Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépet lehet mindennap...

Tejpépet lehet mindennap adni? Tényleg nagyon hizlalo?

Figyelt kérdés
elég dundi a manom,de akkor mit adjak helyette?reggel táp,tizorai gyümölcs,ebéd fözelék,uzsi tejpép,vacsi tápszer.uzsonnát mivel helyettesitsem 7,5 honapos
2010. aug. 12. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg mindennap adható, viszont tényleg nagyon hízlal. Inkább adj uzsonnára is gyümölcsöt, majd néhány hét múlva jöhet a joghurt, a túró gyümölccsel.
2010. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de atizorai is gyümölcs,nembaj?joghurtbol majd lehet gyümölcsöset is,vagy muszáj a natur joghurt?
2010. aug. 12. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ha napi 1x eszik tejpépet, nem hízlal annyira. De az sem baj, ha gyümit adsz helyette. Én úgy csinálom, h. egyik nap gyümit kap uzsira is, másik nap tejpépet. A gyümibe teszek babapisótát is 7 hónapos kora óta. Joghurtból mindenképpen natúrt adj, a gyümölcsös tele van színezékkel, cukorral, aromával. A natúr jogiba belemixelsz egy kis barackot, banánt, stb. és nagyon finom és egészséges. :)
2010. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem baj ha a tízórai is gyümi. Én azt olvastam, hogy csak heti 1-2 alkalommal adjunk tejpépet, de nem tom. A jughurt natur legyen, de te házilag keverhetsz hozzá gyümit. Én úgy szoktam, hogy vagy a tízóraiban, vagy az uzsiban van babakeksz, vagy fele gyümi fele vaníliás tejpép, vagy rizses gyümi.
2010. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Natúr joghurtba keverj friss gyümölcsöt. Így sokkal egészségesebb és finomabb is! Én is úgy olvastam egy védőnői tanácsban (Gabi .hu), hogy heti 2 alkalomnál többször ne nagyon adjanak tejpépet. Az egyáltalán nem baj, ha naponta 2x eszik gyümölcsöt.
2010. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de milyen gyümölcsöt,sajnos nem mindig tudom megoldani,hogy minden gyümölcsöm legyen itthon.almát is lehet bele reszelni?
2010. aug. 12. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ha tejpépet adok mindig gyümölccsel együtt, így kevesebb tejpépet esznek. De sokszor inkább úgy csinálom, hogy gyümölcs darált keksszel. Sajnos a joghurtot, kefírt nem eszik meg, csak az ízesítettet. Hiába adok hozzá gyümölcsöt. Amúgy meg lassacskán elkezdhetsz adni kis kenyeret pl. vajjal megkenve, kis sonkával. (de azért ezzel még várj egy pár hetet)
2010. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kislányom már lassan 3 hónapja kap minden vacsira tejpépet, nincs elhízva. Annyit mozog egész nap, hogy kell neki az energia :-), na és persze 10 órát alszik éjjel utána...
2010. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyár kellős közepén annyiféle gyümölcs van a boltokban, zöldségesnél, piacon... Persze, az alma is tökéletes. Tegyél bele pici fahéjat, reszelj egy kevés almát, isteni lesz! A tejpéphez is tehetsz gyümölcsöt felesben vagy a gyümölcshöz keverj köles-, rizs- vagy más gabonapelyhet (babáknak való, instant), úgy is finom.
2010. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is minden nap eszik tejpépet,van hogy tízóraira és vacsira is,és egyáltalán nincs elhízva. 1-évesen 9500g.
2010. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!