Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposan bilire szoktatás?

16 hónaposan bilire szoktatás?

Figyelt kérdés
Mikor kezdtétek és mennyi idő alatt lett szobatiszta gyermeketek? Én úgy érzem még nem elég érett rá, de a nagyszülők már azt mondják kezdjem el. Még nem is beszél, hogyan jelzi akkor? Hogy csináltátok a szobatisztaságra szoktatást?
2010. aug. 9. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Úgy érted, másfél évesen? Hülyeség, majd 2 évesen érett lesz rá. Anyósékat meg tanuld meg kezelni, nem kell mindenbe beleszólniuk, nem az ő gyerekük, hanem a tiéd.
2010. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom most lesz 18 hós. Próbálkoztunk a bilivel, most már rácsücsül, de csak pár másodpercig. HA nincs rajta a pelus és bepisil, vagy bekakil, egyáltalán nem zavarja, nem is szól. Pedig ő amúgy már beszél, de nem jelzi a dolgokat. Én hallagatok a védőnőmre, aki szerint még nem érett a szobatisztaságra. Nem érdemes erőltetni, majd ha érett lesz rá, akkor elvileg könnyen fog menni... Nekem is mondták már, hogy ez, meg az már 10-15 hósan szobatiszta volt. Én nem foglalkozok velük, minden gyerek más! Szerintem nem kell erőltetni!
2010. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szeptemberben lesz 2 éves a fiam, de sehogy sem állunk a szobatisztasággal. Néha ha úgy tartja kedve akkor ráül a bilire mikor kakil, de akkor is csak pelusban és ruhában.

Még ő sem beszél, bár azt már jelzi néha, ha bekakilt, de csakis miután már megtörtént a helyzet :)

Én úgy gondolom, hogy vagy télen fog leszokni ripsz ropsz, vagy legkésőbb jövő nyáron. :)

2010. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 13 hónapos, és én már rég ismertetem a bilivel (kb. 3 hónapja). Nem erőltetek rá semmit, ha akar pisil bele, ha nem akar, nem lesz semmi. De 1 hete alvás után (pelenka nélkül aludt napközben) hozta a bilit, és babanyelven hablatyolt. Ráültette apukája és lám belepisilt.

Tudom, hogy most mások leszólnak, hogy akkor is éretlen, én mégis nagyon büszke vagyok rá, hogy legalább tudja mire való a bili!

2010. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia

19hónapos a fiam,kb május óta próbáltam ráültetni a bilire,csak,hogy ismerje...

sírt rajta,félt.nem erőltettük,itt hagytam a szobájában a bilit,néha játszott vele,volt,hogy ruhában rá is ült.2hónapja ráültettem egy este,amikor tudtam,hogy kakilni fog(kaka előtt akkor már 1 hete mndta,hogy kak) és én meg ráültem a wcre és erőlködtem,így belekakilt a bilibe.volt nagy öröm,együtt húztuk le a wcn és integettünk a kakának,másnap kapott egy csokit apától,amiért belekakilt a bilibe.Azóta mindennap ráültetem,sokat van pelus nélkül,alig engedi,hogy pelust rakjak rá és sokat bele is pisil a bilibe.kb 2 hete már csak bilibe hajlandó kakilni,ha épp nem vagyunk itthon és pelus van rajta,akkor mondja,hogy kaka,de nem kakil bele a pelusba,hazaérünk és rögtön hozza a bilit...

ma volt a 2.nap,hogy száraz pelust vettem le róla délben,és rögtön kérte a bilit,belepisilt.szóval mi jól haladunk,de ezt ő alakította, én nem erőltettem.

Szerintem vegyél egy bilit és néha ültesd rá,hogy szokja,aztán majd meglátod,mit kezd a dologgal.

2010. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval tökéletesen egyetértek (a többiek válaszát nem olvastam). HÜLYESÉG és KÁROS egy 16 hónapost bilire szoktatni. Egyre többen teszik fel a bili kérdést idő előtt. Ez a mai kor baromsága??? (bocs, a durva szavakért, csak már annyira idegesít ez a butaság)

Kedves Kérdező, hogy visszatérjek hozzád, szóval erőltetni nem szabad a bili témát, mert csak ártasz vele. Az anyósodékat pedig állítsd le, ne okoskodjanak feleslegesen, nem az ő gyerekük.

2010. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!