Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen melegbe is kell 2 és...

Ilyen melegbe is kell 2 és fél hetes babára sapi és zokni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 09:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9:53 írta, hogy szerinte egy éves korig kell a sapka-zokni a gyerekre.

Kánikulában én nem adok a gyerekeimre zoknit, akkor sem, ha kicsik, ennyi. :o)

Egész konkrétan megnézem, hogy fáznak-e, és ha igen, akkor persze adok. Vagy pl. ha bemegyünk egy légkondis helyiségbe. De a 7-8 hónapos lányom ott is leszedte magáról, így nem erőltettem :o)

2010. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A gyerek nem okvetlenül azért szedi le magáról a rzhát,mert melege van...
2010. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Persze, ez igaz, csak feladtam a játszmát 5 zokni felhúzogatás után :o)


Egyébként az jutott eszembe ehhez a témához, hogy ez a fázás-nem fázás nagyban szoktatás kérdése is, ami épp itt kezdődik, pici korban.


Eltöltöttem egy időt Franciaországban. Ott az emberek pl. a lakásukat 18 fokig fűtik, az alvó helységben pedig 15-16 fok van.

Novemberben, amikor én egy hidegebb fajta téli kabátban és bakancsban igencsak fáztam odakint, mert süvített a hideg szél, a 2-3 éves korú gyerekek rövidnadrág zokni-kis cipő vagy szandál, plusz egy pulcsiban rohangáltak, mondanom se kell hogy sapka nélkül. Ennél még jobb (csak ez nem az én személyes tapasztalatom), hogy a finnek -10 fokban nem vesznek sapkát, és mert akkor mit vennének fel -35-ben? És ehhez biciklivel repesztenek a munkahelyükre, mert végre nem "latyakos", hanem le van fagyva.


Emellé még az is hozzájön, hogy pl. én kb. ugyanazon elvek szerint öltöztetem a gyerekeimet, mégis van amelyik fázósabb típus, a nagy lányom kb. mindig egy réteggel kevesebben érzi jól magát, mit én, ilyen kánikulában pedig lucskosra izzadja magát szegény.

Szóval sok a tényező.

Végül mindenki saját belátása szerint öltöztetheti a gyermekét, és ez így van jól! :o)

2010. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Én tavaly júniusban szültem, pár hétre rá kezdődtek a nagy melegek. Sapit csak akkor adtam a lányomra, ha fújt a szél, nap miatt nem, mert a babakocsiban úgyis árnyékban volt. És zoknit sem adtam rá. Nem fázott meg egyszer sem.
2010. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kintre, babakocsiba sapi szerintem nem kell, én legalábbis egyikre sem adtam. A babakocsiban árnyék van és nem fúj be a szél, jobb esetben:)
2010. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!