Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg babák anyukái! Mire...

Beteg babák anyukái! Mire kell figyelni, ti miből jöttetek rá hogy valami nincs rendben a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Bármi érdekelni mint mozgásbeli mind szellemi és éreltmi eltérések...mire figyeljünk oda...!!
2010. aug. 17. 11:28
 1/6 anonim válasza:

Szia! Az én kisfiam hypotóniás, amikor a gyerekorvos megállapította azt mondta nincs nagy baj "csak" néhány gyakorlatot mutatott amit minden nap kellett végeznünk.

Én kicsit megijedtem ezért a neten körülnéztem és így jutottunk el egy dévényes gyógytornáznoz ahova még mindig járunk de nagyon szépen fejlődik. Szerintem az a legfontosabb ha valamit észreveszel a babádon, hogy nem stimmel rögtön járj utánna, legfeljebb azt mondják csak túl aggodtad.A legfontosabb a korai szakszerű segítség bármilyen probléma esetén.

2010. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babucim koraszülött ezért ha lehet ilyet mondani jobban odafigyeltem a mozgás fejlődésére! Kb.tudtam hogy mit kéne már tudnia és bizony le voltunk maradva ezért jött a Dévény féle torna! Nagyon sokat segített azóta minden rendben!
2010. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. De a lényeg valóban az hogy folyamatosan figyelni kell mind a mozgás mind a szellemi fejlődést!Szerintem mindenki kiszúrja ha valami nem stimmel.
2010. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rokon gyereknél a mozgásfejlődés nagyon el volt maradva,a gyerekorvos és a védőnő azzal nyugtatgatták az anyukát,h csak lassú.Kiderült,h hypotón,elég komolyan,már 6 éves,de a mozgásfejlődése még mindig 2 éves szinten van.:(

Ha elfogadsz egy tanácsot,akkor nem itt kérdezgeted a lelkes laikusokat,h pl nincs-e elkésve ha ezt meg azt nem csinálja,hanem megmutatod szakembernek.Mindig úgy felhúzom magam,mikor nyugtatgatják egymást,h jaj,hát biztosan csinálja majd később.És ha nem??Monitoron keresztül távdiagnosztizálni néhány adat alapján elég necces.

Ja,még a rokon gyerek: a viselkedése is furcsa volt,most derült ki,h autisztikus.tehát ilyesmivel is érdemes szakemberhez fordulni az első néhány gyanús jel után,mert minél korábban kezdik a kezelést,annál hamarabb lesz eredmény.

2010. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Épp ez az amit tudni szeretnék hogy mi az a "gyanús jel"...!!

Egyébként jól fejlődik a babám de szeretnék odafigyelni...!

2010. aug. 17. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Én konkrétan a nála tapasztalt jeleket tudom leírni,de általánosságban sztem ha nagyon más mint a környezetében lévő gyerekek,akkor nem feltétlenül arra kell csak gondolni,h kis különc.De azért nem kell átesni a ló túloldalára,nem kell elvárni tőle a korához nem illő dolgokat,itt pl sokszor aggódnak,h a 1,5 éves gyerek nem beszél még mondatokban.:S Na ez pont olyasmi ami nem gond.És bár szokás a védőnő tanácsit nagy ívben elkerülni,de ő nagyon sok gyereket lát,és ismeri a babát születése óta,tehát van mihez viszonyítania.(Persze tudom,h van olyan v.nő aki kondásnak se jó,de sztem az egy elenyésző kisebbség.)

A rokon kisgyereknél pl régóta tapasztalható volt,h nem nagyon érti a viccet,nem beszélget hanem monologizál,ha "tetszik" neki valaki,akkor szinte üldözi,ölelgeti,ha nem,akkor nem is kommunikál vele-ezek sajnos olyan dolgok amik kisebb korban nem annyira feltűnőek.

2010. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!