Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődés szigorúan?

Mozgásfejlődés szigorúan?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, itt senkit nem érdekel, hogy mit, mikor kezd el csinálni a babád és milyen sorrendben! Ez valami magyar szokás mert nagyon betartjátok, mint pl, tilos ültetni ha nem tud meg ilyenek.. meg másszon aztán álljon... elolvastam mindent ezekről. De ki találta ezt ki??? Mondjuk nekem tetszik, de ha erről beszélgetünk egy babaás barátnőmmel itt kint akkor csak legyint rám.
2010. aug. 13. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó tudni ezeket. Pl. tényleg ne ültesd, ha nem tud még ülni. De valóban egy kicsit túl van lihegve a dolog, hogy itt mindenki összehasonlítgatja a babáját a másikéval. Lehet, igen, hogy ez egy magyar betegség. Nekem a védőnőm parázik mindenen a világon. Már gyermekneurológián is voltunk, mert 5 hetesen nem tartotta még a fejét a babám. Utána olvastam róla, hogy akkor még nem is kell neki. De ezek jó pénzt kapnak a TB-től, meg a gyerekgyógytorna is jó pénzkereseti lehetőség (alkalmanként 10 ezer ft). Ha azt mondják, hogy beteg a babád, de ezzel lehet rajta segíteni, kifizetnéd te is, nem?
2010. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már én is arra gondoltam, hogy magyarban a betegség pénzt hoz sok embernek. Ne haragudjatok, de tényleg. Pl, hallottam olyat, hogy 6 hónapos gyerek nem tudott egyedül felülni és ezért gyógytornára kellett járnia! Már bocsánat, de hol kötelező 6 hónaposan felülni??? Én követem a magyar módszert, nem ültettem a kislányomat addig amíg nem kezdett el kúszni. De most már belerakom az etetőszékbe mert mindenki azt kérdezi itt, hogy miért nem tud ülni a lányom egyedül??? Mondom mert nem magától ül fel és nem ültettem ezért... És akkor ugy néznek rám, mintha a Marsról jöttem volna!
2010. aug. 13. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
nekünk a gyrekorvosunk mondta, hogy amíg nem tud magától ülni (nem felülni!) addig ne ültessük
2010. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a lányom tud ülni egyedül, de nem magától ül fel. Lassan 9 hónapos, és alig tud valamit, mert mindentől tiltottak a magyar szabályok. Mondjuk annyak örülök, hogy úgy kuszik mint egy kommandós és kutyázik...

Ismerős kislány elmúlt 10 hónapos és csak ül egy helyben. Mondtam én az anyjának hogy ne ültesse mert nem fog mászni, hát nem is tud... most meg nyivákol, hogy az ő lánya nem kuszik még ennyi idősen.

2010. aug. 13. 22:24
 5/10 anonim ***** válasza:

22.14-es vagyok.

szerintem nem a szabályoktól, azok be-vagy be nem tartásától függ az hogy mikor mit tud egy baba. Én soha semmit nem csináltam a babámmal, hagytam hogy had jöjjön rá ő mindenre. Mászni későn kezdett, viszont már 1 évesen ment.

2010. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem azért nem lehet a babát ültetni, mert akkor a mászás kimarad, vagy mert nem fejlődik valami mozgásformája. Azért nem lehet, mert a gerince még gyenge és megterhelik úgy ha ültetik. Ha a kúszás, mászás felcserélődik kimarad, akkor nagyobb gyerekként leshet gondja olvasással írással. Nem véletlenül vannak ezek a "magyar szabályok". Ha ott külföldön nem foglalkoznak azzal, hogy ki, mikor, mit csinál, akkor miért foglalkoznak a te babáddal, hogy mit hogyan csinál...
2010. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsónak van igaza: igen, megterheli még a baba gerincét, ha túl hamar felültetik. Emellett pedig azért is helytelen gyakorlat, mert úgy nem segítjük elő azt a folyamatot, amíg saját maga megedzi a kis izmait!! Sok szülő azt gondolja, hogy a babának unalmas lehet állandóan a hátán feküdni, ezért feltámasztja, felülteti. Ez azonban sajnos hátráltatja a mozgásfejlődést. Éppen az a lényeg, hogy ha a baba látni szeretné, hogy mi történik a felnőttek érdekes világában, akkor küzdenie kell egy kicsit: fel kell emelnie a fejét, át kell fordulnia, felülnie... pontosan ez a cél! Ez a cikk minden kérdést tisztáz: [link]
2010. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Én nem vagyok a magyar szoksáok ellen, sőt teljes mértékben egyetértek vele. Csak az zavar, hogy a németek nem törődnek azzal, ha valaki esetleg nagyon le van maradva. Ezen a szomszéd kislányon látszik, hogy gyenge a hátizma, mikor a magasba emelem, csuklik mint egy rongybaba. Én már rég orvoshoz vittem volna, de hát nem az én gondom, hogy majd problémái lesznek az iskolába mert kihagyja a mászást. Ugyanis már az állással próbálkozik...

Tudtok esteleg egy nevet aki felfedezte azt, hogy ha nem mászik a gyerek akkor olvasási problémája lesz majd... Ki fedezte ezt fel???

2010. aug. 14. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elvittem 2 dokihoz is, mert sokáig nem mászott, (sokáig kúszott de kissé féloldalasan) és a mi dokink azt mondta, hogy ismeri ő is ezt az elméletet, mely szerint ha kimarad a mászás valószínűbb a diszlexia, diszgráfia, dkalkulia kialakulása, de ez csak statisztikákből levolt következtetés, konkrét összefüggést eddig nem bizonyítottak. Vagyis a tanulási zavarral küzdő gyerekek egy része nem mászott. És azt mondta még, hogy a másik csoportot, vagyis a problémamentes tanulókat viszont nem vizsgálták.
2010. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi neked is a választ! Sejtettem, hogy csak statisztika, hiszen nevet sose fűztek hozzá :-), na akkor nem parázok annyit most már...
2010. aug. 15. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!