Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogy viseli ezeket a...

Ki, hogy viseli ezeket a zenélő csillingelő fagyi árust és egyéb mozgó áruló járműveket? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
iza baba 5 hónapos és amint szegénykém elalszik biztos hogy megjelenik a Family Frost vagy a tejárus, dinnyeárus és hatalmas zajjal végig vonulnak az utcán. Nem vagyok egy türelmetlen ember, de ez már kicsit sok, hogy mindig jön valami és annyira hangos, hogy a halottat is kiugrasztja a sírból. Már bocsánat a kifejezésért. Én faluban lakom és itt nagyon sok ilyen árus van. Tapasztalatok?
2010. aug. 8. 10:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Szia, én teljesen megértelek, pl. ha mi sétáltunk az amúgy is rossz alvó lányommal, biztos hogy kukásautó-familyfrost-fűnyírás-jaj már azt se tudtam merre induljak... tenni ellene semmit sem lehet, mert egyszerűen már mindenki zajong valamilyen formában! Jó persze nem állhat meg a világ mert én gyereket altatok, de ez a zajos világ már néha tényleg kikészítő!
2010. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Mi is nagyvárosban lakunk, ráadásul forgalmas út mellett.Szerencsére az ilyen árusok minket megkímélnek, de a szomszéd utcában van a tűzoltóság, akik minden este nyolckor épp ahogy elaludt a kisfiam elvonulnak szirénázva,dudálva.Napközben is sűrűn van ilyen, mentők rendőrök sokat járnak erre.Nem tudok mit csinálni, csak izgulni, hogy ne ébredjen fel.Ha mélyen alszik, nem szokott felébredni, ha nem, akkor amúgy is felébredt volna.A bunkó válaszolóval ne foglalkozz,ez nem anya,és nem volt gyerekszobája sem.
2010. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére kisfiam jó alvó, nem zavarja, pedig nincs zajhoz szokva. Falun lakunk, általában nagy a csend, és mindig jön valami zenélő fagyi, pék, bolt, tejes, stb., de sose volt gond. Amikor még elvolt a babakocsiban, akkor szerencsére mindegyik rendes volt, és sosem állt neki "tutulni" pár méterre tőlünk ha látta hogy sétálunk.


Nem igazán szoktam tőlük vásárolni, általában bemegyünk kocsival a városba valamelyik tesco-ba, spar-ba, de sokan vesznek tőlük ezt-azt, akiknek erre nincs lehetőségük, vagy hirtelen kell valami, szóval szerintem együtt kell vele valahogy élni. Bár biztos rossz lehet annak akinek rossz alvó a babája.

2010. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Én megkértem pl. az Algida-s kocsin a srácot, hogy előttünk ne zenéljen. Az mondta semmi akadálya és a mai napig nem zenél, pedig már lassan 2 éve volt. Sajnos ezzel együtt kell élni. Nekünk a balos és a jobbos szomszéd egyszerre kezdett el építkezni. Na az nem semmi volt és még nem fejezték be, ennek is lassan 2 éve. El kell viselni, sajnos.
2010. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen el kell viselni. Mondjuk arra lehetne valami szabályozás, hogy mekkora hangerővel játszhatják a zenéjüket. Mert például jár errefelé egy másik jégkrémes és annak egyátalán nem bántó a zenéje. köszönöm a válaszokat. ma én is megkértem a tejest, hogy ne zenéljen és megtette.
2010. aug. 8. 13:46
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
engem is zavarnak, és a hátsó szomszéd most kezdett építkezni, ráadásul az én lányom sem valami szuper alvó nappal, engem a legjobban az idegesít amikor jön a kiabálós autó és ordítja hogy : "DINNYÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉT". Kisvárosban lakunkm és most a képviselő testület tárgyal ezzel kapcsolatban, hogy jöhetnek de ne zenéljenek meg ordibáljanak (mert sok anyuka panaszkodott az önkormányzaton) és meg lesz adva nekik időpont meg hely és akkor oda lehet menni vásárolni....remélem így lesz
2010. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:46 vagyok

Én senkit nem akartam megbántani azzal, hogy mi megszoktuk a zajt.

Tudom, hogy milyen ha a nagy csöndbe hirtelen beleüt valami zavaró zaj, de akkor sem tudsz mit tenni, ha zavar, ha nem.

Sajnálom, tényleg mást nem tudsz tenni, mit imádkozni, hogy a babád ne ébredjen fel rájuk.

Én tényleg nem akartam bunkó lenni, sajnálom, ha így jött le :(

2010. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Háááát, a stílussal lehet, hogy volt némi kis probléma, de szerintem tartalmilag igazat írt pár előttem válaszoló. Sajnos nem állhat meg a világ, csak mert egy pici baba délután alszik. Más meg a munkáját végzi, ami kinek halkabb, kinek hangosabb. És nem tud mindenki tekintettel lenni rátok, sem most, sem a későbbiekben, jobb ezt megszokni.

Mi egy kórházhoz és egy tűzoltóállomáshoz lakuk közel, egy forgalmas út mentén, szerinted? Az állandó forgalom zaja monoton és álmosító, de a délutáni alvásunkat a vijjogó szirénák szokták megzavarni. Dinnyés is van, meg Family Frostos is... még sose jutott eszembe, hogy panaszt tegyek akárkinél, vagy szóljak bárkinek, vagy jelezzem valakinek... nem körülöttem forog a világ, sajnos, és mindenki nagy ívben tesz rá, hogy nekem mi nem tetszik... jobb, ha erre Te is rájössz, és akkor nem húzod fel magad olyan dolgokon, hogy hangosan dudált egy autó, vagy akármi.

2010. aug. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Igazából valóban nemn húznám fel magam, ha kisbabám nem lenne hasfájós és nme kellene 1,5 óráig ringatni, hogy aludjon szegényke fél órát. Nem várom el, hogy megálljon a világ és nem vagyok egyátalán egy kákán is csomót kereső személyiség, hiszen akkor már régen nekik mentem volna:)

Természetesen a mentő és tűzoltó érthető és indokkal megy szirénázva és ezzel semmi gond. De nem hiszem, hogy a tejes kocsinak minden nap a Boci boci tarkát 20000 decibelen kellene zenéltetni, mikor normális alap hangerőn is mindenki meghalja. Nekem csak ennyi godnom van ezzel. Én is tv-ek, zenét hallgatok itthon miközben a babám alszik, de ezek tényleg nagy ricsajt csapnak.

Persze ezzekkel együtt kell élni, hiszen itt még nincs lehetőség az embernek bárhol is szólni, mert a pénz az Úr!

Köszönöm a válszokat

2010. aug. 9. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!