Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező a babákkal ortopédiár...

Kötelező a babákkal ortopédiára menni a csípőficam vizsgálat miatt?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy kötelező, inkább ajánlott, mivel ha van valami, amitegy terpeszpelussal meg lehet előzni, akkor szerintem érdemes, mert később, mikor elindul a pici, már nem lehet kezelni. És inkább egy felesleges vizsgálat, mint évekig gyógytorna.
2008. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni döntés, mint a gyerekvállalás is, de én mennék.

Ha te ortopédus vagy és otthon meg tudod állapítani, akkor nem szükséges, de csak van annyi időd, mert ha később ezmiatt a kis idő miatt gond lesz egy életen át szenvedhet szegényke.

2008. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám majdnem kötelező. A kéthónapos csipőficam szűrésre beutalót kapsz a gyerekorvostól, így az kötelező, hiszen jegyezve van, hogy mennetek kell. A 4 hónapos korban végzett kontroll pedig erősen ajánlott. Szerintem mindenképp menjetek el, bajotok nem fog származni belőle :) és ha nem kell sokat várnotok a szűrés maga max 5 perc! Legalábbis nálunk így volt! :)
2008. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az ortopédia nem kötelező,sőt még csípőszűrés céljából még UH-t sem csinálnak kötelezően.De ha te beutalót kaptál ezekre akkor menjetek el,mert javasolták.Nem biztos,hogy kezelni kell,lehet csak tornát javasolnak!
2008. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos elmenni. Az én gyerekorvosom minden 4 hóst elküld. Van két felnőtt csípőficamos ismerősöm, ha gyerekkorukban idejében észrevették volna, ma tökéletesen tudnának járni. Ugyanez a helyzet több szembetegséggel is.
2008. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kötelező-e, de van egy ismerősöm, ahol most féléves a baba és csak a kontroll vizsgálaton vették észre a csípőficamot, és most kengyelt kaptak. Napi 20 órát van a baba kimerevítve, pedig már kezdett mászni, forgolódni, és a doki szerint már az első vizsgálaton is észre kellett volna venni az eltérést. Majd bele pusztulnak, hogy így látják a gyereküket, és ha nem segít a kengyel, akkor műteni kell, ami abból áll, hogy eltörik a csontokat és helyesen összeillesztik majd idősebb korában. Ha ezt előre látják, hetente is elvitték volna...

Sajnos így az sem mindegy kihez viszed, és utólag meg kit tudsz hibáztatni? A pici szemébe a szülőnek kell belenézni.

2008. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megvizsgálta a gyerekorvos születése után, 2 majd 3 hónaposan is, de nem mondta, hogy menjünk és beutalót sem adott. Majd rákérdezek a köv. oltásnál.


Köszi a válaszokat!

2008. nov. 26. 18:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A legelső válaszoló vagyok, minden korház más, debrecenben például 6 hetesen van csípőszűrés, nyíregyházán 4 hónaposan, de amit zárót kaptatok, mikor megszületett a pici, azon nincs rajta? Nézd meg, nekem rá volt irva, hogy 6 hetesen csípőszűrés, és háziorvosi beutaló kell hozzá.

2008. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!