Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg aggódni kell, ha 8...

Tényleg aggódni kell, ha 8 hónaposan nem húzza fel magát állásba a baba?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 10:08
 1/5 A kérdező kommentje:
ma reggeli kérdésben olvastam, és valaki a fejlődésneurológiára küldené...komolyan tudnia kellene már felhúzni magát egy ennyi idős babának??
2008. nov. 28. 10:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanították/csecsemő ápolás/, hogy minél tovább kúszik-mászik a baba, anál okosabb lessz, mert így fejlődik ki a jobb és bal oldalisága. Így jön rá arra, hogy egyik kezét, lábát a másik után stb...hogyha már húzná magát akkor le nem akarna újra menni négykézláb, hanem menni akarna.Szerintem nem baj, hisz kb 12 hós korukra fognak járni, persze valakinek már sokkal hamarbb...és akkor mivan??? Semmi gond.
2008. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit túlzás...nah jó,nem kicsit.


A lányom elmúlt fél éves és még nem kúszik,hanem forogva közlekedik,de ismerek olyan babát is,aki már 5 hónaposan mászott,most 7 és már lépeget a bútorok mellett.De van olyan babismerős is,aki fél évesen nem tud a hasáról a hátára fordulni.3 baba,3 teljesen különböző mozgásfejlődés.

Néha olyan elrugaszkodottnak érzem ezt az egész mozgásfjlődéses dolgot,mintha nyomorult gyereknek a relativitás elméletet is tudnia kellene már a születése pillanatában néhány anyuka szerint.

2008. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam a fejlődésneurológiát.

Nem azt írtam, hogy komolyan baj, hanem azt, hogy inkább egy hozzáértő orvos mondja ki azt, hogy baj-e. Leírom a mi esetünket:

A 7 hónapos bébim kúszik, mászik, forog, feláll, állva menne, DE ici-picit keresztezi az egyik lábát a másikon. Amikor mondta a doki, hogy menjünk fejlődésneurológiára először megijedtünk, majd tök hülyének néztük a dokit. Végül elmentünk, mondtuk is a doktornéninek, hogy nem igazán értjük, hogy miért kellett jönnünk. Ő megvizsgálta a bébit, majd közölte, hogy nincs baj, viszonylag sok bébinél van ez a helyzet. De ha ezt nem "kezeljük", akkor később, amikor már magától akar járni, nehézségei lesznek, mert nem fog tudni a pici keresztezéstől megfelelően járni, ergo korrigálja majd ahogyan tudja és nem biztos, hogy jól fogja korrigálni. A "kezelés" meg nem más, mint két tornagyakorlat, amit betanít a dokinéni.

Amit meg nagyon sokan nem tudnak az, hogy a bébi 1 éves koráig rengeteg minden korrigálható.

Én is azt olvastam, hogy minél tovább mászik annál jobb, mert jobban kialakul a jobb és bal agyfélteke közötti kommunikáció. De pl. ezt sem sokan tudják, hogy ha a gyerek kihagyja a mászási fázist vagy hamar átugrik rajta, akkor később komoly problémái lesznek: erre vezetik vissza a diszlexia, a diszgráfia, a diszkalkula kialakulását. Viszont megfelelő tornáztatással meg lehet tanítani a gyereknek a mászást.

Üdv.

2008. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! szerintem nem kell aggódni. Az én nagyobbik lányom (12 és fél éves)pl. nem mászott , ennek ellenére kitünő tanul, sportoló, 8 hónaposan felállt, 11 hónaposan ment. A pici lányom 7 hónapos, a jelét sem mutatja, hogy mászni szeretne. hasról hátra és vissza, körbe-körbe forog. Nem tudom mikor szeretne felállni, de nem erőltetem. A kersztfiam 10 hónaposan ment már. Az unokahúgom lánya 5 hónaposan mászott, most már áll( 7 hónapos). Minden babának más a fejlődési üteme.
2008. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!