Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, ha egy lassan...

Normális az, ha egy lassan kétéves gyerkőc naponta többször arcra esik?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm babája minden nap többször összetöri magát.Semmi mást nem üt be, csak az arcát.Nagyon csúnya már neki.Tegnap is akkorát csattant a szemem láttára arccal a betonnak (pedig nem is szaladt).Nagyon megijedtem.Nekem az a fura, hogy amikor esik, még a kezét sem kapja autómatikusan maga elé.

Nem lehet valamilyen szem- esetleg egyensúly problémája?


2010. aug. 17. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

elképzelhető


az én lányom nem az az esős tipus bár ő szaladgál is. de mindig csak elbotlik és leteszi a kezét nem is tud rendesen esni emiatt.


valamilyen koordinációs zavar okozhatja az ismerősötök babájának baját.

2010. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a védőnő nem nagyon látja a babát, mert nemigazán engedik be.Nagyon makacs az anyuka.

Szóljak én a védőnőnek?Nem tudom.Nem szeretnék beleszólni más dolgába.

Azért is érdekel a dolog, mert az én babám most kezdett el menni 11 hónaposan.Kíváncsi vagyok, hogy nekem is ilyen esésekre kell-e számítanom.

2010. aug. 17. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Akár egyensúly vagy szemprobléma is lehet, de az is megeshet, hogy "túl"vigyáztak a gyerekre és nem volt alkalma megtanulni esni... Mindenképpen tanácsot kellene kérni valakitől! Ez egyáltalán nem normális. Az anyuka nem engedi be a védőnőt... ez még ok. De nem is szokta bevinni megméretni vagy az orvos se látja soha?
2010. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem normális, egy két éves gyerek már automatikusan maga elé emeli a kezét. Persze van amikor lassabb a reakciója, mert mondjuk álmos és sikerül a pofiját összetörni, de állandóan biztosan nem esnek arcra.
2010. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ismerősöm kisfia szeműveget kapott, épp azért mert sokat esett.kérdezzétek meg a gyerekorvost.
2010. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Méretni nem tudom, hogy viszi-e, mert a védőnő már nekem szólt a múltkor, hogy megint cetlit kellett bedobnia, hogy vigyék hozzá a babát.

Kitalálok egy történetet, hátha veszi a lapot és elmondja az orvosuknak.Bár őt is utálja anyuka.

Annyira sajnálom szegény picit.A múltkor a kórházba rohantak vele, mert tiszta vér volt a feje.Azt sem tudták honnan vérzik, akkora mennyiség vér volt az arcán.

2010. aug. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!