Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki körülmetéltette a...

Van aki körülmetéltette a kisfiát születés után nem sokkal? Milyen idősen? Milyen volt a műtét? Miért döntöttél így?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Én is nagyon sokat gondolkoztam rajta.De csak egy pár éve jutott eszembe amikor a nagyobbik fiam aki már 8 éves nem igazán engedte tisztítani ,most meg már be se mehetek a fürdésnél és voltak vele problémák.Most a pici 3 hónapos és nagyon sokat gondolkoztam rajta de aztán nem tudom úgy elmaradt.Bár nem tudom hány éves korig csinálják lehet hogy még a picivel nem lenne késő.
2010. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Akkor is le vágattuk!
2010. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

7 napos korig metélik körül a gyerekeket az araboknál izraelieknél vallási okokból, és általában a születés utáni 7. Napon vallásban foglalrak szerint azon a napon kell, de rutin dolog nem kórházban végzik hanem otthon egy ünnepségen mint nálunk a keresztelő, de szakképzett ember végzi egy metszés az egész!

Sokkal könnyebb tisztán tartani, nem kell a bőrt rajta húzogni, nem tapad le, nem lesz fitymaszűkülete, mert ugye a bőrből vágnak le.

Felnőtt szemmel nézve nekem jobban tetszik a körülmetélt!

2010. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Utolsót megcáfolnám. Nem 7 napos korukig, akármikor megcsinálják a szertartást! Ugyan az arab világban nem vagyok jártas, de a férjem török, egy a vallás. Nagyfiam 9 éves, jövő hónapban megyünk ki, akkor tartjuk a körülmetélését, nagy ünnepségnek számít ez kint. Pici 9 hós, vele még várunk, de neki is mindenképpen meglesz.

Mellesleg én jó dolognak tartom.

2010. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem tolnék ki ennyire a gyerekemmel...

Tisztántartani tisztán lehet, ha nincs körülmetélve akkor is, ki tudja milyen világ lesz később, mennyi bonyodalmat okozhat az életében, ne bélyegezd meg!

2010. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
8 napos korban a legoptimálisabb a véralvadás, a zsidók akkor metélik körül a fiúgyermekeket.
2010. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Van egy zsidó házaspár ismerősöm, ők körülmetéltették a kisfiukat. Kb. 3 hónapos volt, amikor megcsinálták a műtétet. Talán már előbb is megcsinálták volna, de nehezen találtak orvost. Ha jól tudom, Budapesten csak egy helyen csinálják.
2010. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Ma már sokan körülmetéltetik, divatból is. Nekem felnőtt fiam van, s a múltkor mondta éppen, hogy a strandon a zuhanyzóban látott egy szegény zsidó srácot. Mondom, honnan veszed, hogy zsidó volt? Hát körül volt metélve. Mondtam neki, fiam, ma sokan körülmetéltetik a gyereket , vallási szokásoktól függetlenül is. A fiam meglepődve, és hálásan: Jaj de jó, hogy ti nem csináltatok ilyet. Nem hiszem, hogy hálás lettem volna utólag, ha ilyen horderejű dologban ti döntötök helyemben gyerekkoromban. Szerintem majd ha felnőtt lesz , eldöntheti, ő mit szeretne. Természetesen egészségügyi esetben más a helyzet, bár pont velünk esett meg, hogy annyira le volt tapadva a fitymája, hogy mikor elvittem az urológushoz, azt mondta, fitymaszűkület, 3 éves korában körülmetéli. Én ebbe nem nyugodtam bele, megkerestem városunk legjobb gyerekorvosát, aki urológus is volt, és neve volt a fiús anyukák körében, Ő rendbetette még babakorában, mondta, nem kell vágni, és a gyerek se fog emlékezni rá. Utána megtanítottuk a tisztántartásra. A mindennapi esti fürdésnek ez olyan elengedhetetlen része volt a fiamnál, mint a fogmosás. Szóval fitymával is lehet egy fiú-férfi ápolt, tiszta, és fityma nélkül is lehet büdös. A múltkor épp itt olvastam egy kérdést egy kamasztól, mit csináljon, hogy csináltathatna fitymát magának, mert gyerekkorában körbemetélték, és azóta tele van gátlásokkal, nem mer a lányokhoz sem közeledni, mióta látta, hogy az osztálytársainak más. Gondold át nagyon, mert utána visszacsinálni már nem nagyon tudod. Ha arra valóban semmi szükség nem lenne, akkor az embernek eredendően nem lenne fitymája.
2010. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik ismerősömet szánkóbaleset érte, és ezért kellett körülmetélni kamaszkorában :)
2010. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az életemet tette tönkre a körülmetélés, amit anyámék csináltattak rajtam. A legaljasabb és legbarbárabb dolog, amit valaha átéltem...
2011. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!