Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lányomnak mitől...

11 hónapos lányomnak mitől lehet gyakori, hígabb, sárgás széklete? Lisztérzékeny?

Figyelt kérdés

Először is, bocsánat a témáért :)

Már szinte mindent eszik, tejet és tojásfehérjét nem. A nővérének ennyi idősen már javában "formált", nem híg kakija volt. Most már kezdek aggódni a kicsi miatt, mert szerintem ez nem normális. Már hetek óta nem volt "szárazabb" széklete. Eddig mindig kötni tudtam valamihez (több zsiradék fogyasztása, hasmenéses vírus, antibiotikum kúra) de most már normalizálódni kellett volna a helyzetnek. Ráadásul két napja csak banános dolgokat adok enni, de ez sem fogja meg kicsit sem. Már gyanakodtam lisztérzékenységre, de a hígabb,napi 2-3 kakin kívül nem találtam gyanújelet (nem fogy, elég jó húsban van, nem hány, nincs felpuffadva a hasa) Sajnos per pillanat a doki kizárt, mert nyaralni vagyunk, és az itteni orvossal már vannak fenntartásaim. Kényeztető nagyszülők és a szokatlan körülmények miatt pedig most diétáztatni sem tudom.

Egyik családban sem fordult elő eddig semmiféle allergia, ennek ellenére nem voltam elhamarkodott a hozzátáplálásban, bár tápszeres baba, de 5 és fél hónaposan kezdtünk csak hozzátáplálni. Glutént 7 hónaposan vezettem be.

Szerintetek mi okozhatja ezt nála? Lehetséges, hogy még a 3-4 héttel ezelőtti betegség és az antibiotikum utóhatása? Kapott normaflore-t, esetleg ezt próbáljam újra adni neki?

Nektek mikortól kezdett a babátok "hurkákat" kakilni?


2010. aug. 4. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

rendes tápszert kap? mert az is tejből van. még a HA is okozhat allergiát, pedig az HA.

joghurtot kap? az enyém attól szokott hígat. ő mondjuk allergiára hajlamos.

2010. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy későn vezetted be a gluténmentes ételeket.Sem a tejtől,sem a tojásfehérjétől nem lenne semmi baja. A gyümölcsöt keksszel add neki,vagy kekszet magában. Szilárd ételeket:kifli,kenyér. Krumplipürét fasírozottal, rizst hússal stb. Adhatsz neki egy-két kocka keserűcsokoládét is. Nálunk ezek mindig beváltak híg széklet esetén.
2010. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most már sima, rizzsel dúsított (jóéjszakát) tápszert kap, mert a régi HA-t nem volt hajlandó inni. Születése óta tápszeres, és nem volt vele gond régebben. Joghurtot, sajtot, túrót már kap jó ideje, igaz, nem minden nap, de nem vettem észre eddig összefüggést a hígabb széklettel.


Amióta bevezettem a glutént, minden nap szokott kapni, ált. kiflivéget imádja rágcsálni. Csak most, hogy nyaralunk, jóval többet kap kiflit, kenyeret, mert nagyszülők is folyton adják neki csak úgy rágcsálni, plusz amikor mi eszünk a nagyasztalnál, ő meg ott ül mellettünk az etetőszékben,akkor is mindig kunyizik.

egyébként már egyre gyakrabban kóstolja a mi felnőtt ételeinket, evett már pl. fasÍrtból is, amiben ugye benne van a teljes tojás, vagy pl. evett már tejjel sütött kiflit, tehát azért "molekuláiban" már találkozott szinte mindennel, csak még nem rendszerek az étrendjében.

2010. aug. 4. 21:22
 4/7 A kérdező kommentje:
rendszerek=rendszeresek
2010. aug. 4. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Adj neki a ti ételeitekből,akkor biztosan jobb lesz a széklete. Ebben a korban már szívesebben eszik,azt,amit a felnőttek.
2010. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lisztérzékeny lenne, fogyna is rendesen.
2010. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit iszik???


Nem szoktam semmit a fogzásra fogni, de a nagyobb fiamnak CSAK akkor volt ilyen a kakija, amikor a hátsó fogai jöttek.


Adjál neki Normaflort, minden nap éhgyomorra, legalább 1 héten át. Ártani nem árt...

2010. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!