Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még rajtam kívül anyuka,...

Van még rajtam kívül anyuka, aki kicsit erélyesebb hangon utasítja rendre két év körüli gyerekét, és ezzel hatást is ér el?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésből kiindulva jutott ez eszembe. Én is rászólok a gyerekemre, ha hisztizni készül, és általában ezzel elejét is tudom venni a hisztinek. (Kivéve ha nagyon álmos, akkor nincs mese, én se vagyok mindenható).


Én nagyon nem vagyok híve a gyerekre való rácsapásnak, stb. de az biztos, hogy ha rászólok emelt(ebb) hangon, az nálunk beválik.


Nálatok nem? Vagy nem is próbáltátok?


2010. aug. 3. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nalunk is bevallik. Apanak kicsit erosebb a hangja, igy neha ot kerem meg, h segitsen ki. Az en kisfiam is par honap mulva lesz 2 eves.
2010. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen...

28 hónapos...

Nálunk vagy az erélyesebb hangnem használ, vagy az, hogy a saját hibájából tanul:(

2010. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
MÉg ha el is ítélnek ezért mások, néha sajnos nem elég a határozott erőteljes szó. Sajnos ennek mind megisszuk a levét. Néha kell a "drasztikusabb " megoldás. Természetesen nem aszt mondom h üssük meg a gyereket, de nekem pl a popsiracsapás, vagy a kézrecsapás beválik, de csakis ha már a szép szó, illetve az ezt követő erőteljes szó nem használ. Nekem van hangom. Elő is veszem ha szükséges. Nekem ugyan már 6 éves a lányom, de olyan 3és 4 éves kor között voltak gondok, és azt hiszem ez bevált. 2 évesen simán elég volt h odamentem megragadtam a kezeit, és letérdeltem elé. Elmondtam h mit nem szabad, miért, és mi lesz ha nem fogad szót. Nem kellett ilyen korban alkalmazni még a hangos beszédet sem, de később sajnos elkerülhetetlenné vált. Mostmár viszont ügyes nagylány, és a tesójánál is hasonlóan készülünk a nevelésre. ő 1 éves.
2010. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam, anyum ma ugyanis rámszólt, hogy miért kiabálok rá a gyerekre. :( Mellesleg egyáltalán nem kiabálok, csak erélyesen és hangosan rászólok, hogy fejezze be a hisztit. (Be is fejezi az esetek 90%-ában). Anyu ránk inkább ránkcsapott anno.. nem emlékszem rá, ő mesélte el. Na nem azért, hogy én is csapjak rá, csak úgy elmesélte :))
2010. aug. 3. 22:59
 5/11 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, nem találok semmi elítélnivalót abban, amit írtál. :) Lehetséges, hogy 2 éves kor után nálunk is megérik majd egy-két kézrecsapás.. nem tudom.
2010. aug. 3. 23:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi próbáltuk, de ha kicsit is hangosabban szólunk hozzá, ordít.... Ütni-verni-suhintani-odacsapni (nevezzük akárhogy is)nem szoktunk, nem is fogunk. Én ilyenkor egy elkerített kis részre teszem, addig, amíg csinálja a"rosszaságot". Ott hagyom sírni vagy 5 percig, aztán kiveszem. Ha folytatja, visszateszem, megint hagyom sírni. Így tovább... Általában 5x ismételjük, hatodjára már nem próbálkozik. Néha azért elfelejt 1-2 dolgot másnapra, de akkor újrajátszás. Ez bejön.... :))
2010. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Húú, 5x5 perc móka, és ez naponta? :))) Tényleg kitartóak lehettek, én kb. fél percig tűröm a hisztijét... :)) De hát mindenkinél más módszer válik be, a lényeg, h működjön. :) És ha anyuka is bírja idegekkel, végül is ez se rossz módszer! Azt hiszem, ezt az elkerített helyre rakást majd fogom alkalmazni, de mikor már majd megérti, hogy miről is van szó, most sztem az enyém még nem értené igazán. (vagy igen? Kis ravaszdik ezek a kicsik) :))
2010. aug. 3. 23:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is működik,tudja,hogyha egy bizonyos hangsúllyal mondom én vagy apa,hogy menjen és üljön egy kicsit az ágyán,át is megy,igaz előtte sértetten átkulcsolja a kezeit és lebiggyeszti a száját,mint a nagyok.Az embernek ilyenkor mosolyogni támad kedve,de ezt arra tartogatjuk,amikor már nem lát minket.

Pár perc múlva visszajöhet...

2010. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Én fokozatosan emelem a hangom, ha valami olyat csinál, amit nem szabadna. Általában a 4-5 szólás után megérti, hogy nem szabad,de sokszor hamarabb is. Amikor nem használ, akkor elcsalom valamivel, próbálom másfelé terelni a gondolatait, ami nem mindig jó megoldás, de edig úgy néz ki, hogy használt, mert elég szófogadó 20 hónapos kislány:)
2010. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így működik. De én már a 8 hónapos babámnál alkalmazom, és szuper jól tudja, hogy mit jelent az, hogy nem szabad kicsit emeltebb hangon és nem is nyúl hozzá pl. a cipőhöz amit éppen lenyalni készül. :) A lányomnál is ezt csináltam/csináltuk és egy teljesen kezelhető, nem hisztis kis 5 éves most.
2010. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!