Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik 3 hónap körül elkezdték az alma levét adni a babának 1-2 kiskanállal?

Figyelt kérdés
12 hetes a kislányom és egyre jobban gondolkodom hogy adni kéne a babának.Nagyrészt tápszert eszik,nagyon kevés a tejem(20-30 ml egy evésre).Pár napja azt vettem észre,hogy nem szivesen eszi a tápszert,csak ha nagyon éhes már,de igy van hogy eltelik 5 óra is 2 evés közt mire enne.Azt is olvastam,ha megindul a babának a nyálazása,akkor már alkalmas az emésztőrendszere pl a gyümölcsökhöz.Ebben nem tudom mi az igazság,nekünk már pár hete folyik a nyálunk:-))Szóval még csak érdeklődnék,Ti mit tanácsolnátok,pár kiskanál alma levét adjam neki 2 étkezés közt?Köszi előre is.
2010. júl. 31. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Én semmiképp nem adnék. De a Te babád, a Te döntésed.

Mostanában még a tápszeres babáknak sem javasolják a 6 hónapnál korábbi hozzátáplálást, de a 4 hós kort szerintem várd meg.

Ha szépen gyarapszik, akkor teljesen mindegy hogy 1 vagy 5 óra telik el az étkezések közt.

2010. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

En javaslom, hogy kezd el, de nem feltetlenül a hozzataplalast csak a kostoltatast. Par kanal alma, krumpli stb... az etvagyat nem veszi el, de megszokja az izeket a baba es nem lesz gond a kesöbbiekben azzal, hogy nem fogadja el az uj izeket.

Ezt a nyalzos dolgot en meg nem hallottam. Arra figyelj ha a baba vakarja, dörzsöli a szemet orrat arcat kostoltatas közben akkor ne add neki tovabb, mert akkor nem tetszik a szervezetenek, es ingerli a nyalkahartyait az etel amit eppen kap, azaz enyhe allergias reakcio jelei ezek.

Jo babazast:D

2010. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Az én kisfiam kapott alma,őszi és meggylevet ilyen idősen.Egy meggy levét belenyomkodtam kanálba és úgy adtam neki.Imádta!Semmi baja nem lett tőle.Kapott egy kis plusz vitamint.Szerintem(és én eszerint csináltam)a létől nem lehet gond,a pürével meg ráérsz 4 hónapos koráig.Bár az én kisfiam nem fogadta el,szóval még mindig a leveknél tartunk,ezek legalább bejönnek neki :)
2010. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vok.még annyit,hogy ha már ismeri az ízt és látod,hogy nincs gond tőle,mehet egy kicsit több is.Én pl.15-20 ml őszilevet is adtam/adok neki.(persze ezt is frissen a barackból)
2010. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia én 4 hosan kezdtem a hozzátáplálást, pedig szopizunk... most 9 hos.
2010. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Még 3 hós sem volt, kipróbáltuk az almalét, valamit a sárgarépalét, imádta. Ő teljesen tápszeres volt már akkorra. Max almát kapott pürében 4 hós kora előtt, pépes dolgokat inkább csak 4 hós kora után. Nem hiszem, hogy gond lenne a levekkel. Én fiamnak se lett baja tőle. Ha úgy látod, hogy bekavar, pl fája pocija tőle, akkor inkább hagyd későbbre, de nem hizem, hogy baja lesz.
2010. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon kedvesek vagytok!Megpróbálom az alma levet és majd később az őszilét.Természetesen a szilárdabb kaját majd későbbre hagyjuk.
2010. aug. 1. 06:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!