Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy melyik NEM kötelező oltást adatjátok be a babátoknak?

Figyelt kérdés

Már teljesen elfelejtettem,hogy anno mi alapján határoztam úgy hogy beadatom a fiamnak a prevenal oltást.És lassan lesz a kicsinek is az 1.oltása,biztosan rákérdez a doki,kérjük e azt.

De miért is jó ez az oltás?Mi ellen véd?


2010. júl. 28. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ott kezdeném hogy az alapján döntöttem el hogy kérjük-e a lányunknak az oltást, hogy megkérdeztem a védőnőnk véleményét, másrészt pedig hogy mennyi időre véd. Latba vetettem hogy pl. ami ellen véd arra alapjában mekkora esély van elkapni. 2 nem kötelezőt kapott meg a kislányunk, a prevenart 13 hónaposan és a menjugate-et 14 hónaposan. Mind a kettő több évre véd, és az oviba kerülés alatt nyújtja a védelmet, amikor a gyermekeink a közösségben terjedő baktériumok hatására amúgy is gyengébb szervezettel rendelkeznek, egyébként ez tüdőgyulladás ellen véd. EGyik barátnőméknek nem volt másfél éves a kislányuk amikor tüdőgyulladással kerültek kórházba, 1 hetet bent voltak. Amint lehetett utána beadatta. Egyébként az állam sem hiába finanszírozza.

A Menjugate az agyhártyagyulladás elleni, erre is mondta a védőnőnk hogy több évre véd, ráadásul előtte került innen a faluból egy kisfiú kórházba és egyből arra gyanakodtak hogy agyhártyagyulladása van, de aztán kimutatták hogy védve van az oltás által.

Remélem tudtam segíteni!

16 hónapos kislány anyukája :))

2010. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lásd fentebb, plusz mi a kullancs ellenit is beadattuk, mert felénk nagyon sok a kullancs, és járunk a természetbe (kullancs encephalitis ellen).

mega h1n1 -et is, mert az egyéb influenzával szemben nem az öregekre veszélyes.

2010. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem amit a gyerekorvosunk ajánlott, azt adattam be a lányomnak.
2010. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért!

Az első válaszolótól kérdezném, hogy a Prevenar-t miért 13 hónaposan kapta a gyerkőc? Mi 2 és 3 hónaposan kaptuk. Akkor ezt nem mindenkinek ugyanabban az időszakban adják?

Kérdezőnek:

Én is a dokinénink ajánlása alapján kérem a nem kötelező oltásokat. Most 1 éves, Ő is a Prevenar-t kapta és holnap megyünk beadatni a Menjugate-et.

2010. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a kötelezőket adattam be.
2010. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!