Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feljelenthetem? Bőv. Lennt

Feljelenthetem? Bőv. Lennt

Figyelt kérdés

Vettem a Vaterán a kisfiamnak egy játékot.Utaltam a 7000 ft-ot.De a játékot még nem kaptam meg.Semmire nem reagál az eladó.

Kezdenek ezzel valamit a rendőrök?


2010. aug. 18. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A Vatera szabályzatából:


" 3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és az aukció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres aukciózárás esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át az aukció nyertesének.


3/4. A Felhasználó, mint eladó az általa feltöltött termék ellenértékeként kizárólag az aukciós, vagy fix áras értékesítés során nyertes ajánlatnak számító leütési árat kérheti el, amelyek a következők lehetnek.


Aukciós értékesítés során:


* az eladó által megjelölt és elért villámár,

* a legmagasabb licit értéke, amely elérte, vagy meghaladta a minimálárat,

* minimálár megjelölésének hiányában: a legmagasabb érvényes licit.


Fix áras értékesítés esetén:


* Az eladó által megadott fix árra érkező érvényes ajánlat.


A Vatera által működtetett online aukciós piactéren a terméklapon feltüntetett árak bruttó árak.


3/5. A Felhasználónak, mint eladónak a Vatera által működtetett online aukciós piactéren tett ajánlatai szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás nem lehetséges. "


Tehát hivatalosan is szerződésnek minősül az ügylet.


A felelőssége az előzőektől eltérően nem büntetőjogi, hanem polgárjogi természetű. (Polgári per indítható ellene.)


Mindenképpen jelezd a Vatera üzemeltetőinek, első körben ott kérj segítséget.

2010. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Most sajnálod, vagy a pénzed kell?

Arra számolj kicsit, hogy nyaralási szezon van, lehet nincs itthon, bár arról a jobbak írnak egy értesítést, vagy legalább a többi aukcióját nézd meg, hátha oda tett kommentet, hogy nem elérhető.

Lehet kórházban is-én egy vevőmmel jártam így.

Amúgy a vatera nem csinál semmit, ő is azt mondja, hogy a papírokkal menj a rendőrségre-de ez le van írva a szabályzatban.

Gondolom ha visszafizeti a pénzt, semmi nem fog történni még rendőrségi eljárás után sem...

2010. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ne jelentsd fel, küldj neki egy hivatalosnak tűnő levelet, amiben ecseteled, hogy amennyiben nem utal vissza pénzt, vagy nem küldi a játékot, akkor mi fog történni. Legyen benne jogszabályi hivatkozás, és írd le, hogy amennyiben nem veszi fel veled a kapcsolatot, akkor kénytelen leszel rendőrséghez fordulni, és bejelentést tenni. Említsd meg, hogy az ügyvéd húgod, bátyád, bármid tanácsolta, hogy először próbáld ezt, és ha nem megy nyugodtan jelentsd fel, ez egyértelmű eset, gyorsan lezárja a hatóság.
2010. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad senkinek sem utalni előre.

Esetleg ha több 100 pozitív értékelése van akkor.

2010. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én ezért sokkal jobban szeretem a személyes átvételt, és mindig megnézzük, hogy milyen az eladó értékelése.

Bár éppen most jártunk úgy, hogy vettem úszópelust a vaterán, és a párom vette át Pesten. Meg sem nézte (bontott csomag volt már). Egyrészt bűzlött a cigiszagtól, úgyhogy kitettem a teraszra szellőzni. Ma vettem észre a szellőztetés után, hogy két darab már be van sárgulva, meg van keményedve a belseje, és pisiszaga van (már használt, csak kiszárították).

Frankó negatív értékelést adtunk az eladóról. (És megfogadtam, hogy ilyesmit többet nem veszek neten keresztül.)

2010. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem a múltkor itt minden sz..r nak lehordtak,mert azt tanácsoltam vkinek h sose utaljon előre pénzt,főleg 5000-en felül ne,válassza inkább az utánvétet..És tessék.
2010. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont most jártam így. Napozót vettem, elutaltam a pénzt, és semmi. Vártam két hétig majd megkérdeztem, hogy mi a helyzet. Nem válaszolt. Megint szépen, majd fenyegetés, írtam a teszvesznek. Semmi. Majd kb. 1,5-2 hónap elteltével írt nekem az eladó, hogy valami történt náluk és ne haragudjak, azonnal postázza, vagy ha akarom visszautalja a pénzt. Mivel 2 hónap egy pici babánál nagy idő, akkora már kinőtte a napozót, úgyhogy a pénzt kértem visszautalni, amit meg is tett. A vaterára sem lép be? Nincs felfüggesztve? Telefonon próbáltad? Hát kb. ennyit tudsz tenni. Nekem a férjem rendőr, de nem tudtunk mit tenni, mondjuk nekem csak 1600 ft volt, azt mondta a férjem, hogy írjak, hátha mást is becsapott és akkor nem számít az összeg, lehet akár 1000 ft is. Hála istennek ez nekem megoldódott, remélem neked is meg fog. Én azóta is vásárolok, és én is eladok.
2010. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

én is vettem már sok mindent, de csak olyanoktól, akiknek volt már jó sok pozitív értékelésük. erre mindig figyelj oda!

a rendőrök nem fognak vele semmi konkétat kezdeni, inkább írj a vaterának. én élelmiszerboltban dolgoztm, napi szinten volt lopás, sokszor el is kaptuk az illetőt. felveszik az adatait, jegyzőkönyv, párszor bíróság és ennyi. majd a 100. eset után talán pénzbírság...

2010. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ugyanigy jártunk mi is már vagy 2 hónapja.Kislányomnak akartunk venni egy zenélős szőnyeget.Elutaltuk a pénzt (szintén 7 ezer forint),egy ideig hitegetett a nő hogy küldi,de aztán a telefonja ki volt kapcsolva.

Mi nem jelentettük fel,mert úgy voltunk vele,hogy azt a pénzt úgysem látjuk már és nem is volt időnk ezzel foglalkozni.Viszont a cimét megnézheted és elmehetsz hozzá személyesen.Egyébként mi a neve?

2010. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

megírhatnád a nevét.

egyébként milyen értékelései vannak?

sajna sokmindent nem tudsz tenni:(

2010. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!