Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, hogy...

Tapasztalt anyukák, hogy lehet megoldani a következő helyzeteket?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, az első babám lassan kibújik. Hogy lehet megoldani optimálisan az ilyen és hasonlő helyzeteket? Úgy értem akkor, mikor egyedül mennék valahova a kicsivel, kísérő nélkül... És nehéz beletanulni a babakocsizásba?

- Orvoshoz menni 6 hetes kontrollra, kb 10 perc gyalog, vagy villamossal 1 megálló, vagy autóval 5 perc, de macerás a parkolás. Doki az 5. emeleten, lift van, de a babakocsi be nem férne. Lent nem hagyhatom, mert ellopják...

- Vagy bárhova máshova orvoshoz menni (fogorvos, endokrinolőgus) - bevihetem a babát is? mit csinálok a kocsival? vagy vigyem kézben? de akkor nem tudom letenni...

- Üzletbe járás - elfértek a kocsival a polcok között? faluhelyen esetleg kinthagyhatom a kocsit? nagyobb áruházban mibe pakolni: kosárba, kézi kosárba, babakocsiba? nem problémáznak a biztonságiak, ha a kocsi aljába pakolnék?

- Nyilvános helyen, bevásárlóközpontban pl. pisilnom kéne, és a baba velem babakocsistul... Mit csinaljak vele? Félnék az ajtó előtt hagyni, annyi rosszat hall az ember... De hogy tudok úgy pisilni, hogy az egyik kezemben a baba, a másikban esetleg a táskám... A kocsiról nem is beszélve...


Adjatok kérlek pár praktikus ötletet, ami bevállt a gyakorlatban. Sajnos nincs a környezetemben senki, akivel el tudnék ilyenekről beszélgetni...


2010. aug. 16. 14:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én a harmadikra cipeltem fel a babakocsit, vagyis csak a mózesrészét, mert le lehetett pattintani a vázról, így azt lennt hagytam a lépcsőházban és csak a tetejét vittem fel. Ha még egyszer szülök olyan babakocsit veszek aminek a hordozóját is rá lehet pattintani a vázra, az sokkal könnyebb és mindenhova egyszerűbb vinni. És a kenguru is nagyon praktikus vagy a hordozókendő. Bolt előtt én sose hagytam, ha nem fér be nem megyek be, akkor másikat keresek.
2010. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

kenguru, hordozókendő nagyon jó, de csak rövid távon, mert abból nem tudod hová letenni a babát pl. orvosnál. de ha leugrotok a közeli boltba, az a legegyszerűbb.

vagy:hordozóban viszed, azt beleteszed a bevásárlókocsiba(ha belefér...), amit veszel pedig köré pakolod. viszont így alig pár dolog fér bele még a tescós kocsiba is, legalábbis nálunk, mert a mi hordozónkat nem tudom rá- csak beletenni a bevásárlókocsiba. sajnos.

ha én még egyszer babakocsit veszek, tuti olyan lesz, amire rá lehet tenni a hordozót, mert akkor csak kiveszem az autóból, beleteszem a bev.kocsiba vagy ráppantintom a babakocsi vázára és kész. mi mindig azzal szenvedünk, ha viszünk babakocsit valahová, hogy felébred, ha kiveszem a hordozóból, és átteszem a babakocsiba.

akárhogy is megyek vásárolni, hordozóval vagy babakocsival, mindig első utam a biztonsági őrhöz vezet, és mosolyogva megkérdezem, hogy ugye nem gond, hogy így vásárolunk? még sose szóltak be, sőőőt, segíteni is szoktak. de kenguruval se egyszerűbb egyébként, mert akkor van hely a bev.kocsiban, de nem tudsz emelni, pl. karton ásványvizet, lisztet, cukrot, mert ugye előtted a baba:)

pisilés simán a mozgássérült wc-ben, vagy a befordítós módszer, ha nincs mozgássérülteknek. de gondolom külföldön nincs ilyen gond.

a 6 hetesre velem jött a barátnőm, felcipeltük szintén lépcsőn a harmadikra hordozóban a babát és kint maradt vele. de be is vihettem volna, az asszisztens mondta, amikor látta a babát, hogy vigyem ám be nyugodtan.

bolt előtt én csak úgy hagytam kint, hogy egy 300 fős faluban lakunk, kb. mindenki ismer mindenkit, és akkora a bolt, mint egy átlag fürdőszoba, na ott kint hagyom. ha pedig a városba megyünk olyan helyre, ahová tudom, hogy nem tudok babakocsit bevinni csak babát kézben (nálunk ilyen pl. a posta), akkor elviszem a kutyát és kikötöm a babakocsihoz, így tuti nem viszik el, egy amerikai staffordshire terrierről van szó:) de láttam már biciklilakattal lezárt babakocsit is!

szép szülést kívánok!

2010. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!