Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16hónapos kisfiatok miket...

16hónapos kisfiatok miket mond/csinál már?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapos. Mindent megért, megérteti magát. Tegnap óta rá akar ülni a wc-re, úgy hogy megyünk bili venni, majd látjuk. Apa, anya, mama, papa, vau, hamm, hoppá. Próbál kanállal enni, bár még kevés sikerrel, de viszont villával szépen eszik már.
2010. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 hónapos kisfiúk. A beszéd nem az erősségük, néhány szavuk van: mama, anya, apa, baba, szisz (cica), tátá (ha megyünk vhova), nyam-nyam (ez az evés), gyere.

Egymásba rakosgatható játékkal szépen játszanak, szeretnek könyvet lapozgatni, műanyag dolgokat pakolgatni, jönni-menni, homokozni.

Még én etetem őket, most próbálkozunk a pohárból ivással. Mindent megesznek, kivéve a tök- és krumplifőzeléket. Minden gyümölcsöt szeretnek.

A nadrágot föl tudják venni egyedül (ülve felhúzzák a lábukra).

Lépcsőn fölfelé szépen másznak. (14 és 15 hónaposan indultak el, így ennek a lépcsőzésnek nagyon örülök)

Megértetik magukat, ha kérek tőlük vmit, megteszik( add ide, tedd oda, kérem, gyere, stb)Szeretnek a bevásárlókocsiban ülve nézelődni, autóval utazni, de a babakocsiban max 1 órát bírnak ki.

Alvásukkal nincs gond, 2 hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát, most már este 8-tól reggel 8-ig alszanak. Ahogy elnézem, a pelus még maradni fog egy ideig, talán jövőre megpróbáljuk majd.

Szeretnek együtt birkózni, puszit adnak, napközben odajönnek hozzám, átölelnek. Amitől persze elolvadok :)

Fogaik: 7 és 12.

Nagyjából ennyi, kiváncsi vagyok a többi anyuka válaszára is. Lehet, hogy 1 kicsit le vannak maradva, nem könnyű egyszerre ugyanúgy foglalkozni 2 gyerekkel.

2010. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondja:hoppá,apa,pápá,csá,mama,tata,kuka,bobá(bogár),heo(hello),cica,vauvau,ke(kezem lenne),nem,de,nana,nem-nem,mimi(cumi lenne)aja(anya)be,tütü(innivaló)dudu,tato(traktor)hami,asszem hirtelen ennyi!szaladgál már össze vissza mászni nem mászik,egyedül nem játszik még el,motorozik az ő kis motorjával,ja és nagyon sokat cumizik pedig kicsinek alig alig kelett neki!és a te babád miket mondd már?(én folyton aggódok hogy az én kisfiam nem mondd annyi szót mint a többi ilyen idős babák)
2010. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok!autózni imád,puszit ad és küldi is!babakocsiba nem igen marad meg,bevásárlásnál nyűgös mert nem tetszik neki unalmasnak találja,ha kell neki innivaló vagy éhes azt kéri
2010. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én kismanóm se túl bőbeszédű...Apa,papa,nem,de,baba, buta, mmpa (lámpa), vu-vu (kutya), cica, ittam, tator (traktor), bitaj (bicaj) kb ezeket mondja. Ja és ha pukizik, akkor mondja, hogy pu-pu :))) Mindenre felmászik és mindent szétszerel. Imád fürdeni, egyedül "mossa" a fogát (14van neki), ráül a bilire, de még csak néha pisil bele (a szőnyegre jobban szeret). Lapozza a könyveket, és "táncol" a zenére. Puszit ad és küld:) Villával ügyesen eszik, és iszik pohárból, de a kanalat még csak kardozásra használja.
2010. júl. 26. 14:59
 6/6 anonim válasza:

sziasztok!

Nekem 16 hónapos lesz most. Kb ezeket mondja: apa, anya,mama, papa,bette (Betti nővére), enni, menni, alma, ajtó, autó, hamm. Még nem bilizik de ha kérdezem hogy hol a kaki és pisi mutatja és ha kakil azonnal szól és mutat. Szereti hozni a bilit de nem pisilt még bele. Egyedül eszik de a fele mellémegy. Szeret lapozgatni könyvet, a toma (thomas) ezt is mondja. Játszótért homokozik, integet, ha megkérem felemeli a karját megmosakszik egyedül pl hasa, alsó részek, lábak. Fogat mos most 12 van neki. Fürdeni már 13 hónapos kora óta fürdik de ez a nagyobb lányom miatt van.

2011. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!