Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben és hogyan lehet melegíte...

Miben és hogyan lehet melegíteni a bébiételt? A boltit? Bocsi ha buta a kérdés.

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fél perc mikró. Ha nem tetszik, akkor tedd egy vízzel teli kislábosba az üveget és forrald fel alatta a vizet. Közben kevergeted és ellenőrzöd a hőmérsékletét. Így egyenletesebben átmelegszik mint mikróban.
2010. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Általában az üvegre is rá van írva a következő:

Vagy mikróban az eredeti üvegben -természetesen fedél nélkül!

Vagy beleállítod egy kisebb fazék forró vízbe az üveget, és pár perc alatt meglangyosítja a kaját.

2010. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hagyományos:

Edénybe víz, fel tűzhelyre, beleállítani a bébiüveget(tető nincs rajta) és nézegetni, hogy mikor lesz langyos-meleg.

Újszerű:

Tető nélkül be a mikróba, mikrótól , teljesítménytől függően pár perc alatt megmelegíteni benne. (nálunk kb. másfél perc, 600W-on asszem)

2010. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tető nélkül mikróban 800W-on 35másodperc.
2010. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak az én drága jó anyukám, annyira aggódós, hogy nem akarja hogy mikrózzam,mert sugárzást kap a kaja :D

És megnyugtatásképp kérdeztem :)

De sajna én nem láttam az üvegen a mikrós lehetőséget.

2010. júl. 31. 09:06
 6/11 anonim ***** válasza:

08:54 vagyok megint:

:-)

Csak hogy megnyugtassalak, itt van a kezemben egy Hipp bébiétel, ez olvasható rajta:

Felhasználási javaslat: Komplett egytálétel hússal. A fedél lecsavarása után a szükséges mennyiséget mikrohullámú sütőben melegítse fel! Keverje meg, majd a hőmérsékletet ellenőrizze! ...

2010. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyukádnak mondd meg nyugodtan, hogy a mikró nem sugározza a kaját, hanem melegíti.
2010. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én cumisüveg melegítőben szoktam.
2010. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nemrégen volt ezen az oldalon egy kérdésben, számomra tanulságos volt, persze mindenkinek szíve joga eldönteni vízfürdő vagy mikró, bemásolom neked:


"Elvégezték a következő kísérletet, vizet forraltak fatüzelésű kályhán, gázégős tűzhelyen, elektromos főzőlapon és micróhullámú sütőben.

Majd a felforralt vízben magokat csíráztattak.

A fatüzelésű kályhán forralt vízben a magok 75%-a, gázégős tűzhelyen forralt vízben a magok 50%, elektromos főzőlapon forralt vízben a magok 25%, mikróhullámú sütőben 0%-a kelt ki.

A mikróhullámú sütő tökételesen alkalmas csírátalanításra, fertőtlenítésre.

Hogy mire nem, azt a lenti levélben olvashatjuk. Lehet benne némi igazság.


A mikrohullámú sütőben a villámgyors rezgések következtében az ételek molekulái rövid időn belül degenerálódnak. A degenerált ételtől, degenerált molekuláktól nem lesz egészséges sejtépítés az ilyen ételeket fogyasztó ember szervezetében, hanem előbb-utóbb egyre jobban elhatalmasodó degeneráció indul meg a szervezetében, éppen ott, ahol a szervezetén belül a leggyengébb az immunrendszer állapota. Ez már a rák előkapuja, mert ha rendszeresen mikrohullámú sütőben főzött, melegített ételeket fogyaszt valaki, akkor előbb-utóbb daganatos beteggé "eszi" magát.


Környezetbiológiával foglalkozó szakemberek már azt a kérdést teszik fel:

Meddig árusíthatók még büntetés nélkül a mikrohullámú sütők?


Svájcban, Franciaországban és több más országban is tilos reklámozni a Mikrohullámú sütőket!

Svájci orvosok nyolc önként jelentkező, makrobiotikusan táplálkozó személyen végezték el a kísérleteket (a lausanne-i Biokémiai Intézetben és a wattenwili Környezetbiológiai Tanácsadó Intézetben).

A kísérlet során a résztvevők 2-5 naponként megváltoztatott táplálékot kaptak. Elsőként egy biotermelő nyers tejét, másodikként ugyanezt hagyományos módon felforralva, harmadikként a berni cégtől származó pasztőrözött tejet, negyedikként ugyanezt mikrohullámú sütőben felforralva. Ötödikként nyers biozöldséget, hatodikként ezt a zöldséget hagyományos módon megfőzve, hetedikként ugyanezt lefagyasztva, majd mikróban megfőzve.


Meghatározott idővel a táplálékfelvétel után minden esetben vért vettek, és a kapott vérmintát bizonyos kritériumok szerint elemezték. Az eredmény a következő lett:

A mikrohullámú sütőben melegített, felengedett vagy főzött ennivaló (a tej és a zöldség) a kísérleti alanyok vérében szignifikáns (döntően meghatározó) elváltozásokat okozott, csökkent valamennyi hemoglobin érték (vastartalmú fehérje, vérfesték, amely megköti az oxigént), valamint a HDL és az LDL (koleszterin) aránya. A limfociták (nyiroksejt, nyirokszövetekben termelődő fehérvérsejt) esetében pedig rövid ideig tartó, erőteljes csökkenést állapítottak meg, ha a vizsgált személy előzőleg mikrohullámban előkészített zöldséget fogyasztott. A fényérzékeny baktériumokkal pedig azt is megállapították, hogy a mikrohullámú energia a táplálék útján továbbadódik az emberi szervezetnek.


Ezt a fizikai folyamatot előzőleg már több széleskörű tanulmány is megállapította.


A mikrohullám hatásának kitett emberi táplálékok vizsgálata azt is igazolta, hogy fogyasztásuk az emberi szervezetben patogén (kórokozók, valamely betegség kifejlődését elősegítő) folyamatok kezdetét váltja ki. S így rákos elváltozásokat is előidézhetnek, okozhatnak."


Egy Amerikai orvosi intézet ( Walter Reed Army Medical Center ) kutatócsoportja nemrég adta közre, hogy


NEM SZABAD MŰANYAG EDÉNYBEN ÉTELT MELEGÍTENI A MIKROHULLÁMÚ SÜTŐBEN !!!! CSAKIS KERÁMIAEDÉNYEKET, ILLETVE EDZETT ÜVEGET LEHET HASZNÁLNI, MERT A MŰANYAG ÉS AZ ÉTELBEN LÉVŐ ZSÍR KEVEREDÉSE A HŐ HATÁSÁRA EGY DIOXIN NEVŰ ANYAGOT VÁLT KI, AMI RÁKOT OKOZ, FŐLEG MELLRÁKOT.


A DIOXIN NAGYON MÉRGEZŐ ANYAG, AMI A SEJTEKET TÁMADJA MEG.


AZ ÉTEL TETEJÉRE PEDIG NEM A MŰANYAG EDÉNY FEDELÉT KELL TENNI, HANEM EGYSZERŰ PAPÍRTÖRÜLKÖZŐT.


______

Ezt nem rég kaptam e-mail-en. Nem tudom, mennyire igaz, de érdemes elolvasni. Az viszont tény, hogy a mikro sokkal kényelmesebb!!! "

2010. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: egyébként cumisüveg melegítőben szoktam mlegíteni, nekem nagyon megéri a kényelmet, hogy benne hagyhatom akármennyi időre és tudom biztosan, mindenhol azonos hőmérsékletű az étel.
2010. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!