Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, hogy...

Tapasztalt anyukák, hogy lehet megoldani a következő helyzeteket?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, az első babám lassan kibújik. Hogy lehet megoldani optimálisan az ilyen és hasonlő helyzeteket? Úgy értem akkor, mikor egyedül mennék valahova a kicsivel, kísérő nélkül... És nehéz beletanulni a babakocsizásba?

- Orvoshoz menni 6 hetes kontrollra, kb 10 perc gyalog, vagy villamossal 1 megálló, vagy autóval 5 perc, de macerás a parkolás. Doki az 5. emeleten, lift van, de a babakocsi be nem férne. Lent nem hagyhatom, mert ellopják...

- Vagy bárhova máshova orvoshoz menni (fogorvos, endokrinolőgus) - bevihetem a babát is? mit csinálok a kocsival? vagy vigyem kézben? de akkor nem tudom letenni...

- Üzletbe járás - elfértek a kocsival a polcok között? faluhelyen esetleg kinthagyhatom a kocsit? nagyobb áruházban mibe pakolni: kosárba, kézi kosárba, babakocsiba? nem problémáznak a biztonságiak, ha a kocsi aljába pakolnék?

- Nyilvános helyen, bevásárlóközpontban pl. pisilnom kéne, és a baba velem babakocsistul... Mit csinaljak vele? Félnék az ajtó előtt hagyni, annyi rosszat hall az ember... De hogy tudok úgy pisilni, hogy az egyik kezemben a baba, a másikban esetleg a táskám... A kocsiról nem is beszélve...


Adjatok kérlek pár praktikus ötletet, ami bevállt a gyakorlatban. Sajnos nincs a környezetemben senki, akivel el tudnék ilyenekről beszélgetni...


2010. aug. 16. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!dokihoz nem vinném,próbáld megoldani.

boltba sok helyre nem fogsz beférni.én pl,ahova jártam kisbolta abszolut nem férek be már a sima sportkocsival sem.

nagy helyen ahol nincs kosár én veszek el egy zacsit,és abba pakolok,mert babakocsi és bevásárlót nem lehet tolni.Ha egyszer szól valaki,szólok neki,hogy akkor tolja velem.

ha pisilnod kell,próbálj mozgássérült helyre menni,oda beférsz babakocsival együtt.Én bolt elött nagyon ritkán hagytam kinn,és csak egész kicsi elött,nyitott ajtónál,hogy lássam-igy is rossz.

2010. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

vegyél egy kengurut használtan akár és abban viheted magaddal vagy hordozóban azt beviheted magaddal.


nem férek el én se babakocsival ilyenkor az van hogy mindig ott hagyom ahol még nem zavar de a gyerek lát engem.


nem problémáznak az őrök ha a kocsiba pakolsz egyébként a legtöbb helyen egy adott őr van egész héten elég neki eleinte minden külsős cuccot megmutatni aztán rájön hogy nem lopni mész nem lesz gond.


pláza wc menj be az utolsó wc-be és told be magaddal szembe a kocsit vagy szólj a wc-s néninek biztosan ránéz én is igy szoktam ha alszik adok neki egy százast és boldogan figyel rá.


babakocsit ált. nem lopkodnak nyilvános helyen...csak ha tárolóban van.

2010. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan szituációk ahova nem hiszem hogy babával kellene menni, nekem ilyen, egy 6 hetes kontroll mondjuk. Az én kisfiam 14 hónapos, de elég hamar beletanultam a dologba, minden napot úgy szerveztem meg, hogy ami babával és babakocsival megoldható(piac, bizonyos üzletek, masszázs) oda vittem, és ha pl nőgyógyászhoz kellett menni, akkor valakit kerítettem, aki vigyáz egy órát rá. Hova lehet menni babakocsival, hova nem ezt ki kell tapasztalni, sajnos nagyon sok helyre nagyon nehéz(vagy mert akár nem elég széles az ajtó, vagy a boltban a polcok között a sor) vagy egyáltalán nem lehet(mert csak mozgólépcső van, és azon nem túl biztonságos, és elvileg nem is lehet).Én ezt úgy oldottam meg, hogy a földszinti pénztáros csajjal megbeszéltem, hogy betolom mögé a kocsit amíg felszaladok az emeletre egy percre.(de azért izgultam, hogy ott lesz-e még a babakocsi)


Én is rettegtem, hogy ha wc-re kell mennem mit csinálok a gyerekkel addig, de ezt eddig megúsztam.:-)

2010. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

- Ha van autód,akkor áruházba vagy ahol van kocsi,ott a hordozót ajánlom,mert azt könnyű belerakni a kocsiba,elmenni a WC-re stb.

- 6 hetes kontrollra bevittem a dokihoz,mert mást nem tudtam csinálni.Így szintén autót ajánlom és a hordozót,mert befér a liftbe.

- Ha nincs autó,akkor praktikus lenne kengurut használni.Lehet már olcsón olyat is venni,ami 0-3 éves korig hordható.Természetesen kisboltba vagy ilyesmi.Én vettem kengurut,de sajnos nagyon messze van tőlem bármi is,így 40 percet oda,40 percet vissza és ami közben eltelik idő az nagyon hosszú.

- Nem hiszem hogy problémáznának amiatt az őrök,ha a kocsi aljába pakolsz,de természetesen megnézhetik,ha úgy gondolják,hogy maradhatott volna benne valami.

2010. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

-babakocsit cűgöld fel az ötödikre, ha máshogy nem, segítséggel, ne hagyd lent, mert ellopják, másik, akkor a babád miben lesz, amíg téged vizsgál a doki

-jó ha nálad van a kocsi, amikor orvoshoz mész, mert addig a baba onnan nézeget, letenni nem nagyon lehet egy babát egy orvosi rendelőben

-én eddig mindig elfértem az üzletekben, sehol nem hagyom kint a kocsit, te jó ég, eszembe se jut, itt tuti ellopnák egy perc alatt (Bp)

-a kocsi karfájára akasztom a kosarat, vagy a kocsi tetejére pakolok, úgy szoktam vásárolni. Alulra sosem pakolok, azért szoktak szólni az őrök.

-ha pisilni kell, az ajtó elé tolom a babakocsit, és félig nyitott ajtónál pisilek, ugyanez vonatkozik az öltözködőfülkékre is


Sehol ne hagyd magára se a babádat, se a babakocsit!!!!


És ne féljél, meg fogod tudni oldani :) :) Nyugi :)

2010. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek szerint egyáltalán nincs segítséged? Ne gondold, hogy mindenhová kötelező magaddal vinni a kicsit. Ha tudod, bízd rá valakire(barátnő, szülők stb)!Egyébként pedig KENGURU!! Nagyon praktikus dolog!!

WC: vidd be magaddal kocsistul, a multik mosdója általában elég nagy, menj az utolsó wc-be, és félig húzd be a kocsit a fülkébe magaddal. Nyitott ajtónál fogsz pisilni,de mivel mindenki látja, mi a helyzet, nem hiszem, hogy zavarnának. Babakocsit egyébként tényleg nem szoktak lopni, de én hallottam olyat, hogy biciklizárral zárják oda valamihez:)) Minden jót, szia!

2010. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítetek. Az orvosokhoz persze megpróbálom nem vinni, de attól is függ a férjem kap-e szabadot. Mondjuk az jó, hogy mindenhova időpontot kapok, így nem kell hosszú órákat várakozni. Külföldön élünk, így nem sok ismerős van a közelben segítségnek. Azért is aggódom, hogy fogok bizonyos helyzeteket megoldani egyedül.

A mozgássérült WC és az utolsó WC szembe kocsi is nagyon tetszik, praktikusnak tűnik.

És a pénztárnál hagyott babakocsi is egész jó ötlet. De babástul, vagy üresen gondolod?

2010. aug. 16. 15:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!Aranyos, hogy ezen gondolkodsz, de hidd el, magától meg fog oldódni minden. Kialakítjátok a saját kis rutinotokat, és megy majd minden, mint a karikacsapás.

Viszont. A 6 hetes kontrollra én vinném a babát. MEnj autóval, és bébihordóban vidd fel a dokihoz. Én is vittem, és a doki megérkezésétől számított 10 percen belül végeztem is, ugyanis ha babával, kisgyerekkel mész, előrevesznek. (nálunk legalábbis így van) HA nem lesz hasfájós a pici, és nem kajaidőben kell mennetek, valószínű végigalussza az egészet. A 6 hetes kontroll meg egy sima nőgyógyászati vizsgálat, felfekvés az asztalra, doki megvizsgál, öltözés, és ha kérsz fogamzásgátlót, azt is felírja.

Én egy faluban lakom, kb 10 perc autóval a város. A babakocsit még a postára is betolom, most csináltak ilyen rámpát a mozgássérülteknek, :) a posta itt egyébként akkora, mint egy nagyobb spájz:) de nem érdekel. Ha alszik, betolom, ha ébren van, "leparkolok" az ajtó közelében, és kézben viszem a fiam. (4 hónapos)

A biztonsági őröket meg tojd le magasról. Ha kötözködnek, kérd meg, mutassa meg azt a jogszabályt, ami tiltja a babakocsi használatát a nagy bevásárlóközpontokban:)

A pisilés meg, ahogy írták, vagy a mozgássérült WC, vagy az utolsó fülke!

Sok boldogságot és könnyű szülést neked!:)

2010. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Olyan jó, hogy segítetek. Minden tanács jól jön. Mert a kritikus helyzetekben legalább lesz ötletem.

Babakocsi cipelésben pedig úgyis be kell gyakorolnom, mert a negyediken lakunk lift nélkül és se a pincében se a földszinten nincs helység, ahol a kocsit hagyhatnám.

2010. aug. 16. 15:37
 10/12 anonim ***** válasza:
szia, csak egyetlen problémádhoz tudok hozzászólni, mégpedig a vásárlásoshoz: vegyél kengurut, azzal tolhatod a bevásárlókocsit is. Ha babakocsival mentem a közeli boltba, úgy hagytam a gyereket kocsistól a bejárat előtt, hogy a pénztáros néni épp rálátott. Figyeltek rá, ismernek minket.
2010. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!