Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt a ti babátoknak hasmenése...

Volt a ti babátoknak hasmenése (8hetes)? Már 3 napja tar és egyre több hig széklet van,4 ora alatt 3 eddig 12 ora alatt volt ennyi, mit tegyek? Meddig tart?

Figyelt kérdés
Volt az orvos 2 napja adott normolydot és normaflort de nem tudom mit lehetne még adni mert nem igazán javulunk,láza nincs csak görcsöl a hasa és hasmenése van mit csináljak?Az ügyeleten csak láz esetén foglalkoznak az emberrel,de akkor mit csináljak?
2008. nov. 22. 13:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen a mi kicsi lányunknak is 7 hetesen volt 3 óra alatt 3x hasmenése és majdnem kiszáradt!Kórházba is kerültünk!Tehát nem játék és vidd el az ügyeletre!Nekünk sem volt lázunk!kutacsa,nyelve milyen?Irj!
2008. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha tudod akkor hivd fel a dokitokat telefonon, es kerdezd meg tole! De hogyha nem sikerul az orvosotokkal beszelned, akkor mindenkeppen vidd el az ugyeleti rendelesre, nalunk soha nem kerdeztek hogy lazas -e a gyerek, amig be nem mentunk. Ki mondta neked, hogy csak laz eseten foglalkoznak a beteggel. Ez nem igaz, ne haragudj. Fontos, hogy vidd, nehogy infuziora kossek, mert kiszaradhat hamar! Vidd az ugyeletre, allj ki magatokert!!!
2008. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
halvány rozsaszin a nyelve,nem fehér a kutacsa 0.5cm körül van besülyedve de a pihenöszékébe ül ott néztem nem fekve.A normolytot vizben kell feloldani és aval itatni a kiszáradás miatt abbol ma 50 ml ivott meg,gondolod ilyen komoly a dolog hogy kiszárad?Nagyon megijesztettél hogy korházba kerültetek,a kiszáradás miatt?
2008. nov. 22. 14:25
 4/21 anonim ***** válasza:
igen!Lécci vidd el az ügyeletre mert a babáknak nagyon hamar össze tud omlani a keringésük !Mi is infúzióra kerültünk!A nyelve ha nem lepedékes és száraz akkor az jó de a kutacsa mégha ülő lhelyzetben is van akkor is süppedtebb fektesd le és nézdd meg ugy és ha van otthon smecta por azt egy fél tasakkal oldj fel neki és itasd meg vele!A kutacsát nézzd meg és kérlek irj!Segiteni szeretnék!
2008. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szia, mi 5 hetesen voltunk kórházban, mert elkapott egy adeno vírust. Pénteken voltunk orvosnál vele mert nagyon sok híg széklete volt és a szaga is fura volt. Előtte a doki felírt egy csomó gyógyszert mert volt egy csúnya ugatós köhögése. Akkor pénteken azt mondta, a gyógyszerektől ilyen a kakija és fáj a hasa, adott normafloret. estére annyira sírt, hogy bevittük az ügyeletre, onnan továbbküldtek a gyerekkórházba és bent fogtak. Másnap kitenyésztették a kakiból az adeno vírust, amitől a köhögése is volt, meg nem tudott kakilni. Egy kis csövet dugtak a fenekébe (szélcső) úgy tudott kakilni. Szóval szerintem csak erőltesd az orvosnál, mert lehet, hogy ez a baja, nálunk sem vette észre a körzeti doki. ja és láza NEM volt, csak nagyon sírt és nem lehetett megnyugtatni.Inkább pár nap kórház minthogy szenvedjen...
2008. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A kutacsa majdnem szintbe van a koponyájával.Igen van ithon smekta és már itunk egy fél zacsival reggel ota 2 részletben(bocsi az elöbb elfelejtettem irni).Már hivtam a férjem hogy jöjjön haza mert pont a téli gumikat szerelik fel,és megyünk az ügyeletre.Köszi hogy segitesz,nagyon ari vagy.
2008. nov. 22. 14:35
 7/21 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiszáradás veszélye akkor állt fenn, mikor már 24 órája hasmenésük volt lázzal, és időnkénti hányással. de akkor már a folyadék sem maradt meg bennük, úgy kerültünk az orvosunkhoz, aki azonnal a László kórházba küldött, haza sem mehettünk cuccokért. Két hétig voltunk infúzión, senkinek nem kivánom, hogy átélje, a 10 hónapos lányaink 7 kilóról lefogytak 5 kilóra. egyébként utolag kimutatták, hogy rota vírus okozta mindezt. Szóval mindezt azért írom, mert a kiszáradás komoly dolog, de csak akkor kell igazán aggódni, ha már semmilyen folyadék sem marad meg bennük, a doktornő megmutatta, hogy a ahasán kell összecsípni a bőrt picit két ujjunkkal, és ha nem simul vissza rögtön az az intő jel!
2008. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
jajj nincs mit!Tudom milyen az ügyelet!Hozzánk ki sem akart jönni bevinni meg nem tudtuk mert nem indult a kocsi,és olyan rossz érzés az mikor az ember nem tudja hogyan cselekedjen!ja a kutacs ha majdnem szintben van az akkor még jó de be kell menni az ügyeletre!A kórházi ellátásról meg külön tudnék mesélni ,addig jó mig melletted van a baba tehát otthon tudod ápolni!Egyébként vizes a széklete és zöldes?Anyatejjel táplálod?
2008. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen a nyatejes,a széklete szép sárga csak elég folyos és volt vizes is meg fehér darabkák voltak benne?A korházban nem maradhatok a babával?Mit kap akkor enni?
2008. nov. 22. 14:51
 10/21 anonim ***** válasza:
ugyanugy anyatej de lehet nem kell korházba menni!!!A hig széklet magába nem gond anyatej mellett ha nem vizes :) A korházba bent lehet maradni én is a kincsemmel voltam csak a földön kellett aludnom mert nem biztositottak ágyat!Na ezért mondtam h tudnék mesélni amugy mi a korházba ugyanugy ciciztünk és mellette ment az infuzio meg 150ml répalevet kapott amit meg kellett vele itatnom egy nap alatt,tényleg az nagyon jó volt!nyugi nem lesz baj,kérlek ne idegeskedj!
2008. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!