Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek miket tud a 9 hónapos...

Kinek miket tud a 9 hónapos babája? Hogy néz ki egy napotok? Hányszor és miket eszik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Reggel szopi, aztán tízórai gyümi vagy gyümi + túró vagy sinlac, aztán ebéd, aztán egy kevés gyümi megint, aztán este fürdés előtt Sinlac vagy tejpép és rá 2-3 órára szopi+tápszer, ez utóbbit mostanában nemkéri.

Mikt tud? Feláll, sétál velünk, felül, kúszik, mászni még nem mászik csak négykézlábra áll, integet, próbálja ellesni, melyik kedvenc tárgyának mi a neve, sokáig nézi, hogy is kell mondani, aztán ő is próbálkozk, de hát persze még semmi. Csibészkedik, nézi, hogyha csinál vmt, az nekünk vicces-e, ha nevetünk, újra csinálja.

Nsppal jó esetben 2-1-1,5 órát alszik, de mostmár sokszor csak egy alvása van kora du. Éjjel felkel 1-2*, szerintem éhes, mert most esti tápszer gondjaink vannak. 6 foga van idáig.

2010. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggel pontban 6-kor kelt. Szopizik, majd kimegyünk a konyhába, én kávézok, utána netezek kicsit, ő addig magában beszélget, játszik. 8-kor eszik valami gyümölcsöt müzlivel, vagy kenyeret joghurttal, sajttal, mikor mit. Sajna nem ízlik neki a tejpép, így itt maradt 2 teljes doboz a nyakamon. Utána elmegyünk bevásárolni-sétával egybekötve, addig szokott aludni kb egy órát a babakocsiban. Ha nagy a hőség, akkor itthon játszok vele, olyan fél 10 körül beteszem a kiságyába, és ott alszik másfél-két órát. (az utcán folyton felriad a motorokra, gyerekekre) 11-12 körül szopik. Majd kijön a konyhába velem, amíg ebédet főzök, láb alatt lenni:) Már azt eszi, amit mi, csak mondjuk a húst apróbb darabokra vágom neki, meg a zöldséget, tésztát. A paprikás krumplit imádja, tegnap karfiollevest evett, de bejött a harcsapörkölt is. Persze nem fűszerezek semmit agyon, de azért van íze az ételeknek-nem is hajlandó bébiételt enni azóta. Szóval 1-2 körül ebéd, utána játék szemdörzsölésig. Általában fél 3tól alszik másfél, két órát. Felkelés után szopik, és azonnal utána valami gyümölcsöt kap uzsonnára. Ez 5-kor van. Ha délelőtt nem voltunk, akkor ilyenkor megyünk játszótérre, levegőzni. Este 7-kor vacsorázik. Én este is adok neki húst, vagy sajtot, túrót. Lehet, hogy nem teszek jót vele? 8 előtt fürdik, utána álomba szopizza magát. Fél 9-kor már aludni szokott, reggelig. Már 2 hónapja nem kelt fel éjjel. Vagyis amikor az a nagy hőség volt, akkor felébredt egyszer kétszer, de egy kis vizet adtam neki-én is szomjas voltam, gondoltam ő is az-és utána simán visszaaludt.

Voltunk nyaralni belföldön, a mamákhoz is viszonylag gyakran, 3 hetente megyünk. A lényeg, hogy az időpontokhoz tartsam magunkat, akkor neki édesmindegy, hogy hol alszik el, hol eszik. Már álldogál, lépeget, és pakol ezerrel. Imád kergetőzni, lovacskázni az apjával és mindent megpiszkálni, ami veszélyes. Már, ha hagynánk.

Jó egészséget mindenkinek!

2010. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszadó! Nagyon humoros vagy!!! Örülök, hogy ilyen zsenit nevelsz, gondolom rád ütött! :)
2010. aug. 9. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de én csak két választ látok! Hol a harmadik, ami annyira humoros???
2010. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miután elküldtem láttam, hogy kitörölték, vagy valami ilyen történt, mert elég sok hülyeséget írt! Ezért látsz csak kettőt! Szerencsére! Vannak olyan emberek akik humorosak akarnak lenni, biztos sok szabadidővel rendelkeznek!
2010. aug. 9. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8,5 hónapos. Reggel 7 körül ébred, 200ml iszik, aztán még visszaalszik úgy fél 9-ig. Utána átöltözünk, játszunk, majd tízórai. Gyümölcs, joghurt, sajt kiflivel vagy ilyesmit eszik, majd egy kicsit kimegyünk az udvarra, ha az időjárás engedi. Hintázás, babakocsizás. Fél 1 körül ebéd. Megeszik már mindenfélét, a lényeg, hogy darabos legyen, mert a pépeset már nem hajlandó megenni, pedig még egy foga sincs! Néha kap üveges kaját is, de általában én főzök neki. Ebéd után alvás úgy 1-1,5 óra. Ébredés után játék apával, mert ő ekkora ér haza. Fél 4 körül uzsonna. Ha délelőtt kapott gyümit, akkor délután valami tejtermék vagy fordítva. Aztán megint egy kis levegőzés, séta a mamához, keresztszülőkhöz, játék a szomszéd kislánnyal. Este 7-kor vacsira tejbegríz, tejpép vagy hasonlóak. Aztán fürdés, és fél 9 fele megy aludni, akkor még szintén iszik egy cumisüvegnyit elalváshoz.


Hogy miket tud? Már iszik a csőrös pohárból, bár tud szívószálazni és simán pohárból is inni. Egyedül felülni még nem tud hasizomból, viszont ülésből négykézlábra, aztán térdre, majd pedig amint elér valamit, belekapaszkodik és felhúzza magát. Kúszik-mászik. Ha fogod a kezét szépen sétál, megállni még csak egy pillanatra tud egyedül, gyakran elfeledkezik magáról és akkor elengedi, amibe kapaszkodott. Integeti a pá-pát, a nem-nem-re rázza a fejét, ha rászólunk, hogy azt nem szabad, mert dá-dá lesz a kiskezére, azt is szokta mutatni, szóval tudja, hogy mit nem szabad. És persze pakol, amit elér. Viszonylag jól eljátszik a játékaival. Aludni azt nagyon nem szeret, az alvás mindig egy tortúra ( legalább ebben ne hasonlítana rám... :)).

Összességében én elégedett vagyok vele, a gyerekorvos még mindig azt mondta, hogy szépen fejlődik.

2010. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!