt, sokáig nem csomagoltam bele, csak kb 1 hétig, de 5 hónapig azon aludt.
Ruhák: Kb 10 bodyt használtunk heti szinten, 5 talpas nadrág, 1-2 sima leggings, harisnya 1-3db,5-8 rugdalózó. 1-2 szebb body-rugink volt mert a vírus miatt nem jártunk nagyon sehová.
A többi rendben van szerintem.
"Csak tényleg zárójelben jegyzem meg, hogy megszületik a pici és az anyai ösztöneid beindulnak, lehet, hogy mégis a szoptatás mellett döntesz!"
Nem vagyunk állatok, hogy az ösztöneink irányítsanak.
108-as vagyok
Annyival kiegészíteném a listádat, hogy cipő felesleges minimum 5-6 hós koráig. Otthon nem lesz rajta gondolom, utazásnál a talpas overál a leghasznosabb, babakocsiban szintén.
Esetleg légzésfigyelő, nekünk van, de nem sokáig használtuk, később ha külön szobában lesz, bébiőrként tudom használni.
Illetve gondolj magadra is.
Kórházba kényelmes hálóingek, köntös, nagyméretű betétek, kb 10db,ha kevés lenne majd visznek még be. Melltartó betét ami felfogja a csepegő/folyó tejet. Eldobható bugyi vagy olyan amit nem sajnálsz kidobni. Esetleg 1-2 kényelmes melltartó. Illetve egy kézi mellszívót kérhetsz kölcsön, mert ha lesz tejed, eldugulhat egy tejcsatorna és fájón begyulladhat a melled.
Boldog babavárást.
110-es!!
Nem irányítanak az ösztöneink, hanem befolyásolnak, befolyásolhatnak a döntéseinkben!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!