Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak rossz tapasztalatok...

Vannak rossz tapasztalatok babaúszással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám 3szor volt úszni, már vizalá is meritették. Múlt szombat d.u. keserves sirással ébredt, aztán most pénteken alig akart éjjel elaludni, többször felébredt, és ugyanolyan keservesen sirt, mint aki megijedt valamitől, akinek rossz álma volt. Szombat este is igy jártunk,aztán odavettem magam mellé, együtt aludtunk, és teljesen nyugodtan aludt, nem sirt. Szerintem nem lehetett éhes, mert akkor mellettem is sirt volna. Mi lehetett? Az úszás miatti rossz élmények okozták? Nem nagyon élvezte a merülést, sirt is utána egy kicsit. Segitsetek
2008. nov. 23. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm kisfiának belement az orrába a víz és nagyon megijedt, kicsit fulákolt is. Délutáni sétánál elaludt és tuti újraálmodta, mert megintelkezdett fulákolni és fel kellett ébreszteni, aztán sírt éselfelejtette. Azóta nem volt ilyen gond.

Sok baba sajnos a rossz élményt is újraálmodja.

A másik pedig, a bőrprobléma, lehet a klórtól és attól, amit sosem fogok feldolgozni, hallottam már, de lehet nem is igaz,mindenesetre meggondolandó, hogy a kísérő szülőnek nem volt ideje elmenni a wc-ig és ez kitudja hányszor fordul elő. Ha bármi bőrprobléma jelentkezik a kicsin, én soha többé nem viszem az uszodába.

Reméljük csak ócska szóbeszédet hallottam.

A te gondodra pedig az idő a gyógyír, talán ha több élménye lesz, nem fogja már újra álmodni.

2008. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a saját gyerekét is veszélyezteti,ha belecsinál a vízbe,gondolom azért ennyire nem felelőtlenek az emberek!Lehet,h most nem esett annyira jól neki.Most,ha belegondolok,talán az én babámnál is ez lehetett az éjjel(ma),pedig ilyet még soha nem csinált.6 hós,lassan 3 hónapja járunk úszni,és még soha nem sírt a merülések után sem.Tegnap is voltunk,sztem semmi nem történt másként,mint eddig.Éjszaka felébredt,és nagyon nagyon sírt.Alig tudtuk megnyugtatni.Az is lehet,h mivel már okosodnak,sokkal több inger éri őket,amit még nem mindig tudnak kezelni,feldolgozni,és az így jön ki rajtuk.Tennivaló ezzel nincs,csak ott kell lennünk velük,amikor vigasztalásra vágynak,és talán kicsit többet kell őket babusgatni.2 gyerekes anyuka
2008. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én több helyen olvastam már, hogy a babáknak két éves koráig nincsenek emlékképeik, így álmodni sem álmodnak. Ezért én másra gyanakodnék. Elképzelhető, hogy valami zajra ébredt fel, esetleg a kezével kalimpált, megütötte a saját arcát stb. Vagy ha már négy hónapos a babád, akkor a foga is jöhet, legalább is nálunk így volt ez. Éjszaka többször felébredt, élesen felsírt, nálunk is olyan volt, mintha "rosszat álmodott volna". Aztán 5 és fél hónaposan egymás után ki is bújt két fogacskája. Amúgy mi is járunk babaúszásra, kb. egy hónapja, és eddig semmilyen negatív tapasztalatunk nem volt még. Persze én is tartok megfázástól, uszodaszemölcstől stb., de ha látom a kisfiam boldog arcát a medencében, mindig megnyugszom!
2008. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!