Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem szabad öblítőt...

Tényleg nem szabad öblítőt használni a babaruhák mosásakor?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el kimosni a babaruhákat és a védőnőm azt tanácsolta, hogy mindenképpen folyékony mosószerrel mossak és ne használjak öblítőt, vagy ha mégis, akkor még egyszer öblítsek vízzel. Ezt akkor is be kell tartani, ha olyan öblítőm van, ami babák számára lett kifejlesztve?
2008. nov. 21. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,mindenki máshogy gondolja, de sztem az anyukák többsége használ.Az a lényeg,ne változtass,ha elkezdesz egyet,mindig azzal öblíts később is. Igen a kimondottan babáknak való az nagyon jó, én fehér silan sensitivet használok.
2008. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

na egy újabb védőnő,újabb hülyesége...

Persze akkor lenne baj,ha a babád bőre nagyon érzékeny lenne. Amúgy meg butaság! A sensitive öblítők pont erre vannak kitalálva.

2008. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig együtt mostam a ruháit a miénkkel,ugyanazzal a mosóporral és öblítővel.Nem lett semmi baja.Tehát,nyugodtan mosd ki,öblítsd,aztán add rá.Az esetek 99,99%ában nincs is semmi gond.Ha valami miatt nem szereti,akkor úgyis azonnal látni fogod,és akkor onnantól kezdve a ruháit másként kezeled,mint a sajátjaidat.

Amúgy tényleg nagy hülye a védőnőd!Nyugi,az enyém is ilyen okosokat szokott tanácsolni.

2008. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, sajna sikerült egy igen "értelmes" és ráadásul idegbeteg védőnőt kifognom. Úgy döntöttem, hogy inkább csak bólogatok mindenre, amit mond és ha tanács kell, akkor inkább a sógornőmre hallgatok, aki másfél éve szült és makkegészséges a kislánya.
2008. nov. 21. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fogok használni öblítőt sensitive-et. Akkor Te is úgy jártál mint én a védőnővel...

23 hetes kismama

2008. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ma vettem a babaruhàkhoz öblitöt!

Miért ne?

Csak sensitivet!

2008. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is használok sensitive öblítőt:-)

5 hós, egészséges, nincs allergiája, kiütése:-)

2008. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, vannak bababarát minősítésű öblítők, pl. a Gabi. A védőnőd pedig azért mondta, hogy ne használj öblítőt, mert az egy réteget képez a ruhán és csökkenti a nedvszívó képességét. És mert minél kevesebb vegyszerrel találkozik a baba, annál jobb. Ecetet szokás használni újszülött ruháihoz az öblítő helyett, mert 1., fertőtlenít, 2., lágyítja a ruhát. Vagyis azon kívül, hogy azt csinálsz amit akarsz, senki se erőltet rád semmit, célszerű öblítő nélkül mosni az olyan darabokat mint pl. a tetrapelenka, a baba bőrével közvetlenül érintkező pólócskák, harisnyák.
2008. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én öblítő nélkül mosom a kisfiam ruháit. Sensitiv folyékony mosógélt használok. Nekem ez nagyon bevált.
2008. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!