Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit megfáztam.37.7 a...

Kicsit megfáztam.37.7 a lázam. A dokinőt kérdeztem, azt mondta nem vszínű, hogy elkapja a kicsi. Babám 1 hós. Én melegnek érzem. Belázasodhat? Elkaphat tőlem egy megfázást? Hogyan mérjem meg a lázát?

Figyelt kérdés
Csak higanyos hőmérőm van. kb. 2 percig volt a fenekében, 37.2 mutatott, amiből le kell vonni,0.5 fokot, így még jó.
2008. dec. 2. 20:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Anyatejesek vagyunk
2008. dec. 2. 20:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Én vettem egy olyan lázmérőt, ami cumiba van beleépítve. Nem olcsó, de már most megtérült.



3 hónapos kisfiú anyukája

2008. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben most nem puszilgatnám az arcán a babát és sűrűn kezet is mosnék. Szerintem más egyebet nem nagyon tehetsz. Mondják, hogy az anyatejjel a baba megszerzi a mama éppen aktuális betegségével szembeni védettséget, de ezt csak hallottam, saját tapasztalatom nincs. Ja, és ha higanyos hőmérőd van, én azért legalább 5-6 percig a fenekében tartanám a hőmérőt, de ha bírja a kicsi, kicsit még tovább is. Úgy ad pontos eredményt.
2008. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónapos volt a lányom, amikor úgy megfáztam, hogy alig éltem. Nem volt erőm, folyt az orrom,hapciztam. A picim ekkor kizárólag szopizott. Gyorsan el is mentem az orvoshoz, hogy irjon fel neki valami lázcsillapitót, orrsprayt, hátha a hétvégére Ő is beteg lesz. De semmi baja nem lett. Még az orrába sem kellett csepegtetnem.

Jelenleg 9 hónapos, napi 3-szor még szopizik, de hidd el még 1 szúnyogcsipés sem volt rajta. A láz elleni kúpnak a szavatossága lasssan lejár, dobhatom ki. Az orrsprayt, ami 0-1 évesnek való, a tatája használta el.

Erős a szervezete, aminek nagyon örülök, de ha ez az anyatejnek köszönhető, akkor mégjobb.

Amúgy én sem vagyok beteges.

Üdv. 9 hónapos "nagylány" anyuja

2008. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem biztos, hogy el fogja kapni a betegségedet, mert az anyatejben benne vannak az ellenanyagok amik megvédik őt is.Ne puszilgasd az arcát, kezét.Vigyázz tüsszentésnél és köhögésnél, moss gyakran kezet.Szellőztess szerintem gyakrabban.És persze magaddal is foglalkozz, igyál sok meleg teát, vegyél be c vitamint (500 mg legalább).

Jobbulást!

5 hónapos fiúcska anyukája

2008. dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!