Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjjel hideg a pofija, a...

Ha éjjel hideg a pofija, a keze, a tarkója a babámnak akkor fázik vajon?

Figyelt kérdés
Sokszor mocorog és nagyon sokszor fel is ébred.Panelben lakunk a légzés figyelő 25fokot mutat,de sztem a levegő hidegebb,mert én is sokszor úgy érzem hűvös van.A falak jég hidegek, a 10en lakunk ahol a tető is hűt...fázna,mert már tök jól felöltöztetem sokszor már be is kapcsolom a fűtő berendezést,de csak úgy nyugszik meg ha magam mellé veszem és én melegítem.Néha olyan mint egy jégcsap..kicsinek is fázós volt..igaz még most sem nagy..
2008. nov. 26. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Nekem azt mondta a védőnő,hogyhaa picurnak hátul a vállvonal-nyak környéke hideg ,akkor fázik.Az mind1,hogy mondjuk a keze hideg-e,mert a vérkeringésük még nem az igazi.
2008. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónaposak vagyunk. Nálunk is hideg a kicsi keze éjszaka, de ha a nyakánál meleg akkor nem fázik. 20-21 fok az ideális hőmérséklet alvásnál. Habár a panelben ezt néha nehéz beállitani. Jó babázást.
2008. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekünk akkor szokott a atarkója hideg és nyírkos lenni, ha nagyon beöltöztetem és mivel izzad, az izzadság lehűl és attól hideg....

leveszek róla 1 valamit és máris rendben van.

2008. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem nyirkos hideg!20-21fokban én is fázok ,hát még ő,én nem értek egyet ezzel a hőfokkal.a nagyim bölcsiben bolgozott 40évig ő is azt mondta az hideg ez a hőfok.na mindegy...
2008. nov. 26. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is, ha a baba 9 honapig 36-37 fokban elt, akkor par honaposan mitol erezne jol magat 20 fokban? Abban en is megfagyok. Nalunk is min. 25 fok van beallitva.
2008. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyermek és a csecsemő szobájának kívánatos hőmérséklete nappal 19-22°C. még tisztába tevés idején sincs szükség melegebbre. Éjjel pedig 16-19 °C tekinthető megfelelő hőmérsékletnek. A magyar szokások ettől gyökeresen különböznek, ez nagyon nagy hiba. A legtöbb ember hőérzése nem túlságosan megbízható, ezért helyes szobahőmérőt használni.

A szoba levegőjének frissességéről gyakori szellőztetéssel lehet gondoskodni; még télen is naponta többször cseréljük ki a szoba levegőjét.

Legalább ilyen fontos volna a kellő (60-70 %-os) páratartalom fenntartása. Meleg szobában ennél jóval szárazabb a levegő. A száraz levegő, kivált éjjel, rendkívül károsan hat a nyálkahártyákra, a légúti betegségre való hajlam hátterében igen gyakran a túl száraz levegőjű lakás áll.

2008. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Éjjel nálunk is 24 fok van, bár ez családi ház így a 24 fok kicsit hűvösebbnek tűnik mint a panelban, ott a 24 fok már elég meleg, itt a 21-22 fok már hideg.
2008. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos nem tudom mi köze ehhez a páratartalomnak,de nálunk pl megy a hideg párásító egész éjjel,ezáltal még hidegebb a hőérzetünk.Nem tudom voltatok e már éjjel mediterrán tenger parton,hát én majd meg fagytam,olyan hidegnek lehetett érezni a páratartalom miatt a hőfokot.Aq másik nem tudom miért írja azt az egyik hozzászóló,hogy jó a 19fok,hát nem lennék a gyereke.Én 2évig laktam 19-20fokban télen majd meg fagytam,mégsem tudtam megszokni!A másik ha egy ilyen picit át fázítunk ,lesz egy pisis,fosos gyerekünk aki állandóan beteg,de tessék lehet kísérletezni.Mindenki úgy rontsa el ahogy a lelkivilága megengedi.Én maradok a 25foknál,max nem öltöztetem nagyon be.
2008. nov. 27. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
16-19 fok ráaádsul éjszaka? megnéznélek te hoyg alszol 16 fokos jéghideg szobában :S
2008. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!